Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik MZC- 303 pomiar skuteczności zarowania

siekrz 19 Feb 2009 20:29 7382 9
 • #1
  siekrz
  Level 10  
  Witam, chciałbym zapytać o wartości mierzone miernikiem MZC- 303 podzczas pomiaru pokazuje wartości mierzone w Ω,A, i inne jakieś np. Z 22,22który wynik wpisujemy do protokołu, można także odczytać wynik np. x 17,77 w protokołach spotkałem najczęściej wynik(zs Ω) 0,74 skąd taki ,wartości które podaję to przykładowe i przybliżone.
 • #2
  Krzyś33
  Level 25  
  MZC 303 jest miernikiem impedancji pętli zwarcia i podaje ją w omach. po przełączeniu pokazuje prąd zwarciowy i zależnie jaki masz formularz protokołu wpisujesz impedancję, prąd albo obie te wartości.Wynik impedancji mnożysz przez wartość urządzenia zabezpieczającego i jeszcze przez współczynnik zależny od charakterystyki tego urządzenia . Pozdrawiam
 • #3
  alfaam
  Level 19  
  Nie obraź się ale nie masz bladego pojęcia co robisz. Przeczytaj instrukcję miernika, kup parę książek o pomiarach i również je dokładnie przeanalizuj, a potem kurs praktyczny i najlepiej początki z kimś kto Cię doszkoli.

  Zresztą po cholerę ja to pisze jak nie wiesz co to impedancja
 • #4
  EAndrzej
  Level 21  
  Ciekawe czy siekrz
  posiada uprawnienia pomiarowe, bo jeżeli tak to tylko najszybsze szkolenie i douczenie, jakiego może się spodziewać to u Prokuratora. Czym szybciej w takim wypadku tym lepiej – mniej ludzi narazi a utratę życia lub zdrowia czy też pożar i utratę dobytku – pomiary to nie żarty –to duża odpowiedzialność włącznie z karną - na szczęście :!:.
 • #5
  jurekN
  Level 22  
  Dobry miernik tylko trzeba się nim umieć posługiwać ,dokładnie zapoznać się z instrukcją.
 • #6
  bonanza
  Power inverters specialist
  EAndrzej wrote:
  Ciekawe czy siekrz
  posiada uprawnienia pomiarowe, bo jeżeli tak to tylko najszybsze szkolenie i douczenie, jakiego może się spodziewać to u Prokuratora. Czym szybciej w takim wypadku tym lepiej – mniej ludzi narazi a utratę życia lub zdrowia czy też pożar i utratę dobytku – pomiary to nie żarty –to duża odpowiedzialność włącznie z karną - na szczęście :!:.


  Ja tam nikomu prokuratora nie życzę, ale mierzyć może każdy (lepiej lub gorzej :D ), napisać protokół już nie bardzo, natomiast problemy może mieć osoba odpowiedzialna za nie obmierzony bądź źle obmierzony obiekt (właściciel).
 • #7
  siekrz
  Level 10  
  Witam kolegów, myślałem że to forum służy do dyskusji i jakiejś formy komunikowania porad i tp. Dzięki za wypowiedz krzyś33, może wyjaśnię wszystkim posiadam uprawnienia chyba 4 dekadę ( pomiary) co prawda docelowo działam w innej branży tam też potrzebne są pomiary jeśli chodzi o post to oczekiwałem innej odpowiedzi fakt nie mam do nowo nabytego MZC- 303 instrukcji, protokół podpisuje się w dwie osoby SEP-E i D więc nie o prokuratora tu chodzi tylko o to że nabyłem miernik a miałem dotychczas inny no i będąc na inwestycji gdzie koleś robił pomiary podobnym MZC- 303 zrobiłem po nim tak sobie no i nie uzyskałem takiego wyniku jak on mnie wykazuje inny , nie znam się z facetem i nie pójdę do niego po jakieś wyjaśnienia. Fakt instrukcji nie mam to jest mój trzeci przyrząd firmy SONEL jest używany nie mam także kabla do sczytywania danych do komputera a słyszałem że występują. Nie oczekuję przemądrzałych odpowiedzi, może ktoś ma instr. i może przesłać .
 • #9
  alfaam
  Level 19  
  Najbardziej mnie wkurza że to towarzystwo geriatryczne w SEPie daje wszystkim uprawnienia nawet osobą które nie stać na odrobinę wysiłku i znalezienia instrukcji do miernika na stronie producenta.
  Nie chcę robić osobistych wycieczek do forumowicza bo go nie znam, ale czy taka osoba będzie się trudziła do zajrzenia do książki, normy, poradnika ???
  Pomiar uziemienia, rezystancji pętli zwarcia, impedancji pętli to jest różnica, dojdą do tego różne układy sieci, różne zabezpieczenia i następnym pytaniem będzie czemu jednemu wyszło 0,74 a innym wychodzi 7,4 i jak to wpisać do protokołu.
  Tylko czemu się dziwimy że nasza energetyka jest na takim niskim poziomie jeśli nie ma właściwej weryfikacji umiejętności i wiedzy.
  Sorry skierz ale to tak ogólnie o elektrykach nie tylko o tobie, Ty lepiej zostaw ten miernik zanim nie poznasz podstaw.
 • #10
  siekrz
  Level 10  
  Kupiłem go nie po to aby leżał w kącie nie wiedziałem że miernik może narobić tyle szkód o których piszecie, ale dla waszej satysfakcji może i tak będzie. W każdym razie miałem urządzenie świeżo zakupione i chciałem wiedzieć co zmierzyłem teraz już wiem i dzięki koledze za instrukcję pewnie jakbym siedział całymi dniami przy komputerze to wpadł bym wcześniej na pomysł sciągnięcia z str. producenta, pozdrawiam.