Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawiać Panasonica NV-HS1000 czy kupic JVC?

utun 19 Feb 2009 16:22 4590 8
 • #1
  utun
  Level 10  
  Witam, posiadam starego Panasonica NV-HS1000, w którym do wymiany jest głowica.
  Mój problem polega na tym czy inwestować kasę w głowicę do Panasonica (nie koniecznie musi SVHS - odtwarzam tylko VHS) czy kupić używanego JVC np.: HR-S9400 lub innego, który posiada różne funkcje poprawy jakości odtwarzanego materiału (B.E.S.T, Digital 3R, TBC).

  Widziałem obraz z magnetowidów JVC tego typu i uważam, że jest bardzo dobry natomiast nie wiem jak by to wyglądało na Panasonicu.
  Chciałbym aby wypowiedzieli się użytkownicy, którzy mieli w ręce oba magnetowidy i obiektywnie wypowiedzieli się na temat jakości odtwarzanego obrazu.

  Nie chodzi mi o dodatkowe funkcje jak dubbingi, nagrywanie itp. tylko o samo odtwarzanie starych kaset VHS.
  Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Atreyu
  Level 22  
  Jeżeli mam być szczery to poszukaj czegoś studyjnego. W czasach końca ery analogowego zapisu można takie maszynki kupić za małe pieniądze, a posłużą ci lata. Np. tu:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic973626.html

  Jeżeli nadal nie jest sprzedany to pewnie za 200 - 300 zł odda :)

  O domowych, nawet dobrze wyposażonych, magnetowidach wolę się nie wypowiadać bo dla mnie era porządnych i prawie niezniszczalnych mechanizmów skończyła się gdzieś w połowie lat 80 XX wieku.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  Atreyu
  Level 22  
  James695 wrote:
  Bez przesady, w pierwszej połowie lat 90-tych, jeszcze wychodziły całkiem porządne maszyny, np. Panasoniki z Pewexu. ;)(...)


  Jeżeli masz na myśli domowe maszynki z mechanizmem PanaG, PanaK lub ich pochodnymi to współczuję. To były chyba najgorsze (najbardziej awaryjne) z możliwych jednosilnikowe mechanizmy w całej historii standardu VHS. Było jeszcze jedno paskudztwo Philipsa z jeżdżącą rolką dociskową - nie pamiętam oznaczenia tego mechanizmu, ale to był koszmarek równie upiorny co PanaG/PanaK.
 • #5
  grzegorz_1982
  Level 10  
  Obecnie posiadam magnetowid JVC HR-S9850, kolega posiada model panasonica tez SVHS modelu nie pamiętam ale coś z średniej polki. Jak porównywałem obraz jest różnica na korzyść JVC jedynie co to Panasonic ma lepszy mechanizm (szybszy). W JVC zdaza się ze potrafi kasetę wciągnąć tzn. jak włączę przewijanie i wcisnę play to potrafi taśma spaść z rolki przez co jest "kaleczona", gdy był eksploatowany (jak VHS był w modzie) to nie miałem z nim żadnych problemów.
 • #6
  utun
  Level 10  
  Atreyu wrote:
  Jeżeli mam być szczery to poszukaj czegoś studyjnego. W czasach końca ery analogowego zapisu można takie maszynki kupić za małe pieniądze, a posłużą ci lata. Np. tu:


  Witam, czy taki magnetowid posiada chociaż TBC? Bo wiem, że ta funkcja daje naprawdę dobre rezultaty przy odtwarzaniu. Z instrukcji do tego magnetowidu nic takiego nic wyczytałem.
 • #7
  Atreyu
  Level 22  
  utun wrote:
  Witam, czy taki magnetowid posiada chociaż TBC? Bo wiem, że ta funkcja daje naprawdę dobre rezultaty przy odtwarzaniu. Z instrukcji do tego magnetowidu nic takiego nic wyczytałem.


  Od kiedy odbiorniki telewizyjne zoastały wyposażone w funkcje poszerzenia stałej czasowej impulsów synchronizacji (początek lat 80 XX wieku) od tego czasu zniekształcenia czasowe przy odtwarzaniu materiału video przestały mieć większe znaczenie.

  Jedyny przypadek w którym zniekształcenia czasowe przeszkadzają to digitalizacja takiego sygnału. W takim wypadku warto pomyśleć o zewnętrznym korektorze TBC który zawsze można podłączyć bądź to do magnetowidu bądź do camcordera analogowego. Było to zresztą poruszone całkiem niedawno na tym forum:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228302.html

  Ten AG-7350 jest przeznaczony do zastosowań medycznych i w takich zastosowaniach TBC nie jest konieczne. Większość studyjnych maszynek umożliwiała jednak rozbudowę poprzez montaż opcjonalnych modułów, czy to TBC czy TCR czy też DNR. Poza wszelką wątpliwością jest jednak fakt że pod względem stabilności prowadzenia taśmy oraz bezawaryjności serie urządzeń profesjonalnych Panasonic AG lub JVC BR nie mają sobie równych.

  Na 100% TBC miał magnetowid edycyjny AG-7750 którego kilka lat temu miałem w naprawie. Nie dalej jak dwa miesiące temu poszedł ten model za 100 euro na ebay.de Warto więc śledzić aukcje internetowe w poszukiwaniu takich rodzynków.
 • #8
  utun
  Level 10  
  Witam, trochę już mi się wyjaśniło ale nadal mam pytanie:

  Czy ewentualna naprawa zużytej głowicy w Panasonic AG-7350 jest porównywalna z naprawą Panasonic NV-HS1000?

  Czy prawdą jest to, że można uzyskać dobre rezultaty przy odtwarzaniu montując w Panasonic NV-HS1000 zamiast oryginalnej głowicy inną - tańszą nie obsługującą SVHS jak w temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic432790.html ?

  Dzięki za odpowiedź.
 • #9
  Atreyu
  Level 22  
  Zadzwoń do firm :

  IMPEL - Podzespoły elektroniczne

  VIDEO HEAD IMPORT & EXPORT

  Oni Ci udzielą odpowiedzi na te pytania