Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Lampy z monitora do samochodu.

corporation 18 Lut 2009 11:03 1328 4
  • #1 18 Lut 2009 11:03
    corporation
    Poziom 14  

Mam zepsuty monitor LG, lampy są sprawne matryca została uszkodzona.
    Czy można użyć samych lamp z matrycy w samochodzie jako podświetlenie np schowka?? jak to zrobić.

Na elektronice z monitora można przeczytać tylko że prąd wyjściowy to 12V, 5V DC.

0 4
  • #2 18 Lut 2009 16:39
    Vaniliovy
    Poziom 15  

Poszukaj i poczytaj o zasilaniu świetlówek.

0
  • #3 18 Lut 2009 19:52
    Jakant
    Poziom 35  

Mozesz to zrobić na inwerterze ze starego skanera. Jest on zasilany 12V. Świetlówki z monitora mozesz ukształtować w rózne kształty i wzory za pomocą hota podgrzewając je do odpowiedniej temperatury az staną się plastyczne i dadzą się wyginać.

0
  • #4 18 Lut 2009 20:10
    corporation
    Poziom 14  

W aucie jest w zasadzie napięcie do 15V czy to nie zniszczy instalacji?

są jakieś gotowe przetwornice?
    mam też elektronikę do której były podłączone lampy z tego monitora przyda się?

0
  • #5 01 Maj 2009 23:46
    wojciechwolak
    Poziom 9  

Instalacji nie zniszczy,ale stanowić będzie dodatkowy odbiornik mocy,który pobiera prąd rzędu mA ale ważne jest czy 10 czy 20 mA,bo przez godzinę to pobiera swoje mAh.Akumulator i alternator muszą sprostać zadaniu,czyli bilans energetyczny musi być zachowany.Ja kiedyś na postoju ,bardzo lubiłem słuchać muzyki z kasety,i to nie zbyt cicho.Po powrocie do domu,pamiętałem jednak,o podładowaniu akumulatora.Zasadą jest dopasowanie pojemności aku(Ah) do wydajności alt. i zapotrzebowania na mA czyli moc odbiorników wszelkiego rodzaju w naszym aucie.Wtedy bezstresowo korzystamy z elektryczności.

0