Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do Hertz Es 250

18 Lut 2009 17:01 4486 32
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam pytanie, jaki dobrać wzmacniacz do subwoofera Hertz Es 250??
    Jaki Waszym zdaniem będzie najlepiej się sprawował?? z góry dzięki, pozdrawiam:) Kasa nie jest najważniejsza, i w zasadzie nie gra roli:)
  • Poziom 35  
    Skoro nie masz zadnych wymagan , a cena nie gra roli to mysle ze np. Rockford Fosgate T400-2 albo STEG QM 120.2 lecz jezeli jednak chcesz cos w podobnej klasie jak glosnik to CARPOWER HPB-1502 z nowek a z uzywek US AMPS XT-800.2
  • Poziom 35  
    Niestety jestem w pracy i tego linka nie moge otworzyc wiec powiem ci tak ze ja temu hertzowi bym zaaplikowal jakies 400wat , jezeli chodzi o wzmaki ktore podalem to carpower ma realnie 404wat a us amps sam mam wiekszego brata 1600.4 moze to nie ten sam wzmak ale i tu i tu w mostku podaja 400wat i ciagnie 400watowego RF P3 i daje rade
  • Poziom 10  
    Hmm mam podobny problem... ale zastanawiam sie czy 400RMS to nie za duzo do glosnika o mocy 250RMS??? Ja bym sie bal to wstawiac.... Bardziej bym byl za wzmacniaczem
    Hifonics Warrior FALCON ktory ma parametry:

Moc 2 x 90 Wat RMS przy 4 Ohm
    Moc 2 x 140 Wat RMS przy 2 Ohm
    Moc 1 x 280 Wat RMS przy 4 Ohm w mostku
    elektroniczna zwrotnica dolnoprzepustowa regulowana w zakresie 45-5300Hz
    elektroniczna zwrotnica górnoprzepustowa regulowana w zakresie 45-5300Hz
    podbicie basu 0-18dB
    wyjście liniowe na dodatkowy wzmacniacz
    podświetlane logo HIFONICS
    wymiary 190 x 50 x 203 mm

Dodano po 2 [minuty]:

Głownie chodzi o to że moim zdaniem 400 RMS ze wzmacniacza to troche za duzo jak na głośnik 250RMS. Więc jak to jest? Nie bedzie on przeciążony??
  • Poziom 35  
    Bledny tok myslenia , hertz potrzebuje sporo mocy zeby sie rozbujac
  • Poziom 35  
    Lepiej zeby wzmak mial zapas mocy na przykladzie wyjasnie - ktory silnik bardziej oberwie w samochodzie jadacym 190km/h ? Ten majacy 100km czy ten co ma 170km ?
  • Poziom 10  
    Zeby to lepiej zobrazowac to damy np wzmacniacz o mocy 20 000 RMS a glosnik 250RMS, to wtedy nie spali głosnika?? Co stanie sie z ta zbedna moca ze wzmacniacza??
  • Poziom 35  
    1000 wat do takiego glosnika to za duzo ale jezeli by uzywac z glowa to i tak by sie pewnie nie spalil
  • Poziom 10  
    I jeszcze jedno pytanie czy np jak bym chcial wiekszy glosnik konkretnie chodzi o hertz ES 300 to tez wystarczy ten wzmacniacz CARPOWER HPB-1502?? czy trzeba juz jakis mocniejszy??
  • Poziom 35  
    :) Wtedy go spali :) W takich przypadkach trzeba tez patrzec na taki parametr jak moc max ktora w przypadku hertza wynosi 500wat i do takiej wartosi moze przyjac moc bez uszczerbku na zdrowiu, kolejna sprawa ze zapas mocy daje lepsza kontrole nad glosnikiem.

Oczywiscie jeszcze jest kwestia ze jezeli wzmak na moc 1000wat rms to jeszcze nie oznacza ze nie idzie jej zmniejszyc za pomoca gaina , kiedys widzialem dostrajanie wzmacniacza do glosnika za pomoco jakis przyzadow pomiarowych gdzie wzmak mial 500wat i byl strojony do 300watowego glosnika i i womencie gdy gain byl skrecony do minimum to jego moc oscylowala w okolicach 280wat natomiast po rozkreceniu na maxa juz byla 493wat wiec mozna znalesc zloty srodek uzywajac gaina , nie katujac glosnika sztucznymi podbiciami basu , stosujac subsonic ograniczac od dolu jego pasmo przenoszenia itd

Dodano po 2 [minuty]:

wtedy carpower by wystarczyl ale glosniczek dostal by drugie zycie pod czyms jeszcze troche mocniejszym
  • Poziom 10  
    Dobrze nie bede tak przeginal no ale rozumiem ze mozna dac wzmacniacz o mocy do 500watt w przypadku Es 250, chodzi o to zeby nic nie kombinowac z tymi gainami :) Wiec jeszcze na jedno pytanko prosze o odpowiedz mianowicie o ten hertz ES 300 o ktory wczesniej pytalem.

Dodano po 3 [minuty]:

A wiec co proponujecie do ES 300?? Bardzo slabo bedzie gral przy tym carpower? W sumie to chodzi mi o to czy bedzie duzo lepiej gralo niz ES 250 przy tym samym wzmacniaczu... bo nie bardzo bede mial kase zeby tak szalec ze wzmacniaczem.

Dodano po 1 [minuty]:

A jezeli jest jaka propozycja w rozsadnych pieniadzach wzmacniacz do tego ES 300 to prosze o podpowiedz.
  • Poziom 35  
    Podaj kwote i muzyke ktorej sluchasz dodaj do tego typ nadwozia twojego samochodu to doradze

Dodano po 1 [minuty]:

a no i jeszcze kwestia czy ten wzmak w uzywce czy nowce chcesz ?
  • Poziom 10  
    Raczej nowy. A typ nadzwozia konkretnie o co pytasz? No i muza to ogolnie techno. Czasem cos innego ale przewaznie techno.
  • Poziom 10  
    A kwota to powiem tak... chce cos dobrego w rozsadnych pieniadzach. Nie chce miec byle jakiego wzmacniacza wiec wole kupic cos mniejszego ale zeby to dobrze gralo a nie wywalic kase na byle jaki wzmacniacz i pozniej bedzie mi to gralo jak komus o polowe tanszy sprzet :D bo i tak sie zdaza jak ktos wsadzi byle jakis sprzet. Dlatego sie doradzam :)
  • Poziom 35  
    Skoro techno to lepiej 10' niz 12' przynajmniej u mnie to sie sprawdzilo
  • Poziom 35  
    Kurde ale mniej wiecej bo jezeli chcesz naprawde dobry do takiego glosnika to na samym poczatku tego tematu juz wypisalem Rockford Fosgate T400-2 albo STEG QM 120.2 ale to sa wzmaki okolo 1500zł

Dodano po 25 [sekundy]:

to do sedana lepiej 12' :)
  • Poziom 10  
    10 niz 12? tzn ? bo nie rozumiem

Dodano po 1 [minuty]:

No wlasnie o to chodzi zeby nie wywalac tyle kasy :P 1700zl nie wchodzi w gre :) Chcialbym cos ok 500zl ale nie wiem czy da rade. Jak sie da to moze byc mniej .... aby gralo dobrze tzn tak jak powinno grac i tyle :)
  • Poziom 35  
    GZTA 2250MK2 ten ground zero by tez byl odpowiedni , napewno lepszy od carpowera

Dodano po 52 [sekundy]:

Jezeli do 500zł to bierz carpowera do tego Hertza 30cm i bedzie dobrze

Dodano po 1 [minuty]:

Do 500zł z nowek z moca ktora zasili glosnik 350rms nie ma zabardzo wyboru
  • Poziom 10  
    Ale jaki lepiej wziac ES 300 do carpowera? czy ES 250 tez do tego samego wzmacniacza. Ktory lepiej bedzie gral? ES 300?? czy za malo mocy bedzie dostawal i lepszy bedzie do tego wmaka ES 250??

