Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Johny + Lark 35.0

emiltb 19 Lut 2009 13:04 1007 3
  • #1 19 Lut 2009 13:04
    emiltb
    Poziom 12  

Witam!
    Bez CB nie wyobrażam sobie jazdy, ostatnio dokupiliśmy nawigację i ona potwornie "sieje" zakłóceniami przez co efefetywne korzystanie z radyjka jest niemożliwe. Skręcanie sqelsch'a nie ma sensu - bo po co wtedy radyjko?
    Podejrzewałem zailacz dodany przez producenta nawigacji (Lark), zmieniłem na jakąś chińsczyznę - bez efektu. Następnie wymieniłem kabel zasilania na ekranowany - też bez efektu. Stwiedziłem, że zakłócenia są od podświetlania ekraniku w GPS-ie
    jak gaśnie, to CB pracuje normalnie. Oba urządzenia zasilam z gniazda zapalniczki, przez rozdzielacz. Kolega twierdzi, że to jest cały problem, bo do CB powinienem podać zasilanie bezpośrednio z akumulatora - może tak, tylko że to służbowe auto i nie chcę ingerować w środku.
    Może ktoś już podobny problem rozwiązał, albo usiłował???

• #2 30 Lip 2009 19:25
    emiltb
    Poziom 12  

Jak pisałem - autko firmowe (kangurek) więc tylko magnesówka (Allan 110cm) na dachu, trochę z tyłu, bo żadnych okaleczeń itp. Kolega radził mi też by pociąggnąć oddzielne zasilanie do cb wprost z akumulatora - ale jak jest 3 użytkowników do 1 auta to trochę nie wychodzi w praktyce.
    W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i radzę szczerze wszystkim, którzy chcą doposażać nie swoje samochody - najpierw dobrze sprawdźcie jak to wszystko sprawdzi się w trasie - i to parogodzinnej conajmniej.

• #3 30 Lip 2009 19:46
    H3nry
    Poziom 27  

Sieje" przetwornica od podświetlania EL w GPS-ie . W Twoim przypadku jedynie wymiana na inny model załatwi sprawę.

• #4 30 Lip 2009 19:52
    emiltb
    Poziom 12  

Tak, teraz już też to wiem. Nawigacje tanieją - legalne mapy nie. Dlatego postanowiłem już na wiosnę kupić nowszy sprzęt, bo dokupienie aktualizacji mapy też kosztuje, a tak to będe miał nową mapę i sprzęt.
    Dziekuje za zainteresowanie, pozdrawiam - Hej - E.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME