Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kamerki do monitoringu w nocy.

19 Lut 2009 19:06 1927 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Chcialbym poradzic sie w sprawie zakupu kamerek do monitoringu dzialki, zalezy mi bardzo na dobrej jakosci monitoringu w nocy.
    Na co zwrocic uwage, a moze ktos poleci dobry sprawdzony model na zakup 4 kamer mam do przeznaczenia kwote 2000zl (nie wliczajac nic poza kamerami).
    Czy w takiej cenie dostane sprzet ktory da dobra jakosc (rozpoznanie twarzy z 10 metrow w nocy bez doswietlania zwyklym swiatlem).
    Prosze o porade.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 31  
    Rozpoznawanie twarzy z 10 metrów ? To pewnie byś potrzebował kamer z zoomem , generalnie 4 kamery za 2 tys to trochę mało szczególnie z podczerwienią , możesz sobie zobaczyć na żywo np tu jest ciekawie :
    http://monitoring.delta.poznan.pl/?

Można też pomyśleć o zwykłych kamerach i dorzuć podczerwień za pomocą 1W powerLED IR.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Za 2 tysiące nie ma szans że sprzęt spełni Twoje oczekiwania. Być może taki zestaw się sprawdzi: kamery VADN-1625H po 650 netto , obiektywy 1403DIR95 170 , obudowy 100 co razem daje 3680 netto i prawie 4500 brutto. Do tego wypadałoby jakieś promienniki podczerwieni po parę stów za sztukę. Dobra jakość w nocy bez doświetlania to niemały wydatek
  • Poziom 10  
    Zapomnialem dopisac ze chodzi mi o kamerki analogowe, tzn nie zarzadzalne przez IP, rejestrator postawie na kompie ale na to sa oddzielne fundusze. Czy w cenie do 500zl nie ma szans na zakup kamerki ktora spelni moje wymagania ? Jesli nie ma nic w tej cenie to prosze podac cos co bedzie najbardziej atrakcyjnym wyborem w cenie 500zl za kamerke ktora bede mogl cos zobaczyc w nocy.
  • Poziom 15  
    Witam,

do 500PLN za kamerę, która coś zobaczy w nocy?
    Tylko porządna cz/b, np. FCH-30C.
    Ale to bez obiektywu, na szczęście pisałeś o samych kamerach ;-) .
    Jeżeli zachcesz dodać do tego obiektyw (najlepiej z korekcją IR), obudowę, to się krucho robi...
    Można próbować kamer zintegrowanych z promiennikiem IR, ale ja nie jestem zwolennikiem.
    Tym niemniej w tej cenie mógłbyś coś znaleźć.
    Może jakieś VTV-6100? Atutem jest zmiennoogniskowy obiektyw "w komplecie".

Pozdrawiam.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    W nocy bez doświetlenia/oświetlenia żadna kamera nic nie zobaczy, cudów nie ma. Czasami światło księżyca to już coś. Ale nie do rozpoznawania twarzy!(chyba że noc jasna) Kamery które podałem nie są kamerami IP, a dobrymi kamerami dualnymi z wydłużoną migawką, wzmocnieniem AGC, redukcją szumów, wyostrzeniem obrazu i paroma innymi funkcjami które pozwolą wyciągnąć co się da z matrycy.Współpracują też z oświetlaczami IR. A wracając do kamer IP to one mają z reguły gorszą czułość od analogów. Byle czego nie wieszaj bo Ci ukradną/zniszczą i nie będziesz wiedział nawet kto. Tanie rozwiązanie to średnie kamery i doświetlanie halogenem z czujnikiem ruchu.