Dodano po 15 [minuty]:

A i trzeba jeszcze cos podlaczac jakies kondensatory czy cos z tych zeczy? czy tylko wzmacniacz do radia i do akumulatora i ze wzmacniacza podpiac sie do subwofera?
  • Poziom 35  
    Do sedana lep[iej wiekszy glosnik ze wzgledu na wygluszenie komory bagaznika es300 tez dobrzez zagra z carpowerem , wiadomo ze zawsze mogloby byc lepiej ale finanse blokuja :) Kondensator przy tych mocach jest nie potrzebny lepiej zainwestowac w dobre kable
  • Poziom 10  
    Aha czyli bedzie gralo bardzo dobrze i lepiej dac ES 300 z carpowerem niz ES 250 z carpowerem w przypadku sedana tak?

Dodano po 51 [sekundy]:

Ale takie pytanie czy ES 250 bedzie dobrze gral w moim przypadku? czy cienko bedzie bas dochodzil do srodka i trzeba dac ES 300??
  • Poziom 35  
    Ja ci nie powiem tego bo po 1 nie wiem jakie masz wymagania , na ile jestes obsluchany , czy twoj sedan ma np. jak w bmw metalowa przegrode za siedzeniami z tylu , jednemu wystarczy 20cm sub i powie ze go masuje b- bo jest w stanie a drugi powie ze 30cm to malo i woli 38cm , wszystko rzecz gustu ja zaczynalem od 30cm , teraz mam 25cm a w planach zmiane na 4x 20cm bo mi zalezy na uzupelnieniu pasma i na szybkim basie do muzyki elektronicznej ale zeby to wiedziec musialem troche subow posluchac ,

Pierwszy sub to jest ja pierwszy raz sex ;) Zazwyczaj przechodzi oczekiwania i jest wypas ale po jakims czasie wiesz czego chcesz i wymagania rosna , jezeli to twoja pierwsza instalka to wez tego es300 i carpowera i bedziesz bardzoi zadowolony , jeden i drugi jest ceniony na rynku wtornym wiec jak za jakis czas ci sie znudzi albo poznasz swoje preferencje co do basu to bedziesz zmienial koncepcje bo niestety car audio to choroba
  • Poziom 10  
    Heh dzieki za konkretna odpowiedz :) tylko ze ten ES 250 jest tanszy :) Wiec chyba 250 wezme... Dzieki wielki dla ciebie jak bede mial jakis problem jeszcze to bede pisal :) Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Nie ma sprawy jezeli ci chociaz troche pomoglem to sie ciesze.
    p.s Z es 250 tez bedziesz pewnie zadowolony bo nawet mniejszy sub potrafi zatrzacs :)
  • Poziom 10  
    A do tego Hertz ES 300.D 700W 2-cewkowy subwofera tez ten wzmacniacz sie nada? i wlasnie jak to jest z tymi subwooferami dwucewkowymi??
    No i kolejne pytanie dlaczego ze wzmacniacza daje sie moc 400RMS tak jak to wczesniej bylo napisane a glosnik przeciez ma napisane tylko 250RMS. Myslalem ze juz wszystko jasne ale rozamawialem z kilkoma osobami i uwazaja ze to jest nie mozliwe ze trzeba dac az tyle mocy do takiego glosnika tzn do tego ES 250. Ja tez myslalem wlasnie ze moc ktora daje wzmacniacz do subwoofera powinna byc troszke mniejsza niz moc RMS subwoofera. Zeby poprostu glosnik nie gral ponad swoje mozliwosci bo w rezultacie moze sie spalic.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Ten fragment znalazlem w jednym z artykołow i z tego wynika ze przy 300 Wattach glośnik moze juz mieć cieplo pod wzgeldem enelektrycznym. Wiec boje sie ze mi sie spali.

P Aby go zasilić będziemy potrzebować trochę mocy. Wzmacniacz, któremu udałaby się bezwzględna kontrola musiałby jednak wykazać się mocą 250W w rms. Tu uwaga: nawet przy pełnym obciążeniu nie jest łatwo "złamać" 250. Atutem głośnika jest niska wartość kompresji! Hertz podaje moc znamionową o wartości 250 W, natomiast obciążenie maksymalne zamyka się w granicy 300 W. Niebezpieczeństwo polega jednak na tym, że możemy praktycznie nie usłyszeć, kiedy głośnik nie daje sobie rady pod względem elektrycznym.

