Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbas STX GDN-46-1200-8-AE

marian133 19 Lut 2009 00:31 15802 53
  • Witam wszystkich :)

Nie bede sie rozpisywal bo nie ma o czym. Do rzeczy:

Obudowa: plyta wiorowa 18mm,klejona,skrecana,wzmacniana od srodka,front 36mm,140L strojona na 40Hz ,wykonczona standardowym dywanikiem z Castoramy. Przetwornik przykrecany na sruby 6mm (przy tym glosniku nie widze innego rozwiazania).
    Nie bedzie raczek ani kraty gdyz wykonczonego suba sprzedaje koledze ktory poprostu tego nie chce (wiem wiem,ale jak nie chce to na sile nie bede go zmuszal).

Foty:

Subbas STX GDN-46-1200-8-AE Subbas STX GDN-46-1200-8-AE Subbas STX GDN-46-1200-8-AE Subbas STX GDN-46-1200-8-AE Subbas STX GDN-46-1200-8-AE Subbas STX GDN-46-1200-8-AE Subbas STX GDN-46-1200-8-AE Subbas STX GDN-46-1200-8-AE

Jak to gra? czyt. nizej.

Cała prawda
    Glosnik zostal kupiony na probe,niestety nie spelnil oczekiwan,mial grac na koncertach lecz on bardziej nadaje sie na dyskoteki (drum & base,hip-hop) niz na koncerty. Jest za wolny,ma "power'a" ale jakos ciezko go wykorzystać. Glosnika nie testowalem w innej obudowie niz BR ale odrazu slychac ze zwyklym BR to on sie nie zadowoli,dla niego to BP albo jakas hybryda z racji tego ze ma naprawde dobre zejscie,i to jest chyba jedyna zaleta tego glosnika.

Na poczatku glosnik gral w budzie testowej BR 130L strojonej na 45Hz,podpiety pod Dapy 900,1600,2000,jak i ADS (nie pamietam modelu). Dzwiek byl lekko podbity przy 80Hz i to bylo slychac,nie pasowalo mi tez strojenie. Tak jak pisalem wyżej,bylo widac ze glosnik ma moc,i to duza,ale tak jakos gral od niechcenia. Teraz zmienilem litraz na 140L wysuwajac bardziej do przodu front i zmienilem strojenie na 40Hz,dzieki temu charakterystyka jest bardziej liniowa i nie ma tego podbicia ktore bylo wczesniej,jednoczesnie zejscie jest potezniejsze. Niewiem jak glosnik sprawuje sie na dluzszy czas bo nie zostal na tyle wytestowany zeby zaszly w nim jakies zmiany.

Rasumujac:
    Glosnik gdyby kosztowal 50-100zl taniej to bylby naprawde godny uwagi z racji swojego zejscia,jednak trzeba by bylo zastosowac obudowe BP lub hybryde.

PS. zeby nie bylo wiecej glupich pytan typu: "czemu nie zrobiles paczki 2x 15" Czytajcie uwaznie a wszystko bedziecie wiedziec. Glosnik zostal kupiony na probe,a z racji "niewypału" dalsze testy byly strata czasu.

Fajne!
  • #2 19 Lut 2009 00:45
    kapitan planeta
    Poziom 28  

Próbowałeś dać go na dwór albo do większego pomieszczenia, bo w sumie w pokoju niema prawa zagrać dobrze. Hmm a może Horn lub BP horn coś takiego żeby jedna komora była zamknięta wtedy nie będzie się aż tak ślimaczył (w każdym razie wiem o co chodzi) miałem kiedyś 18" i podobny problem widzę jedno wyjście tuba albo allegro

• #3 19 Lut 2009 00:52
    marian133
    Poziom 37  

Pierwsza obudowa testowa miala byc wlasnie tubą,jednak z racji kosztow i ciezaru nie zdecydowalem sie. Tak,sub gral w pomieszczeniu na oko 200mk i bylo slychac tylko zejscie,wykopu zero,chyba ze przed samym glosnikiem.

• #4 19 Lut 2009 00:52
    bocian90
    Poziom 27  

Hej! Sub grał w klubie.Razem z moimi Eqtomami i zagrało to podobnie czyli tak sobie.W EqTomach mam 2 x 32-150-8.Wielka niespodzianką było jak postawiliśmy to obok BR na 18" no name. Sub na tym no name zagrał niżej i glośniej.Porównywaliśmy je na takim samym wzmacniaczu.Więc jak by w stx-a wpompować więcej mocy to zagrał by głośniej od tego no name który przy takiej mocy by się zjarał.A o wiele lepsze efekty wyszły by w jakiejś jak ja to mówię, egzotyczniejszej obudowie.Pozdrawiam!

• #5 19 Lut 2009 00:58
    marian133
    Poziom 37  

Dokladnie,tylko ze ten STX mimo iz dostawal wieksza moc nie wykazywal jak by mial grac duzo lepiej.
    Mowa o tym no name:

Ja dodam ze zwykla kolumna na 2x 15" STX-a ma wiekszy wykop niz ten sub.

• #6 19 Lut 2009 09:22
    JMZ
    Poziom 18  

marian133 napisał:
    Ja dodam ze zwykla kolumna na 2x 15" STX-a ma wiekszy wykop niz ten sub.

Zgadza się, o ile sie nie uszkodzą STXy, a ostatnio często się to zdarza.
    Obecnie juz nikomu nie polecam głośników z tej firmy, póki co szkoda czasu i pieniędzy - mówie tylko i wyłącznie o 'estradzie'.
    Jedyny wyjątek to driver D-800-Ti, który jak na tą cene nie jest zły.

• #7 22 Lut 2009 13:02
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

W koncu sie doczekalem jakiegos opisu brzmienia tego glosnika. Dziekuje! :)

Prosze o porownanie z modelami znanych firm, jesli miales okazje sprawdzac, jak to wyglada?

Prawda jest taka, ze jesli glosnik jest OK to w takiej obudowie BR powinien zagrac PRZYNAJMNIEJ POPRAWNIE! Jesli nie gra zgodnie z oczekiwaniami to znaczy, ze bedzie trudno dobrac odpowiednia aplikacje.

Pisalem juz przy okazji podobnego tematu o tym, ze cena jest wygorowana i powinno byc przynajmniej o 100 zl taniej. W tej cenie mozna kupic juz renomowane i sprawdzone uzywki.

• #8 22 Lut 2009 13:36
    marian133
    Poziom 37  

tomaszo napisał:
    Prosze o porownanie z modelami znanych firm, jesli miales okazje sprawdzac, jak to wyglada?

Byl porownywany z no name podanym wyzej i McCauley-em B1860:

...obudowy roznily sie tylko kilkoma litrami. Wtedy jeszcze STX byl w 130L i strojony na 45hz. Niespodziewanie no name zagral z wyraznie wiekszym wykopem i nieco lepszym zejsciem. McCauley nic lepiej nie pokazal,zagral nawet gorzej od no name,tyle ze ten McCaulej nie byl nowy. Trudno stwierdzic do jakiego glosnika tego STX-a porownac,trzeba by postawic je obok siebie a nie mamy na stanie nic innego w rozmiarze 18". Jedyny plus tego glosnika jest dobre zejscie (oczywiscie po zmianie litrazu i strojenia zdecydowanie sie poprawilo).

PS. zauwazylem ze gorne zawieszenie troche "rozmieklo".

Foto!

• #9 22 Lut 2009 13:55
    gucio.
    Poziom 22  

Witam

A ten NoName to nie wiadomo co to za wyrób?? może jakiś symbol albo coś :)

pozdrawiam

• #11 22 Lut 2009 14:56
    kapitan planeta
    Poziom 28  

zwykle tak jest że 18" które nie grają w BR tzn. wszystko w okolicy co może to drży i brzęczy ale nie słychać żadnego ciekawego dźwięku ani kopa to może oznaczać że ciekawie zagrają w tubie. Cóż bardzo ciekawie by było jak byś jeszcze się nie poddał i zmontował jakąś tubę front loaded z projektu z speaker store. Mógłby zarówno STX jak i nawet McCauley pokazać ostry pazur

• #12 22 Lut 2009 16:14
    marian133
    Poziom 37  

Powiem tak: Teraz nie jestem sam w stanie podniesc tego suba z ziemi...a teraz wyobraz sobie ze ten glosnik jest w tubie. Nie wazne z czego by ta tuba byla,nawet niech bedzie ze sklejki,i tak bedzie ciezsza...i to nie bedzie kilka kilo. W tej sytuacji zadnemu z nas nie chcialo by sie tego nosic,nawet jesli paczka by miala kółka. Osobiscie sam jestem ciekaw jak by to zagralo.

