Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6310i rozjechany obraz na lcd

19 Lut 2009 12:46 1800 14
  • Poziom 25  
    Witam dostalem nokie 6310i diwny przypadek telefon normalne smiga ale po kilku chwilach uzytkowania obraz na lcd sie rozjeżdża, robia sie krzaki, albo sie przesowa lub jest do gory nogami, fullflash nie pomaga, brak sladow zalania. miał ktos taki przypadek ?
  • Poziom 37  
    Być może telefon po upadku.Na początek podstaw inny LCD.Jak nie pomoże przyjrzyj sie dobrze filtrom lcd.
  • Poziom 25  
    6310i nie ma filtra LCD zobacz czy piny lcd łaczą się ze ścieżkami czasami wyglądały dobrze ale jak się oskrobało lakier widać było korozje i brak połączenia.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam podobny problem, więc nie będę zakładał nowego tematu. W nokii 6310i po włączeniu jakiś czas wszystko jest ok (nawet kilka godzin). Po jakimś losowym czasie najczęściej w czasie korzystania z niego na wyświetlaczu latają paski lub na chwile jest poprostu pusty (podświetlanie działa). Trwa to zwykle ok. 5-15 sek.
    Ma ktoś pomysł co to może być? Wyświetlacz do wymiany?
  • Poziom 31  
    Paski co dwie linie? Możesz też rozebrać i dogiąć styki które są przy ramce z lcd tak by stykały do padów na płycie głównej.
  • Spec od GSM
    Podmień LCD, wyczyść styki, jest tam gdzieś też po drodze kondensator. Dalej nie masz za dużego pola do popisu, sygnały lecą do zaklejonego procka (wymiana kulek wykonalna, jednak nie każdy sie podejmie).
  • Poziom 11  
    No ja mam dokladnie ten sam problem z latającymi paskami i zanikiem obrazu. był juz w kilku serwisach i nikt niestety nie pomógł. Wyswietlacz wymienilem na nowy i nic. Uporał sie juz ktos z takim problemem??
  • Spec od GSM
    Przecież masz napisane powyżej co i jak, jeżeli nosiłeś telefon do serwisu z braku własnych umiejętności i sprzętu to raczej sam nic nie zdziałasz.
  • Warunkowo odblokowany
    Nie pamieam, za dobrze, ale tam idzie sygał jeszcze przez dwa kondensatory, i albo wystarczy je wymienić, albo sprawdzić, czy są przejści między kondensatorem a pinem na płycie.
    Jak to nie pomoże, to jak moragan pisze klejony procek.
  • Poziom 11  
    Obejrzalem plyte i musze stwierdzic ze malutkie te kondensatorki sa ale mozna przynajmiej ten jeden o pojemnosci 1u wymienic i pewnie to zrobie. Na początek idac za radami z tego forum to chyba wymocze płyte w izopropanolu i zobacze czy cokolwiek to pomoze.

Sporo jest tematow na tym forum o latajacych paskach na wyswietlaczu ale nigdzie nie ma podanej przyczyny ktora na 100% to powoduje.

Chetnie oddal bym ja do kogos w warszawie kto sie zajmuje takimi naprawami na codzien ale jeszcze nie znalazlem takij osoby ktora by chciala i wiedziala co naprawic. moze ktos kogos poleci ?
  • Warunkowo odblokowany
    Przyczyn może być tyle ilu użytkowników ;)
  • Poziom 13  
    witam wszystkich:)
    mam ten sam problem i mimo to że temat był wałkowany wiele razy nie udało mi się tego naprawić więc pisze, mianowicie jeśli chodzi o solucje to już przejrzałem i są połączenia, wydaje mi się że gdzieś jest zwarcie, bo mierząc miernikiem od lewej strony to:
    1. około 2V i spada do zera
    2. 2.8V
    3. 1.79V ale tylko przez ok. 5 sekund następnie spada do ok. 1V
    4 i 5. 0V
    6 masa
    7 i 8. 1.79V ale też przez chwilę i spada do około 1V

w sprawnej 6310i napięcia się utrzymują tzn. na pierwszym spada bo kondensator sie rozładowuje, ale na 3, 7 i 8 pinie jest dalej 1.79V.
    pin 7 i 8 idą prosto do D400, ale trzeci to zasilanie VIO, więc przejrzałem wszystkie kondensatory na linii i nie robią zwarcia, więc uwalony jest D200 (UEMK) bo nie chcę utrzymać napięcia 1.79V ????
    ale najlepsze jest to jak zaczynam wciskać obojętnie jakie klawisze to obraz jest normalny, czasami zaskoczy i trzyma normalnie obraz. jakieś propozycje? pozdrawiam:)
  • Poziom 12  
    Hello
    Panowie, na pewno należy wymienić tego 1uF tj. C302 na nowy, odpowiada on za napięcie 1,8 V za paski na LCD i za zaniki oczywiście po uprzednim sprawdzeniu LCDka.
    Pozdro.
  • Poziom 13  
    jak wylutuje C302 to nie ma obrazu na LCD, ale po około 5 sek i tak zaczynają pojawiać się pasy na ekranie, wyświetlacze mam trzy i oryginalne.
  • Poziom 13  
    z tego co wyczytałem i zauważyłem to mam walniętego UEMKa, bo po czasie telefon się sam wyłącza, spróbuję ściągnąć PA, może on zaczyna pobierać za dużo mocy? to ostatnie co mogę zrobić:) pozdrawiam

po odlutowaniu PA już się nie wyłącza, ale dalej sa pasy załączam filmik:
    </object>