Dodano po 38 [minuty]:

Jeszcze dodam ze np podkrece na maxa glosnosc no i wzmacniacz bedzie dawal duzo mocy wtedy glosnik bedzie gral za mocno i moim zdaniem go spali.
    Jak sie da to prosze wyjasnic jakim cudem nie spali glosnika moc wieksza niz on moze przyjac? i to az o 150watt. Bo jak by nie bylo moc wzmaka 400RMS a moc suba 250 RMS. Moim zdaniem gruba przesada.
  • Poziom 22  
    Szkoda ze masz tak daleko... Udowodnilbym Ci organoleptycznie ze te teorie z mocami na styk sa o kant dupska...
    Mam obecnie 2x RE re10s4 ktore deklaruja moc 172w rms@4 ohm...
    Myslalem tak jak TY i kupilem sobie pod nie axtona c502 ktory w mostku dawał 2x 200w rms @4 ohm i jeden mostek pedzil jeden sub a drugi pedzil drugiego...
    Poczytalem, pomyslelem i kupilem monoblok Rockford Fosgate Power 500bd CE ktory deklaruje moc 719w @ 2 ohm...
    Spialem moje suby w 2 ohm co dalo 350w @2ohm łacznej mocy subów i zapialem do raz mocniejszego RF... Róznica jaka uslyszaklem byla kolosalna, wrecz nie do opisania...
    I uwierz ze suby maja sie wysminicie i nie narzekaja nic a nic na "troszke" wiekszy RMS...

Powiem wiecej, ten Axton wczesniej w mostku pedzil malutkiego Hertza es200 ktory przy 4 ohm deklarowal 200w... Kiedy przyszedl czas na RE es200 pooszedl do szafy. Któregos dnia po doswiadczeniach z RE postanowilem skleic mu pudlo i sprawdzic jak sie sprawdzi pod moim RF ktory @4ohm deklaruje moc 350W rms...
    Głosnik dostał obudowe closed 25l i 350w jakosciowego rms. Uwierz ze z wysterowujac go z glowa nic mu sie nie stalo a to jak zaszalal ten maly potworek udowodnilo ze równiez oi Hertz lubi dostac wiecej niz deklarował... Zadziwilby nie jedna i to nie byle jaka 10'...
    Nie zobrazuje tego filmem ale pod Axtonem chodzil tak:
    http://www.youtube.com/watch?v=lM5UHwt7Z4A&feature=channel_page

A tak pod RF:
    http://www.youtube.com/watch?v=cg7P-Q-vwtk&feature=channel
  • Poziom 10  
    hmm czyli smialo mozna dawac i mocniejszy wzmacniacz? a jak podkrece wszystko na maxa tzn glosnosc w radiu i moc na wzmacniaczu to tez nic mu sie nie stanie?? Bo jednak mysle dozbierac sobie kasy i kupic tego ES 300 no i ten wzmacniacz carpowera. Mysle ze bedzie dobrze gralo. Bedzie mialo 50RMS w zapasie wiec chyba nie mam co wiecej szalec???

Dodano po 2 [minuty]:

Czy do tego wzmacniacza lepiej dac tego ES 250?? Czy jednak dac ES 300 i bedzie lepiej gral nawet przy tym wzmacniaczu niz ten ES 250?? Jak mowicie??

Dodano po 7 [minuty]:

A moze jakis inny wzmacniacz polecasz do tego ES 300 w podobnych pieniądzach? Bo tak sobie mysle ze jak np 250 bedzie mi dobrze grala na tym wzmaku a 300 nie wiele da roznicy to szkoda placic dodatkowe pieniadze tzn ok 100zl doplacac do tego ES 300.

Dodano po 4 [minuty]:

A i jeszcze jedno pytanie... ktos mi kiedys mowil ze jak jest duza moc subwoofera to moze pogiac blache cisnieniem?? Dziwne to dla mnie jak cholera no ale co wy o tym myslicie?? ja mysle ze moze jak by to byla moc ok 1000RMS to jeszcze jest mozliwe ale przu takich mocach do 500RMS to nie chce mi sie w to wiezyc.
  • Poziom 22  
    nawet 1 kw nie da rady takim bajkom :D
    Do tego CP kup sobie RE sr10 a nie ES300 i zrobi Ci taka masakre ze zwątpisz :)