Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6120c zawiesza się na logo Nokia

19 Lut 2009 21:27 4013 10
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum, więc z góry przepraszam za błędy, które mogę popełnić :)
    Ale przejdźmy do rzeczy. Nokia 6120 Classic zawiesza się na logo Nokia, po kilku minutach wiszenia znika logo i zostaje biały ekran. Telefon flashowany najnowszym softem, bez błędów, ale ciągle to samo. Nie wiem jak powstało uszkodzenie. Do dyspozycji mam JAFa i HWK. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Usterka HW czy softowa?
  • Poziom 21  
    Tak jak pisze tonk zrob full erasa ale napoczatek szczytaj certy i pm i na nowo najnowsza wersje softa jak nie masz plikow do erase to daj znac.Pozdrawiam

Masz pliki jako nadzieje ze wiesz jak je wgrac.
  • Poziom 2  
    discusall, jeszcze nigdy nie robiłem erase (dopiero od niedawna mam sprzęt). Z tego co przeczytałem to trzeba użyć jako MCU plików do erase - tylko czy musi być jakaś konkretna kolejność użycia? Zrobiłem backup używając CRT 308 i CRT BKP i Read PM (od 0 do 255) - czy to wystarczy? Później trzeba przeflashować telefon i wgrać backup certyfikatów - tu pytanie czego użyć (rozumiem, że chodzi o opcje CRT Tool - i co tam wybrać?). Następnie SX4, czyli zaznaczyć tylko w Service SX4 Auth? I na koniec wgranie PMa to mam wgrać tego którego zczytałem z telefonu czy innego? Jeśli innego to znalazłem Full PMa, ale zajmuje jedynie 16kb, czy to możliwe, żeby zajmował tylko tyle (do niektórych telefonów mają rozmiar ponad 1mb).
    Przepraszam za moje lamerstwo, ale dopiero się uczę :) A nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Z góry dzięki za nieirytowanie się :)
  • Poziom 14  
    nie wiem czy jeszce temat aktualny ale tak na przyszlosc mzoe wystarczylo zrobic reset symbiana z klawiatury(* 3 pwr zielona sluch razem trzymane) skoro telefon sie softuje bez bledow
  • Poziom 26  
    szirs napisał:
    nie wiem czy jeszce temat aktualny ale tak na przyszlosc mzoe wystarczylo zrobic reset symbiana z klawiatury(* 3 pwr zielona sluch razem trzymane) skoro telefon sie softuje bez bledow

obawiam się że nie tylko i nie było takiej potrzeby boi tak by to nie pomogło
  • Poziom 14  
    podpowiedzialem z wlasnego doswiadczenia mialem taki przypadek jak kolega wyzej i mogloby sie wydawac ze taki prosty sposob jak reset nie pomoze a tutaj prosze telefonik wrocil do zycia a poza tym niech sie wypowie kolega czy postawil ten telefon
  • Poziom 26  
    to faktycznie jakiś przypadek z przypadku Ci się trafił... fart jednym słowem. ja tyle szczęścia nie mam z tymi gratami
  • Poziom 2  
    Dziwny ten telefon.
    Na początku próbowałem wgrać erasy załączone przez discusall, ale przy każdym wywala mi błędy:
    Error finding cmd loader...
    Error loading cmt loader...
    Od discusall dostałem jeszcze 2 inne erasy (z załącznika) i wygląda na to, że się wgrywają, ale imei i provider nie wywalają się, nic nie wskazuje na to, żeby coś się usunęło. Mimo to po którejś próbie w telefonie pojawiało się logo Nokii i po 2 sekundach znikało i wisiał na białym ekranie zamiast wisieć kilka minut na logo i dopiero wtedy na biało. Wgrałem wtedy jeszcze raz soft i telefon działał przez 3-4 dni (ale o dziwo nie musiałem wgrywać backupów bo imei było ok). Po tym wyłączył się po zakończeniu rozmowy, ale tak jak przez naciśnięcie przycisku wyłącznika, czyli pojawiło się logo Nokii i przez chwile czarny podświetlony ekran i wyłączył się. Przy próbie włączenia jest tak jak na początku, czyli logo Nokii przez parę minut i white screen. Próbowałem znowu wgrywać erase, ale jest tak jak poprzednio, czyli te pierwsze 6 wywala błędy, a 2 z załącznika nic nie robią. Wgrywanie softu nic nie zmienia.
    Ma ktoś pomysł w czym problem?
  • Poziom 26  
    po poprawnie zrobionym erase powinieneś mieć golasa - czyli imei i simlock jest wtedy wykrzaczony, nie wiem jakimi plikami robisz ale spróbuj tymi z supportu mt czy jafa. poza tym zdeassembluj tela i zobacz płyte czy wszystko gra
  • Poziom 2  
    Robię plikami od JAFA dostępnymi tu http://support.phone-tools.cn/files/erasefiles/bb5/ i wywala mi takie błędy jak podałem wcześniej.
    Rozbierałem go już wcześniej i nie ma uszkodzeń płyty bo nie ma powodu, aby takowe były (telefon nie jest po upadku ani zalaniu tylko przestał działać bez wyraźniej przyczyny).