Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik czasowy po 5 min 12V + coś zdalnego

matiatv 18 Lut 2009 11:12 1779 4
  • #1 18 Lut 2009 11:12
    matiatv
    Poziom 2  

Witam i pozdrawiam jestem nowy.Potrzebuję wyłącznika czasowego do samochodzików akumulatorowych na 12V.Ma się on wyłączać po 5 min używania.Potrzebuję również wyłącznika zdalnego do wyłączenia zapłonu w quadzie.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 4
  • #2 19 Lut 2009 21:53
    martelek
    Poziom 12  

Mógłbyś zastosować radiolinie np DWB100 H Jest to dwukanałowa radiolinia w której mozna zaprogramować pracę monostabilną w zakresie od 0,5s do 4 h a przy pomocy pilota odcinać zapłon .Urządzenie stosuje się typowo do systemów alarmowych zasilany napięciem 12V . Więc jak znalazł

0
  • #3 20 Lut 2009 00:28
    matiatv
    Poziom 2  

Kurczę:?:.Po przeczytaniu wątków na forum poczułem się jak dinozaur.I zapomniałem dodać że moja zabawa z elektroniką była bardzo dawno temu.Na elektryce się trochę znam i lutować potrafię (przynajmniej tak mi się wydawało,do czasu wejścia na elektrodę).A wie c proszę mnie traktować jak laika.I prosiłbym o schematy dla nich kierowane,bądz gdzie mogę kupić gotowe elementy.Z góry dziękuję za pomoc.:D

0
  • Pomocny post
    #5 21 Lut 2009 19:07
    martelek
    Poziom 12  

Radiolinie stosowane w systemach alarmowych są urządzeniami gotowymi . Do sterowania "na odległość" masz w komplecie pilota ( czasem dwa) a odbiornik to taka " mydelniczka " z listwą zaciskową do której podłączysz przewody i po problemie.
    Pozostaje jeszcze kwestia natężenia prądu jaki ma płynąćprzez układ ale wszystko jest do zrobienia . Gotowca kupisz w zasadzie w kazdej hurtowni handlującej systemami alarmowymi np AAT .http://www.aat.pl/index.php?page=sys_al_radiolinie

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo