Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DSB 3010/91 błąd E577

19 Lut 2009 13:23 2760 1
  • Poziom 25  
    Witam.
    Trafił do mnie tuner Philips DSB 3010/91. Tuner ten według klienta działał do końca z kartą galaxy. Jakiś czs temu odstawił i używał innego zestawu, teraz po uruchomieniu pojawia sie napis Init a następnie błąd E577 - co ten błąd oznacza? Brak reakcji na telewizorze. Po włożeniu karty lub blockera pojawia się bład E584.
    Co mogę zrobić?
    W jaki sposób mogę zaktualizować soft przez satelitę? Czy w tym przypadku jest to możliwe?

Dodano po 15 [minuty]:

Z czrną orginalną kartą C+ także bład E584 niezależnie w którą stronę ją wsadzę.
    Zostawiłem właczony tuner w prądzie i po pewnym czsie pojawił się błąd E569 po czym napis Init i przeszedł w standby

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

Wgrałem nowy soft (orginał 5.02) i listę, teraz się uruchamia z tym że na starej karcie C+ a także na blockerze wyskakuje wyskakuje napis "Sprawdź Kartę-Klucz" i nie da się nic zrobić.
    Czy tuner będzie działał przy spliterze i nowej karcie C+?
    Dlaczego wyskakuje błąd?
  • Poziom 34  
    Wszystkie kody błędów można znaleźć na stronie Lakiego w zakładce Philips.
    Trzeba rozebrać tuner i sprawdzić czy w środku nie jest zainstalowany bloker wewnętrzny, jeżeli nie to należy przemyć styki w slocie. Jak to nie pomoże to należy skupić się na samym slocie, gdzie dość często pada scalak na płytce slotu (dot: 6010).
    Jeżeli wszystko będzie dobrze to ten tuner pracuje z nową kartą C+ (ze spliterem też), na sofcie 5.02.
    Jeżeli reakcja jest taka sama niezależnie, którą stroną włożymy kartę to świadczy to, że tylko krańcówka w slocie działa, a slot blokowany (np. bloker wew.), uszkodzone lub brudne styki, lub scalak do wymianu.