Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krzemowy tuner TV cyfrowej i analogowej.

ghost666 19 Lut 2009 21:43 1628 0
 • Krzemowy tuner TV cyfrowej i analogowej.

  Maxim wprowadził właśnie na rynek nowy układ scalony, będący krzemowym tunerem do zastosowań hybrydyowych - MAX3542. Układ ten wykorzystuje pojedynczy krok konwersji z sygnału RF do 36MHz, tak aby zapewnić odbiór sygnałów analogowych wolny od artefaktów i wysokiej jakości obraz cyfrowy. Konkurencyjne układy używają architektury podwójnej konwersji, co wymaga dwóch zewnętrznych filtrów, lub architektury bezpośrednio-do-niskiej-częstotliwości, co owocuje odbiorem słabej jakości. MAX3542 radzi sobie doskonale z tymi problemami i oferuje obraz dobrej jakości, potrzebując zaledwie jednego zewnętrznego filtru SAW. Posiadając takie możliwości idealnie nadaje się do telewizorów, komputerów PC i odbiorników multimedialnych (tunerów itp), szczególnie że zajmuje bardzo niewiele miejsca na pcb.
  Całkowicie scalone rozwiązanie jest idealne jako zamiennik dla całych modułów tunerów ("puszek"). Układ ten posiada standardowe wyjście IF 36MHz, co czyni go kompatybilnym z większością cyfrowych i analogowych demodulatorów. Dodatkowo, układ ten zawiera w sobie zestaw filtrów, oscylator kwarcowy, syntezator oraz wzmacniacz o regulowanym wzmocnieniu, co pozwala oszczędzać miejsce na pcb i ułatwia aplikację w układzie, w porównaniu do klasycznych rozwiązań. Pobierając zaledwie 230mA z pojedynczego zasilania 3.3V MAX3542 osiąga równowagę pomiędzy wysokimi parametrami a poborem prądu.
  Układ produkowany jest w niewielkie (7 x 7mm) obudowie LGA o 48 wyprowadzeniach. Wyceniony został na 4.90$/szt przy zakupie co najmniej 1000 sztuk. Dostępne są także zestawy ewaluacyjne, przyspieszające aplikacje.
  Źródła:
  http://www.maxim-ic.com/view_press_release.cfm/release_id/1545
  http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/5928

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8221, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.