Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyjac silnik Pontiac Trans Sport

malym3power 18 Lut 2009 19:19 3068 5
  • #1 18 Lut 2009 19:19
    malym3power
    Poziom 9  

Witam wszystkich nabyłem ostatnio trans sporta 2,3 16v no i nie pali na jeden cylinder albo zawór albo tłok. Mam pare pytan jak sie zabrac do tematu najlepiej dla mnie było by wyjąc silnik no wlasnie tylko jak nie chciałbym dołem bo nie mam kanału, góra nie wyjdzie a przód widziałem, że pas przedni jest zgrzany więc tez chyba odpada ma ktos jakis pomysl.

1 5
  • #2 18 Lut 2009 19:28
    robokop
    Moderator Samochody

A jaki byś chciał ten pomysł ? Skoro ani do góry, ani do przodu, to jedynie do dołu, do tyłu go przecież nie wyjmiesz.
    Ponadto proszę poprawić tytuł wątka stosownie do pkt. 11 regulaminu forum.

0
  • #3 18 Lut 2009 22:00
    seattdi
    Poziom 12  

tylko dolem,inaczej nie wyjdzie

0
  • #4 19 Lut 2009 11:46
    malym3power
    Poziom 9  

ok to rozumiem ze caly wuzek musze opuscic tak??

0
  • #5 19 Lut 2009 21:02
    seattdi
    Poziom 12  

tak dokladnie,zawieszenie w dol no i najlepiej to robic z podnosnika bo jak masz kanal to raczej jest to nie wykonalne,i najlepiej wyciagaj go ze skrzynia,jest prosciej,pozdrawiam

0
  • #6 09 Paź 2017 18:40
    nomada
    Poziom 8  

:) W sumie to silnik można wyciągnąć i bez podnośnika a nawet i bez kanału :)
    W małym i ciasnym garażu, bez kanału i bez podnośnika: odkręcałem wszystkie osprzęty po kolei i wyciągałem na zewnątrz, potem głowicę, potem podparłem od spodu i zabezpieczyłem blok silnika - odkręciłem go od skrzyni, oddzieliłem na tyle, by dało się włożyć klucz i odkręcić docisk sprzęgła, potem wyciągnąłem sprzęgło, lekko przewróciłem blok w komorze - wyjąłem wał korbowy, korbowody z tłokami, a na końcu wyciągnąłem samą żeliwną skorupę bloku silnika. Montaż nowego silnika w odwrotnej kolejności. I wszystko w pojedynkę. Ważne: prócz kluczy potrzebny jest wysokospecjalistyczny przyrząd do przesuwania silnika w środku (do rozdzielenia, a potem przy dostawianiu do skrzyni) - ...styl od łopaty :)
    Co się narozkręcałem i namęczyłem to moje - ale z pełną świadomością piszę: da się bez żadnych udogodnień :) Trzeba tylko sporo silnej woli i samozaparcia ...albo desperacji

0