Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy dysk recovery można utworzyć tylko 1 raz ?

18 Lut 2009 20:46 6709 9
  • Poziom 37  
    Zostalam poproszona o wgranie systemu WinXP na laptopa (HP Pavilion DV-6000) oraz o utworzenie dysku recovery zeby w razie koniecznosci przywrocic Viste.
    Problemem jest jednak to ze przy probie wejscia w recovery manager - utworz dysk wyswietla sie komunikat o bledzie, ze dyski recovery byly juz tworzone i ze mozna tylko raz. Klient mowi ze o niczym nie wie i nie posiada tych plyt i ze prawdopodobnie dzieci sie bawily.

Jak w tym przypadku wykonac plytki recovery?
    Ewentualnie jak zachowac zawartosc partycji recovery w inny sposob tak zeby nie tracic mozliwosci przywrocenia - konkretnie mi chodzi o to czy nic nie "siedzi" w boot sectorze dysku co by bylo niezbedne do uruchomienia instalatora Visty. W takim przypadku wiadomo - clonezilla, ghost itp i po sprawie.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam! Jeżeli partycja RECOVERY (osobna -mała) nie zostanie ruszona przy instalacji XP i formatowaniu dysku C: ( a nie powinna) to system Vista spokojnie da się z niej przywrócić.Np. przed oddaniem maszynki do serwisu HP.Płyty z kopią instalacyjną Visty faktycznie można nagrać tylko raz.Przynajmniej HP tak twierdzi.
    Jeżeli HDD nie będzie robiony jakimś disc managerem celem zmian wielkości partycji to procedura recovery się powiedzie.Sprawdziłem to w praktyce. Pozdrawiam! :D
  • Poziom 37  
    No wlasnie problemem jest to ze prawdopodobnie bede musiala dysk klienta wyzerowac lub wymienic a laptop jest po gwarancji. Nic - sprawdze czy recovery zadziala jak zrobie kopie partycji na nowy dysk i reszte ustawie po swojemu.
    Jezli ktorys z kolegow ma inne sugestie bylabym wdzieczna.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Sam tego nie robiłem,ale podobno program do backupu Paragona to umożliwia.
  • Poziom 10  
    Sorry że sie podpinam ale nie chce zakladac nowego tematu.

Mam hp pavilion dv 6000(6705ew).
    System ma okolo rok troche zamula wiec czas zrobic format.
    Nigdy nie nagrywalem zadnych plyt recovery.
    Wiem ze takie plyty mozna nagrac tylko raz.
    I pytanie... musze teraz je nagrywac ???
    Mozna cofnąć system do stanu pierwotnego bez płyt ?
    Bo jak by sie dalo to wtedy instaluje najpotrzebniejsze programy i wypalam płytki recovery.
    Bo przeciez mozna tylko raz !
  • Poziom 43  
    Cytat:
    I pytanie... musze teraz je nagrywac ???

Takiej konieczności nie ma, aczkolwiek nigdy nie wiadomo czy proces instalacji systemu przebiegnie bez problemów - wiem brzmi to mało prawdopodobnie - ale zawsze może się coś wydarzyć, dlatego bezpieczniej będzie nagrać płytę przed formatowaniem, aby w razie niepowodzenia (np przypadkowe usunięcie partycji recovery) nie zostać bez płyty.

Cytat:

Można,po uruchomieniu laptopa należy wcisnąć odpowiedni klawisz aby uruchomić przywracanie systemu z partycji recovery.
  • Poziom 20  
    mat_ed napisał:

Cytat:

Można,po uruchomieniu laptopa należy wcisnąć odpowiedni klawisz aby uruchomić przywracanie systemu z partycji recovery.

a jaki to klawisz ?? , pytam z czystej ciekawości bo jak mi komp padnie to już nie będę mógł zadać tego pytania..

• VIP Zasłużony dla elektroda
    W HP to klawisz F11.
  • Poziom 20  
    PitD napisał:
    W HP to klawisz F11.

no tak nie pomyślałem że to może zależeć od marki, jeśli wiesz jaki to klawisz w Fujitsu ,dokładniej Amilo Pi2512 będę wdzięczny.
  • Poziom 43  
    O ile mnie pamięć nie myli to F8.