Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Color Laser Jet 2605-pasy na wydruku

19 Lut 2009 10:33 3176 11
  • Poziom 11  
    Drukarka Color Laser Jet 2605 .
    Na wydruku pojawiają się pasy w wszystkich czterech kolorach ( patrząc od góry czarny, żółty , niebieski, czerwony) w równych odstępach od siebie . Nie mam pojęcia co może być przyczyna wadliwego działania drukarki .
  • Poziom 22  
    jeśli to cudo ma pas transferowy to go pewnie trzeba wymienić (może być również problem z jakąś elektrodą ? ) . Są pod kątem czy poziomo ?

• Poziom 34  
    optyka lasera. należy wyczyścić
  • Poziom 11  
    Paski są poziomo, spróbuję z ta optyką jeszcze.
  • Poziom 16  
    a zakryj kawałkiem kartki optykę.Zapewne pasy się nadal będą pojawiać.Mam na stole hp CM 1017 mfp które jednocześnie wali cienkimi pasami kolorowymi ze wszystkich bębnów na raz.Czyściłem już całe wysokie napięcie i nic.
  • Poziom 10  
    Jaka jest odległość między paskami w mm? Podaj odległości w między kolorami i między jednym kolorem.
  • Poziom 11  
    Odległość miedzy paskami jest taka sama (5,5 cm) , tylko nie są zawsze w tym samym miejscu i przez to nieraz są tylko 3,a drukując kolejną stronę są już 4( każdy w innym kolorze).
  • Poziom 11  
    Wyczyściłem optykę oraz próbowałem z zakryciem optyki, wydrukowałem stonki przy pomocy przycisku z tyłu drukarki i paski się również pojawiały. Za bardzo już nie wiem, czego się czepiać.
  • Poziom 22  
    w/g mnie najlepszym rozwiązaniem było by wklejenie skanu. Wtedy coś więcej pomożemy. Pzdr
  • Poziom 16  
    zakrycie optyki eliminuje skaner który mógłby wyrysować poziomą cienką kreskę jednocześnie na wszystkich bębnach.Jako że dalej się to pojawia,przeto obstawiam na uszkodzenie w płyty wysokiego napięcia,powodujące takie efekty.A co i jak jest w hv zepsute,to w moim przypadku mogę tylko gdybać,nie mając dobrego hv do porównania.
  • Poziom 11  
    W załączniku przesyłam skan wydruku przy pomocy, zaznaczone strzałkami są te paski. W chwili, gdy zakryję optykę to tylko one się pojawiają.
    Co do wysokiego napięcia to, na co zwrócić szczególna uwagę?

Skany, fotki zamieszczamy wyłącznie w ten sposób. rys57
  • Poziom 11  
    Wymiana pasa nie dała nic, ale podmiana jednego z tonerów, a dokładnie żółtego rozwiązało problem – pasy zniknęły.