Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

beretta kompakt turbo 22 ESI problemy

19 Lut 2009 13:18 4544 7
 • Poziom 2  
  Niedawno nabyłem mieszkanie wraz z nieszczęsnym kotłem Beretta kompakt turbo 22 ESI. Poszukuje odpowiedzi na kilka problemów z nim związanych: 1.Zużywa dużą ilość gazu ( ok. 16-20 m³ gazu na dobę, mierzyłem od 17-tej do 17-tej, mieszkanie 67 m², temp. ustawiona 20°C, za oknem około 0°C. 2. Czy muszą być do niego koniecznie podłączone 2 kominy jeden w drugim ( mam tylko jeden)?. 3. Woda ciepła zaczyna płynąć po zbyt długim czasie . Proszę o pomoc. Aż się boję rachunku za gaz! Zmniejszyć ogrzewanie nie za bardzo gdyż mam małe dziecko.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  gienio81, w sumie to sobie zdemontuj jeden z kominów, po co ci dwa, chyba ktoś przedobrzył....

  Oczywiście żartowałem. Radzę Ci wezwać serwis, żeby skontrolował kocioł, z pewnością ta inwestycja się zwróci. Sam nic nie kombinuj, bo widzę, że jesteś totalnym laikiem.
 • Poziom 2  
  Mauri_b jakbym był specjalistą to nie prosiłbym o pomoc na tym forum. Jeżeli się nie znasz to nie odpowiadaj. Jak Ci się nudzi to napisz do Przyjaciółki. Proszę o pomoc i radę wszystkich tych, którzy mogą mi na ten temat coś mądrego poradzić.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Właśnie Ci poradziłem. Kocioł gazowy to nie komputer. Ingerencja niekompetentnej osoby może doprowadzić do tragedii.
 • Poziom 10  
  Witam kolego!!!
  Pierwsza sprawa to komin. To jest piec turbo i ma właśnie rurę spalinową podwójną, tzn jedną zasysa do spalania powietrze (zewnętrzna ), a wewnętrzna odprowadza spaliny. Co do zużycia gazu to jest temat rzeka, gdyż jest bardzo wiele czynników wpływających na jego zużycie. Musiałbyś bardziej sprecyzować co to za mieszkanie. Nowe lub zaraz po remoncie, jakie okna, jaka izolacja, która kondygnacja czy masz zamontowany termostat pokojowy, i jeszcze wiele innych!!! A co do długiego oczekiwania na ciepłą wodę to piec typu turbo ma niewielka zwłokę na odpalenie palnika (kontrola podciśnienia w komorze spalania), oraz uzależnione jest od odległości kranu od kotła no i czy została wykonana prawidłowa izolacja rur wodnych!!!
  pozdrawiam:D
 • Poziom 2  
  Dzięki za zainteresowanie. Moje mieszkanie znajduje sie się na drugim piętrze bloku 2-piętrowego, ze skosami, nowe budownictwo, rok budowy 2001, ocieplone, okna PCV, mój piec jest sterowany sterownikiem Danfoss TP5E( nie mam instrukcji), najbardziej interesuje mnie zużycie gazu. Jak obniżyć koszty, przynajmniej do końca sezonu grzewczego. W przyszłym sezonie postaram sie zmienić piecyk.

  Dodano po 4 [minuty]:
 • Poziom 10  
  No i widać z tego, że budowlańcy nie do końca dobrze wykonali ocieplenie dachu, najwięcej ciepła ucieka przez sufit, podobnie jak u ludzi przez głowę! :D
  Pieca nie zmieniaj bo to nic zapewne nie da!
 • Poziom 10  
  Witaj znowu! Tak więc od sterownika też wiele zależy jakie będzie zużycie gazu. Piszesz mi że masz małe dziecko , to jest pojęcie względne. Bo chodzi mi konkretnie w jakich godzinach (przedziałach czasowych ktoś przebywa w domu. Jest to tzw. temperatura komfortowa). Skoro Ty piszesz, że masz ustawioną temperaturę na 20 stopni to tez nie jest dobrze, jeśli jest ona ustawiona na stałe. Najbardziej ekonomicznie jest ustawić temperaturę dzienną tzw. komfortową np. 20 stopni jak Wam to wystarcza ale z kolei temperaturę obniżoną to zalecałbym niższą od komfortowej o 2 max. 3 stopnie. To jest najbardziej ekonomiczne grzanie!!! Zbyt mało mam konkretnych informacji abym mógł jednoznacznie stwierdzić przyczynę zbyt dużego zużycia gazu w Twoim konkretnym przypadku!

  Z całą pewnością wnioskuję , że wymiana pieca nic nie da. Skoro zamontowany został kocioł z zamkniętą komorą spalania to na pewno takie są uwarunkowania ( OPINIA KOMINIARSKA) i innego kotła nie można zamontować, oprócz kotła kondensacyjnego który też ma podobne zasilanie w powietrze do spalania i wydalanie spalin. W Twoim konkretnym przypadku należy sprawdzić izolację dachu i po ewentualnych naprawach można porozmawiać o ogrzewaniu CO i CWU (najlepiej z zasobnikiem minimum 60 litrów, myśle o rodzinie max 4-osobowej)
  Powodzenia Jurek!!!