Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat punto 1.2 2000 rok problem z ecu

marcus866 18 Feb 2009 19:18 4780 11
    marcus866
    Level 9  
    Witam juz zakladalem tutaj temat wczesniej dla przypomnienia napisze:

Mam punto 1.2 00 rok 8 zaworowy , silnik nie chce odpalic bo nie ma iskry na zadnych ze swiec.
    W warsztacie wykazali ze ecu padlo. Mieszkam w irlandii i bylem w irlandzkim warsztacie koles powiedzial ze wymiana na nowy kosztuje 1000 euro czyli 4 i pol tysiaca zl. Powiedzialem ze nie chce go naprawiac.
    sprawdzilem ile ta czesc na allegro kosztuje i znalazlem za 300 zl a wyglada ona tak:

Fiat punto 1.2 2000 rok problem z ecu

Zapytalem sie go czy mozna wlozyc uzywana czy trzeba nowa powiedzieli mi ze musi byc nowa.
    Moje pytanie jest czy jak tylko ja podmienie to bedzie dzialal czy musze cos odkodowac jeszcze czy cos w tym stylu ?
    janusz2008
    Level 33  
    Jeśli będzie wyzerowane immo zapisze się samo. Jeśli nie, to będziesz miał dalej problem.
    marcus866
    Level 9  
    a jesli nie bedzie to musze odkodowac kod immo ?

Dodano po 16 [minuty]:

moze mi ktos napisac gdzie sie znajduje ten ecu ??
    Jak go podmienic.
    User removed account
    User removed account  
    Pa7aK
    Level 14  
    Slynna firma pewnie pomoze Ci i wysle czytsy komputer.
    marcus866
    Level 9  
    znalazlem ecu jest pod filtrem.
    moje pytanie jest jesli kupie nowe ecu nie uzywane i tylko podlacze powinno dzialac bez zadnego wyzerowywania ?
    janusz2008
    Level 33  
    Powinno, tylko nie odpalaj od razu. Pierwsze to zapłon.
    User removed account
    User removed account  
    Michu10
    Level 32  
    Nowa centralka będzie działać , tylko zrobisz adaptację koła fonicznego
    marcus866
    Level 9  
    a mam pytanie jak wymienie na uzywana czesc to moge jakos wyzerowac immo zeby dzialalo ??? jak tak to poprosze o szczegolowe instrukcje
    Michu10
    Level 32  
    Sam tego nie zrobisz , chyba że założysz w komplecie razem z body i kluczami
    RemekRR
    Level 14  
    marcus866 wrote:
    a mam pytanie jak wymienie na uzywana czesc to moge jakos wyzerowac immo zeby dzialalo ??? jak tak to poprosze o szczegolowe instrukcje

Nie wyzerujesz w domowym zaciszu za pomocą tajnego kodu albo krótkiego spięcia kabelków niestety.

Przerabiałem ten temat w swoim, poszukiwałem magików i znalazłem kilku, zapłaciłem i wyczyścili ale kurz nie immo, jeden przynajmniej był szczery i konkretnie powiedział o co chodzi. Więc albo znajdziesz kogoś kto sprzedaje fabrycznie nowe (cena około 1200-1500) albo ASO Poland (cena 2200-2500) te po regeneracji odpuść sobie, i te z niby wyczyszczonym immo też, chyba że najpierw sprawdzisz i jak zadziała to zapłacisz.