Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak mocy w transit 2.5 TD

19 Lut 2009 20:34 10629 8
  • Użytkownik obserwowany
    Ford transit 2.5 TD 1998 r. po wymianie paska rozrządu brak mocy, turbo prawie nie chodzi, co może być tego przyczyną? Błędów przy wymianie paska nie popełniono. Zapala na dotyk i nie kopci, ale więcej nie pojedzie niż 80 km/h . Czyżby coś z elektroniką? Przed wymianą było wszystko ok. Może ktoś się spotkał z takim problemem, proszę o pomoc!
    Dodam jeszcze że zaświeciła się kontrolka od silnika.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    problem polega na tym ze nie posiadam jako takiego programu do forda a z vagow sie nie polaczy a czym ty czytasz
  • Poziom 2  
    mam taki sam problem z moim transitem z 1997r. 2,5td z elektroniczną pompą lucas epic. Byłem u mechanika wymienić tarczę i klocki po wymianie auto ma takie same obiawy wszystko niby ok ale więcej niż 80 nie pojedzie kontrolka się pali i przy gaszeniu można wyjąć kluczyk i dalej pracuje przez ok 10 sekund. Mechanik znajomy raczej nic nie zrobił.. odpowietrzył tylko pompę. Na kompie byłem to mam jakiś błąd związany z egr. Jaki to jest zawór w pompie czy w innym miejscu. Pomocy jak to naprawić!!! Pompiarze niechcą się tego dotykać proponują wymianę pompy na boscha za 1700zł. Serwis za samo badanie kompem chce 370zl a dalej szkoda gadać....
  • Poziom 13  
    EGR jest to zawór od recyrkulacji spalin. Przeczyść go i zobaczysz.
  • Poziom 2  
    Zawór przeczyszczony i dalej to samo.Dodam jeszcze bo najgorsze jest to że po zapaleniu działa jak ta lala ale tylko przez ok 30 sek.I tak za karzdym razem obojętnie czy zimny czy gorący po tym czasie znowu muł.
  • Poziom 2  
    i co nikt nic nie doradzi!!!
  • Poziom 2  
    Dziś jestem tak zadowolony,że zaraz otwieram browarka!!!!Problem rozwiązany!!!Pomogły mi trochę inne fora.Otóż w moim wypadku był to zawór gaszenia silnika w pompie wtryskowej,kupiłem go za wysyłką(koszt 60zł)wymieniłem jest to tak proste że szkoda pisać i wszystko działa jak ta lala.
  • Poziom 2  
    Fiorella mam to samo zapala mi sie kontrolka silnika , utrata mocy , silnik gasnie po 10 sek od wylaczenia silnika , kolego pomocy!!! ja tez bym chcial otwozyc sobie browarka:)))) jaki to zawor i gdzie go znalezc jak go wymienic gdzie go kupic THX za wszelka pomoc