Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola v3x ekran zanika i podświetlanie klawiatury też/

@rti 18 Lut 2009 17:23 860 3
  • #1 18 Lut 2009 17:23
    @rti
    Poziom 21  

Witam. Mam motke w3x i jest w niej tego typu problem ze jak się ją ostrzej pomęczy otwieranie zamykanie to się np. wyłączy. Czasami ekran robi się biały ale jak naciśnie się w tym momencie czerwoną słuchawkę to ekran na sekundę znów jest czytelny i później robi się znów biały. Przez chwilkę widziałem też ze górna połowa klawiatury przestała się podświetlać. Uszkodzenie leży po stronie taśmy czy też może coś na płycie?? Jak włącza się wygaszacz ekranu to wygląda trochę dziwnie. Nie zwróciłem na to prędzej uwagi i nie wiem czy to wina samego wygaszacza czy też telefonu. Oprogramowanie zmieniłem. Po rozebraniu telefonu w celu ogólnych oględzin od środka zauważyłem że rozebrany telefon nie zawsze chce się włączyć. Czasami trzeba postukać po płycie głównej żeby zaskoczył.

Motorola v3x ekran zanika i podświetlanie klawiatury też/

0 3
  • #2 18 Lut 2009 19:16
    arem
    Poziom 39  

na początek to wymień taśmę od LCD.

0
  • #3 18 Lut 2009 19:18
    @rti
    Poziom 21  

tylko co ma taśma wspólnego z wyłączaniem i z zanikiem podświetlania połowy klawiatury:>? w w3x klawiatura i taśma z LCD są oddzielne wiec taśmę raczej wykluczam. No chyba że się mylę?? Proszę o dalsze rady.

0
  • #4 19 Lut 2009 15:38
    @rti
    Poziom 21  

na 100% wiem ze to nie wina taśmy tylko coś na płycie głównej. Podmieniłem taśmę i objawy oczywiście takie same a jak np postukam po baterii w czasie jak telefon jest włączony to się zawiesi. Nie zawsze che się włączyć a do tego jak go "męczymy" to czasami sie wyłącza. Wygrzałem układy HA na 380 stopnie ale to nic nie pomogło. Jakieś pomysły?? może za słabo grzałem a boje się żeby czegoś nie popsuć bo z Ha nie mam doświadczenia.

0