Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie DVD - TV kablem component = Brak sygnału

bobi17 19 Feb 2009 12:22 6097 4
    bobi17
    Level 10  
    Witam.
    Problem mam następujący. Odtwarzacz DVD (Philips DVP 3040) połączyłem z TV (Samsung LR37551) za pomocą kabli component. W telewizorze uaktywniło się wówczas wejście "Moduł". Niestety zaraz potem wyświetla się komunikat "Brak sygnału". Kiedy łączę TV z odtwarzaczem kablem SCART wszystko jest OK. Zależy mi na tym pierwszym sposobie połączenia, gdyż wówczas mam możliwość korzystania z funkcji PIP.
    Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby mnie oświecić i podpowiedzieć w czym tkwi problem ?
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Krawczak
    Level 31  
    Witaj , pewnie trzeba uaktywnić wyjscie component w menu DVD .Pozdr
    bobi17
    Level 10  
    :idea: Dzięki. Aż mi głupio, że na to nie wpadłem.:D
    A może kolejny problem?
    Otóż DVD mam połączone z dekoderem kablowej telewizi cyfrowej (kablem SCART, bo tylko takie 2 wejścia/wyjścia ma dekoder). Miałem nadzieję, że przy wyłączonym DVD przejdzie przez niego sygnał z dekodera i będzie można oglądać cyfrową kablówkę przez wejście "Component". Wtedy w okienku podglądu mógłbym odbierać sygnał analogowy kablówki. (PIP działa tylko podczas korzystania z wejścia "Component").
    Pozdrawiam.
    Mirek Z.
    Moderator
    Znane mi DVD nie mają na eurozłączu czynnego wejścia sygnału, tylko wyjście (na TV).
    bobi17
    Level 10  
    Pewnie jest jak pisze Mirek Z. Próbowałem takie podłączenia bo: (cytat z instrukcji obsługi telewizora)
    ..."W przypadku podłączenia dekodera i odtwarzacza DVD należy połączyć ze sobą te urządzenia, a następnie podłączyć odtwarzacz DVD do złącza komponentowego ("Pr", "Ps, "Y") telewizora."

Pozdrawiam.