Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki stereo pod Yamaha RX-V463 do pokoju 18m2 ?

sslaw 19 Lut 2009 15:33 4981 8
  • #1 19 Lut 2009 15:33
    sslaw
    Poziom 9  

Witam stoję przed wyborem dwóch przednich kolumn podłogowych do stereo pod amplituner Yamahy RX-V463 .Wiem że wzmacniacze graja lepiej ale od czasu do czasu lubie obejrzeć film na glośnikach 5.1 . Jeśli chodzi o jakoś dzwięku warto dołożyć do ampli model wyżej czyli Yamaha 563 ? Co do głośników to mam dwa typy są to:

1.Heco Victa 500 – wiele dobrych opini czytałem na ich temat
    2.Tonsil Maestro II 180 czy starczą 130 ?– też chwalone przez wielu

Niestety nie mam możliwości przesłuchania ich więc będę się opierał na waszych typach.

Głośniki będą grały w pokoju 18 m2 muza to głównie pop, klubowa, rozrywkwa. Więc oczekuję oprócz szczegółowości dźwieku, mocnego, soczystego nie rozlewającego się basu.

Aktualnie popierduje mi jakieś kino domowe 5 letnie z tandetnymi plastikowymi kolumienkammi kupione za 700 zł. Więc na pewno przejście z tego czegoś chociażby na ampli + 2 podłogówki będzie znacznym skokiem do przodu jeśli chodzi o jakośc dźwięku.
    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

0 8
  • #2 19 Lut 2009 16:31
    mczeslaw
    Poziom 36  

Zdecydowanie Tonsil, nawet Maesrtro 130 grają lepiej od tych HECO.
    Ogólnie do firmy HECO nic nie mam , ale te kolumny to straszna budżetówka.
    A jak już M130 to dozbieraj kasy i za niewiele więcej Maestro 180. No fakt że około 500PLN więcej ale to juz zakup na lata. Przy zakupie M130 po kilku tygodniach żałował byś że nie wziąłeś większych, 18m2 to juz nie klitka, także rozwiną one skrzydła.

0
  • #3 19 Lut 2009 18:35
    sslaw
    Poziom 9  

Dobrze czyli Maestro II 180 są lepsze i do pokoju 18-19m2 mogą być i teraz czy ampli Yamahy RX-V463 da radę je uciągnąc czy warto dołożyc do modelu wyżej RX-V563 będzie jakaś poprawa w jakości dzwięku...?

RX-V463 http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1666
    RX-V563 http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1665

Różnica w cenie do jakieś 350 zł z tego co widzę model wyższy obsługuje system głosników 7.1 ja i tak bede później korzystał tylko z 5.0 lub 5.1 więc nie wiem czy warto za to przepłacać no chyba że jakość dzwięku się poprawi względem niższego modelu co o tym myślicie ?

0
  • #5 20 Lut 2009 16:00
    shamanix
    Poziom 17  

Poprawa jakosci dzwieku miedzy modelami ampli moze byc w dynamice basu i na pewno wyzszy model jest mocniejszy. A co do tego czy uciagnie, to maestro 2 180 moze w połowie tylko uciagnie, niestety... chcesz na prawde dobrej jakosci i wysokiej mocy kup stereo, w tej cenie kupisz dobry wzmak lub ampli u Yamahy. Za k/d trzeba dac z 3 razy tyle aby to samo uzyskac i wszyscy doskonale o tym wiedza.

0
  • #6 20 Lut 2009 17:24
    sslaw
    Poziom 9  

No wiadomo że wzmak gra lepiej sam to wiem ale muszę wybrać jakąś alternatywę między przyzwoitym dźwiękiem a oglądaniem kina w standardzie 5.1 i zmieścić się w 2500 zł w tej kwocie ma się zmieścić ampli + 2 kolumny podłogowe w stereo.

Maksymalnie to co mogę dołożyć do ampli to by się w tym zmieścił model Yamaha HTR-6060 /RX-V 661/ w cenie 1399 zł z tego co czytam to już znacznie lepsza konstrukcja niż 463 i 563.
    Co myślicie ten model 661 + tonsil maestro II 180 zagra przyzwoicie z mocnym, mięsistym dobrze kontrolowanym basem ?

0
  • #7 21 Lut 2009 22:48
    sslaw
    Poziom 9  

No myślę że kupie model 661 + maestro II S 180 , potem jakiś sub i tylne satelitki.
    Mam nadzieję że te kolumny sie nie zaduszą w pokoju 18-19 m2 - co do dźwięku pewnie będę w niebo wzięty po przejścu z tandetnego plastikowego kina domowego Thompsona 5.1 kupionego 5 lat temu za 700-800 zł.

Przypominam że kwota jaką mogę wydać ampli + głośniki stereo to 2500 zł. Więc mysle że to dobry wybór. Nie jestem jakiś audiofilem i maniakiem dźwieku i przesłuchując w sklepie jakieś podstawowe ampli Yamahy 361-363 + zestaw jakiś słabych głosników prism /jedynie to mieli/ już wyczułem kolosalną różnicę co do moich plastikowych pierdziawek.

A ten zestaw co wybrałem jest znacznie lepszy więc źle nie bedzie .

0
  • #8 25 Lut 2009 19:58
    sslaw
    Poziom 9  

No i jeszcze w pewnym sklepie internetowym polecają do modelu yamahy 661 ten zestaw w stereo Voice Kraft Prestige VK 7830 w cenie 649 zł lub cały zestaw do 5.1 za 999 zł http://www.ceneo.pl/1768004

Podobnno mają bardzo dobrze grać z yamahami nie mogę nigdzie znaleźć jakiś opini testów tych głośników. Niby w tym przedziale za dwa fronty w cenie 649 zł graja jak znacznie droższe kolumny.

Warto ma ktoś coś takiego ?

0
  • #9 27 Lut 2009 20:56
    sslaw
    Poziom 9  

A może warto zrezygnować z yamahy 661 na rzecz amplitunera stereo Yamaha RX-797 czy różnica w stereo będzie tego warta ?
    Filmy w 5.1 mogę sobie odpuścić jeśli zrekompensuje mi to znacznie lepsza jakość dźwięku pod 797

Zamulam troche ale nie mam możliwości przesłuchania i opieram się na waszych opiniach.

Bo z tego co czytam w opiniach yamaha 661 ma dźwięk w stereo jak na ampli bardzo dobry i ludzie chwalą więc sam nie wiem a ceny podobne w granicach 1500 zł i do tego oczywiście maestro II 180 . Co do frontów to już nie kombinuje i nie mieszam sobie w głowie na 100% będą to tonsile w cenie 1200 zł chyba to najlepszy wybór.

0