PS. tydzien temu bylem na koncercie gdzie graly Beymy w tubach ktore byly tak proste konstrukcyjnie ze nie wierzylem ze moga tak nap.... (łupać) :) Normalnie jak bede mial przyplyw kasy to robie testy z ta konstrukcja.

• #15 22 Lut 2009 20:11
    bocian90
    Poziom 27  

Tylko w tych tubach nie były Beymy tylko Celestiony ;)

• #17 23 Lut 2009 12:08
    196339
    Usunięty  
  • #18 23 Lut 2009 12:43
    kapitan planeta
    Poziom 28  

Panowie ten SB 1000 to jest super konstrukcja, też mi się wydawało co może zmienić ta mini tubka w pasmie basowym...niewiele. A guzik to nic niema odsłuchowo wspólnego z basrefleksem (BR się chowa) bit jest niewiarygodnie szybki, ma mega kopa i niesie na dziesiątki metrów z ogromną siłą. Jak tylko znajdę czas to pakuję swoje gary w sb1000

• #19 23 Lut 2009 12:56
    196339
    Usunięty  
  • #20 23 Lut 2009 18:44
    kapitan planeta
    Poziom 28  

No się rozumie, można prosić ten temat autorowi może też się przyda. Ja osobiście bedę pakował 2 zestawy B&C 15PS100 jak masz ciekawe teksty to ja bym prosił chętnie rzucę okiem na każde słowo o tym cacku

Pozdrawiam

• #21 23 Lut 2009 19:20
    gucio.
    Poziom 22  

Głośnik no-name który porównywałeś z tym STX'em kosztuje zaledwie 230zł wiec jak lepiej brzmi od STX'a za 600 to bez komentarza :)

pozdrawiam

• #22 23 Lut 2009 19:32
    196339
    Usunięty  
  • #25 23 Lut 2009 21:30
    kapitan planeta
    Poziom 28  

wow 135dB od 50hz to śliczny wynik

Przy 4 paczkach by już było ze 140dB od ok 40-45Hz to jest dawka szkodliwa dla zdrowia.

djsuchy napisał:

djdrix - proponuje klasyczny, wyliczony pod określone głośniki BR niż tę podróbę. Jeżeli ktoś myśli że ustawienie w "V" głośników w tej paczce coś daje to się mylicie. Może coś dać ale poza zakresem użytecznym, wiec po co nam dodatkowe litry?

Gościu nie słyszał i nie wierzy, ja też spoglądałem na tą paczkę olewająco do momentu aż sie nie przekonałem co potrafi zaledwie jedna sztuka. Zapewniam was że to zupełnie niema cech BR. różnica jest zaskakująco wielka i do tego jedna paczka sadzi na 50-60 m jak br na 3m w plenerze

Prędzej porównał bym ją do MTL z tym że ma znacznie lepsze zejście

• #26 23 Lut 2009 23:57
    djsuchy
    Poziom 20  

kapitan planeta - tak się składa że słyszałem i mam okazję często z tym pracować. Paczka jest rewelacyjna, ale ORGINALNA. Wyżej wymieniony projekt to jedynie skrzynka BR z głośnikami ulokowanymi na przeciw siebie tworząc tubę która jak już wcześniej napisałem, może coś dać ale poza użytecznym zakresem. Osiągi tej paczki nie leżą w tej "tubie" a we "flakach" tego potwora. Gdyby takie osiągi były tak proste do uzyskania to każda dobrze wyliczona paczka z przetwornikami na przeciw siebie grała by podobnie...

Na przyszły raz proszę nie pisać bzdur dotyczących moich postów i doświadczeń, szczególnie gdy mnie nie znasz kolego.

Pozdrawiam serdecznie...

