Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Attiny12 - coś nie tak z programowaniem ?

Virus500 19 Lut 2009 16:17 928 2
 • #1 19 Lut 2009 16:17
  Virus500
  Poziom 9  

  Witam ! Wykonałem sobie układ migacza z podanej stronki
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1172269&highlight=migacz&sid=
  Początkowo zbudowany został na płytce uniwersalnej aby sprawdzić jak to działa. Pierwsze próby odbyły się po podłączeniu do akumulatora od wkrętarki ale działanie odbiegało od rzeczywistości. Postanowiłem podłączyć się do instalacji samochodowej i dopiero wtedy układ zaczął działać poprawnie. No prawie z małym wyjątkiem a mianowicie według autora można było zmieniać niektóre parametry programując go przyciskiem. Niestety u mnie tylko można było zmienić parametr pierwszy a dokładnie ilość mignięć. Po jakimś czasie jego użytkowania nagle przestał odliczać mignięcia prawej strony. Ponownie go zaprogramowałem i już wtedy wykonałem płytkę drukowaną więc postanowiłem całość ponownie zmontować. Po ponownym podłączeniu układ działał poprawnie jednak jak wracałem do domu po kilku kilometrach ponownie prawy migacz tylko migał raz a nie trzy jak lewy. Postój przez noc i ponownie OK a po paru kilometrach prawy raz , lewy trzy razy. Sprawdziłem na postoju bez odpalania silnika i to samo. Postanowiłem go ponownie zaprogramować ale teraz jest jeszcze gorzej wogóle nie odlicza a po przekręceniu kluczyka mignie prawym raz i podczas programowania ilości też mignie prawym raz. Czy to znaczy że Attina mi padła ? Ale co jest przyczyną ?

  0 2
 • #2 22 Lut 2009 19:55
  psooya
  Poziom 37  

  Ja bym tego tak nie podłączył jak na tym schemacie. Pin8 to Vcc, pin 4 to GND a pin 1 to RST (defaultowo) i należy podłączyć go przez opornik od 1-10k do Vcc.
  Pozdrawiam może pomoże

  0
 • #3 23 Lut 2009 18:21
  Virus500
  Poziom 9  

  Miałem na szczęście drugą Attine którą zaprogramowałem i włożyłem do układu migaczy. Działa w 100% bez żadnych problemów. Najprawdopodobniej raz kolega podczas wkładania w podstawkę pomylił się i włożył odwrotnie. Podał na moment napięcie i wtedy się zorientował, że jest coś nie tak. Więc to chyba jest powodem dziwnego zachowania się układu.

  0