Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop IBM ThinkPad 600 i zegar

15 Kwi 2004 11:24 1662 6
  • Poziom 19  
    Dotyczy laptopa IBM ThinkPad 600. Prosze o pomoc, przy kazdym wlaczeniu musze ustawiac date i godzine. Przypuszczam ze wyczerpala sie bateria zasilajaca zegar. Potrzebne mi sa informacje czy do wymiany tej baterii trzeba rozkrecac obudowe. Jezeli tak to na co trzeba zwrocic szczegolna uwage aby nie uszkodzic czegos przy okazji i nie rozkrecac za duzo. Czy bateria jest mocowana w stykach czy lutowana. Gdzie zlokalizowana i jaki to typ. Mam doswiadczenie w naprawie sprzetu elektronicznego ale laptopa nigdy nie rozbieralem. Uwazam ze bezpieczniej jest skorzystac z rad doswiadczonych fachowcow. Z gory dziekuje za zainteresowanie sie tym tematem. UBL21
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 28  
    Witam mam 760el udowa myślę taka sama
    otwórz matryce na ful tylko nie złam podnieś klawiature ,od góry masz 8 srubek,wykrec je,połż klawiature i delikotnie otwieraj z lewejod FN i prawej przy głośniczku bateria jest z lewej i prawej strony zmierz je któraś jest padnięta (lewa) zazwyczaj
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 24  
    Aby wymienic baterie w 600 -
    1 odwroc go na plecy
    2 odkrec klapke na pamieci
    3 z lewej strony masz kabelki (czarny i czerwony) i biala wtyczke to jest wlasnie wtyczka od bateri
    4 wyjmij wtyczke i pociagnij i z za plastikowego kolnieza wyjdzie bateria
    5 odwin ja z tej czrnej folii
    6 oderwij od niej blaszki
    7 wez inna baterie - przyloz do niej odpowiednio blaszki + i -
    okrec tasma czarna izolacyjna
    8 wloz baterie na miejsce
  • Poziom 19  
    Zrozumialem ze nie musze szukac oryginalnej baterii ale prosilbym o podanie mi jaki typ powinienem kupic aby bez problemu zmiescil sie w swoje gniazdo.
  • Poziom 24  
    baterie wymieniasz na zwykla baterie 3V z pierwszej lepszej popsutej plyty glownej :) - taka pastylka srebrna
  • Spec od monitorów
    Może nie koniecznie z uszkodzonej płyty głównej. W sklepie kupiujesz nową CR2025 lub CR2032 i po kłopocie. Dokładny typ masz na baterii a jej koszt to w porywach 2pln.
  • Poziom 19  
    Bardzo dziekuje za pomoc, zwlaszcza remzibi za zwiezle i precyzyjne opisanie czynnosci serwisowych. Uwazam temat za zakonczony, pozdrawiam UBL21