• #27 24 Lut 2009 02:07
    kapitan planeta
    Poziom 28  

Ależ kolego czy ja ci mówię że ty nie słyszałes SB1000 nawet 30szt...możesz mieć nawet takowe na własność, ale na co ci zda się taka zaszczytna wiedza jak my gadamy właśnie o podróbce? czy słyszałeś "podróbki"? bo w mojej wcześniejszej uwadze to właśnie zasugerowałem... że nie
    To że grasz na drogim sprzęcie ze sklepu nijak nie świadczy, że dobrze policzona aczkolwiek inna konstrukcja tego typu nie będzie grała równie dobrze a już na pewno będzie zwykłym BR tylko dlatego że niema naklejki czy frezu EAW.

Nie wiem kim jesteś, jaka jest twoja wiedza i nie mam zamiaru podważać twoich kompetencji ale powiem jedno choć byś gral na sprzęcie za 4mln to nie wmówisz mi że wszystko poza EAW jest BR bo ja widziałem i słyszałem właśnie podróbkę i nie grała jak BR różnica była duża. przede wszystkim w zasiegu i szybkości.

Rozumiem że twierdzisz (choć może zbyt daleko idąca to interpretacja) seria BTR od SS, MTL1 MTL2 są zwykłymi BR? bo w sumie też mają za krótkie tuby żeby to coś zmieniło w zakresie użytecznym. Ale nie zastanawiałeś się że w tej konstrukcji zupełnie nie chodzi o efekt tuby? może tu chodzi o to że taka mini tubka lub sześcian (ogólnie komora ciśnieniowa) powoduję spory opór akustyczny i to jest motorem działania takiej konstrukcji

chętnie wysłucham twoich argumentów które udowodnią że np. projekt kolegi Sebedino wyżej jest zwykłym BR. Ale jak wspomniałem tym razem bierzemy pod uwagę że komora ciśnieniowa nie robi za tubę. I ciekaw jestem jakie to niby nadzwyczajne "flaki" może mieć SB1000 cóż pomyślmy logicznie sb1000 ma dwa źródła dzwięku 1. głosniki w komorze ciśnieniowej 2. tunele BR po bokach...hmm więc jakie mają być jeszcze inne udziwnienia poza wzmocnieniami wewnątrz i po co skoro i tak dźwięk wydobywa się tymi dwoma drogami?

Moje stanowisko jest takie że osiągi leżą dokładnie w tej "tubie" (która poza kształtem nie jest tubą) i polega na oporze ciśnieniowym a "flaki" są mniej więcej takie same, jeśli nie identyczne, jak w projekcie kolegi Sebedino (czyli zwykłe pudła BR o pojemności i strojeniu dopasowanych do komory ciśnieniowej i głośników) A ty sam albo nie wiesz na jakiej zasadzie działa ta konstrukcja (bo tak wynika z tego co piszesz), albo udajesz że nie wiesz i próbujesz mylić tropy bo sam masz w tym jakiś interes, co też można wywnioskować z twoich tekstów typu "wiem ale nie powiem". nic ci to nie da, bo nie jestem żółtodziobem i dość spory kawałek wiedzy mam do tego jestem praktykiem i po prostu sam to sprawdzę na swoich głośnikach. Piszesz że zajmujesz sie produkcją...

Do autora

A druga sprawa że taka konstrukcja może się bardzo dobrze sprawdzić też dla STX 18" bo poprawi znacznie impuls z racji dużego oporu akustycznego z jednej i drugiej stony membrany, poprawi się SPL i dystans

Pozdrawiam serdecznie

• #28 24 Lut 2009 10:38
    marian133
    Poziom 37  

Tak jak pisałem,mozecie tu pisać na temat tej paczki,ale jak macie pisać w sposób "wiem,ale nie powiem" to ja protestuje.

djsuchy napisał:
    Paczka jest rewelacyjna, ale ORGINALNA. Wyżej wymieniony projekt to jedynie skrzynka BR z głośnikami ulokowanymi na przeciw siebie

djsuchy,nie widziałem na żywo tej paczki,podróbki czy orginału,ale jesli twierdzisz że orginał jest inny to prosze o projekcik,udowodnij że tak jest.

• #29 24 Lut 2009 10:52
    196339
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME