Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate 500GB sygnalizuje bufor o wielkości 0 kB

fredry 18 Lut 2009 14:18 1464 11
  • #1 18 Lut 2009 14:18
    fredry
    Poziom 10  

Po awarii zasilania padł mi MFT. W konsekwencji dysk był niedostępny. Udało mi się sciągnąć z niego dane. Potem zrobiłem na nowo inicjalizacje, założyć partycję oraz long format. Skopiowałem na niego dane. I wygląda na to że wszystko gra ale.. zniknoł bufor dysku. Ten dysk powinien mieć 8 megowy cache a jest 0. Sprawdzałem różnymi programami i status dysku jest good ale wartość bufora to 0kb. Nie wiecie czy usterka tego typu kwalifikuje dysk do reklamacji?

0 11
  • #2 18 Lut 2009 20:45
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    Sygate 500GB_dziwny probem padnięty bufor

A cóż to za dysk ? hmmm czekaj spojrzę w szklaną kule wróżka mi powie.

SEAGATE model SMART jaki SCREN z Victorii MHDD po komendzie EID

Zadanie dla kolegi zrobić podać na forum.

0
  • #3 19 Lut 2009 00:20
    fredry
    Poziom 10  

Jest to sygate 500Gb model st3500320as. Po komendzie EID w MHDD podaje prawidłowo podstawowe dane techniczne dysku. Status smart jest good. Przy próbie odczytu z bufora komendą RX odbiera 0 kb danych.
    Sorki że, nie załanczam screena ale dysk jest obecnie wyciągniety z kompa.
    Zarówno HD tune jak i Astra32 podaje status bufora n/a.

0
  • #4 19 Lut 2009 10:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Lut 2009 22:05
    bruner
    Poziom 10  

Z tego co czytałem na jakimś forum Hd Tune posiada błąd i nie pokazuje poprawnie pojemności bufora :). Jak wygląda sytuacja w Victorii ? U mnie widać jako 8 mb zamiast 32 :)

0
  • #6 21 Lut 2009 10:10
    fredry
    Poziom 10  

Załączam screen z Victorii.

Poprawiłem. (gsm_virus)

0
  • #7 21 Lut 2009 19:02
    bruner
    Poziom 10  

W nowej wersji Victorii jest unk. size - cache.

0
  • #8 23 Lut 2009 00:54
    fredry
    Poziom 10  

To znaczy? Że jest to normalne? Program nie odczytuje poprawnej wartości pojemności tego dysku? Ja nie pamiętam jak było przed tą awarią, ale tak nie powinno być. Status S.M.A.R.T. tego dysku podawany przez Victorię to bad ale przez parę innych programów jak i BIOS komputera good. O co tu chodzi?
    Poprawiłem. (gsm_virus)

0
  • #9 23 Lut 2009 02:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 23 Lut 2009 09:58
    fredry
    Poziom 10  

Kolego, tego co nie rozumiem to o to pytam takich ekspertów jak ty bo usterka, trzeba przyznać jest nietypowa, ale bajek na pewno nie opowiadam. To nie to forum. Bios mojego kompa oraz mhdd podaje mi status smart tego dysku good a victoria bad.
    Wczoraj właśnie skopiowałem sobie z tego właśnie dysku 40GB danych więc dysk ogólnie rzecz biorąc jest na chodzie. Przeciętny Kowalski prawdopodobnie nawet by nie zauważył że z dyskiem coś jest nie tak.
    No i wytłumacz mi dlaczego różne aplikacje podają inny status smart dysku.

0
  • #11 23 Lut 2009 10:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 23 Lut 2009 13:11
    fredry
    Poziom 10  

Ok przyznaje, że trochę namotałem. Nie wziołem pod uwagę tego że dysk podczas kiedy robiłem screen z mojego poprzedniego postu był podłączony pod kontroler PCI sata Via 6020. Nie wziołem tego pod uwagę i to moja wina. Stąd błędne informacje raportowane przez victorię na temat tego dysku. Teraz zrobiłem screeny z dyskiem podłączonym pod główny kontroler płyty głównej komputera. Ze screena który załączyłeś i ze screenów które ja zrobiłem wynika że, wielkość cachu tego dysku nie jest podawana przez programy diagnostyczne. To chyba sytuacja się wyjaśniła, dzięki tobie .
    Wygląda na to że nie muszę reklamować dysku.
    Jest za to może na dysku parę słabszych sektorów na talerzach ale na tak wielkich dyskach to chyba normalne.
    A tak wogóle to zarówno victoria jak i mhdd oraz hd tune to genialne programy.

0