Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Actina D230s - po włączeniu przerywane piszczenie

dmc26 19 Feb 2009 13:59 4291 8
    dmc26
    Level 12  
    Witam
    Laptop jak w temacie po włączeniu piszczy w odstępach około 1sek. Wygląda tak jak by sie przegrzewał. System sie ładuje lecz go po około 1 min rozłącza całkowicie. Laptopa wyczyściłem i przedmuchałem sprężonym powietrzem.Proszę o pomoc co może być przyczyną takiego zachowania?
    kbus
    Level 17  
    A jakie temperatury w biosie? czy nie odczepił się radiator? Nie był podkręcany ? Sprawdź też okolice karty graficznej i ramu.
    kordjan46
    Level 10  
    uszkodzona pamięć ram
    dmc26
    Level 12  
    To piszczenie to alarm, lecz nie od uszkodzonej pamięci ram. W biosie nie ma możliwości sprawdzenia temperatury procka. Ale wygląda to tak jakby nie działały wentylatory, a one chodzą na pełnych obrotach przy włączeniu. Komputer odcina zasilanie by się coś nie przegrzało. Procesor jest ok i radiator tez dobrze przylega. Co może być jeszcze nie tak?
    User removed account
    User removed account  
    dmc26
    Level 12  
    Wejść do biosu mogę, lecz nie ma tam opcji sprawdzenia temperatury procesora. Jak sprawdzam ręką nie widać by się cos szczególnie grzało.

odp1 Wentylatory na radiatorze są dwa i po włączeniu kręcą sie na bardzo wysokich obrotach.
    odp2 Rdzeń procesora jest pastą dokładnie pokryty, starą pastę usunąłem i nałożyłem nową.
    odp3 Można włączyć od razu laptopa. Różnica jest jedynie taka, że jak włączam go pierwszy raz to alarm jest po pokazaniu sie ekranu testów pamięci, myszki itp. A gdy włączę go ponownie to piszczenie słychać natychmiast.
    User removed account
    User removed account  
    dmc26
    Level 12  
    Jest rurka z gazem. Dołączam zdjęcie.
    Actina D230s - po włączeniu przerywane piszczenie
    User removed account
    User removed account