Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LG3000 i kalibracja w menu serwisowym.

19 Lut 2009 20:26 7126 10
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam TV LCD 37LG3000. Bawiłem się menu servisowym do którego mozna wejsc trzymając ok na pilocie i tv. Niestety dałem tam autokalibracje na złączu RGB gdy podłączony był do niego komputer. Następnie stworzyłem plansze z kolorowymi pasami jak wyglada w service manual do tego tv, ustawiłem zalecana rozdielczosc i ponownie dalem autokalibracje, obraz wyglada ok. Jednak chciałby sprawdzic jakie sa domysle wartosci w E/Z Menu, chodzi mi o wartosci R G B gain i offset. Jesli ktoś mogłby mi podac standardowe wartosci sprawdził bym na ile moje odbiegają od fabrycznych.
  • Poziom 9  
    Widziałem juz ten wątek niestety podaja tam regulacje kolorow w trybe eksperckim dostepnym w menu tv, mi chodzi o menu serwisowe i ustawienie dla R-gain, G-gain, B-gain. R-offset G-offset, B-offset. Dostepne jest to w menu wchodzac trzymajac OK na pilocie i TV, zakładka "E/Z menu". Jesli ktos posiada taki TV lub wie jakie sa standardowe ustawienie proszę o ich podanie
  • Poziom 9  
    Witam, proszę posiadaczy lub mających dostęp do LCD LG serii 3000 najlepiej 37 cali o spisanie mi fabrycznych wartości RGB gain i offset z menu do którego wchodzi się trzymając OK na pilocie i telewizorze, zakładka ADC Adjust.

Tak na marginesie do czego to gain i offset? Czy sa jakieś fabryczne ustawienie czy kazdy tv kalibrowany jest w fabryce osobno?

Moderowany przez Mirek Z.:

Scaliłem dwa tematy o tym samym TV.
    Ostrzeżenie - p.10.5 regulaminu.

• Pomocny post
    Poziom 18  
    Każdy TV przechodzi kalibrację na wzorcowym generatorze sygnału. Pozostaje Ci zrobić kalibrację za pomocą obrazu wygenerowanego z komputera i Powtarzanie, że "nigdy więcej nie będę bawił się menu serwisowym gdy nie wiem o co chodzi". Użyj dobrego jakościowo przewodu VGA.
  • Poziom 9  
    Właśnie tak zrobiłem, stworzyłem plansze w paint zgodne ze wzorcem jaki zobaczylem w ksiazce service i dałem autokalibracje. Chciał bym jednak porównać te wartości z telewizorów fabrycznych, ze sklepu.
  • Poziom 18  
    Nie rób sobie żartów. Nie stosujmy Painta do wszystkiego. Poszukaj jakiegoś programu diagnostycznego generującego paterny i wtedy zrób kalibrację.

Znajdź program diagnostyczny który potrafi wygenerować Pasy kolorowe Niekoniecznie poziome moga być też pionowe. Bardzo ważne są poprawne kolory tych pasów.
  • Poziom 11  
    w żadnym tv nie ma jakichś domyślnych ustawień, ponieważ każdy główny układ ma swoje parametry (rezystancja, pojemność), które delikatnie się różnią i kalibracja RGB jest ustawiana wg tych parametrów.
  • Poziom 11  
    pracuję w fabryce, gdzie produkowaliśmy właśnie ten model LG, więc coś o tym wiem :)
  • Poziom 2  
    jaras1987: "pracuję w fabryce, gdzie produkowaliśmy właśnie ten model LG, więc coś o tym wiem Smile".
    A czy coś wiesz nt usb. czy wszystko napisano w dla 37LH3000?