Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem dziwny z belkin F5D7230-4

19 Lut 2009 22:03 3918 15
  • Poziom 9  
    korzystam z netu w sieci vectra i do modemu mogę podłączyć każdy komputer, jedynie wyłączając modem na chwilę, by uzyskał świeże info o komputerze.

zakupiłem router belkin z adapterem USB i nie działa. tzn dzięki adapterowi połączyłem się u sąsiada (na szczęście nie zabezpieczył swojego połączenia ;) ) i piszę ;) natomiast po podłączeniu routera do modemu cały czas jest komunikat ze sieć nie przypisała adresu do komputera i neta nie podaje (na dwóch laptopach sprawdzałem). Przez router nie idzie nic.
    nie mam zatem możliwości wejścia do ustawień routera (jedynie do routera sąsiada ;) i nie mogę podmienić MACa (bo pewnie o to chodzi).

co mam zatem robić? 5 godzin już próbuję i nic.....

poniżej dane z ip config. może spróbować sklonować adres z routera w kompie? mam smac-a.. a na routerze podane dwa MACy - lan i wan....
  • PCBway
  • Poziom 28  
    W zakładce Internet WAN > Connection Type na stronie konfiguracyjnej routera jaką masz zaznaczoną opcję?
  • PCBway
  • Poziom 9  
    właśnie pisałem, że nie mogę się połączyć z internetem przez router, zatem nie mam także połączenia ze stroną konfiguracyjną 192.168.2.1 :(
    teraz za pomocą kabla się łączę, bez pośrednictwa routera.
  • Poziom 28  
    Bo aby dostać się na stronę konfiguracyjną musisz użyć adresu 192.168.0.1 a nie 192.168.2.1 :wink:
  • Poziom 9  
    akurat ta strona, co wymieniłem jest podana w instrukcji.
    zreszta nie ma znaczenia - nie transferuje belkin sygnału i tyle :(
  • Poziom 28  
    Podłącz komputer skrętką do karty sieciowej, nie przez WiFi i wtedy konfiguruj.
  • Poziom 9  
    za pomocą smaca podmieniłem adres MAC karty na adres routera. Z modemu podłączenie internetu normalnie było. podłączyłem router i nic :( nie ma sygnału.
    może jest po prostu zwalony?
    wireless nadaje, adapter łączy, ale nie ma łączności neta :(
    nawet spróbowałem ręcznie powpisywać dane IP itp z połączenia, które miałem wcześniej (dane z ipconfig) ale też nic.
  • Poziom 9  
    no i jak spece? ktoś pomoże w końcu??? :)
  • Poziom 28  
    Wrzuć "screenshota" z zakładki status routera. Skonfigurowałeś WAN routera jako Dynamic IP?
  • Poziom 9  
    przez router nie mam transferu neta - nie mogę się połączyć ze stroną konfiguracji, bo nie ma połączenia - ani kablem, ani wireless.
    i to jest właśnie ten problem.

łącze się normalnie z modemu przez kabel (na różne komputery), łączę się wireless przez router sąsiada (ma niezabezpieczony dostęp ;) ), natomiast jak podepnę mój router, to nici, w żaden sposób. Jak pisałem podmieniłem nawet MAc adress w kompie na adres LAN MAC z routera, ale też to nic nie dało.......
  • Poziom 28  
    Jeżeli nie skonfigurowałeś routera to nie dziw się że nie masz Internetu na podłączonych do niego komputerach. Jeżeli ten router był używany przez kogoś innego wcześniej to zrób reset do ustawień fabrycznych. Następnie podłącz skrętką jeden z portów LAN routera z kartą sieciową komputera i wtedy spróbuj dostać się na stronę konfiguracyjną routera.
    Bez konfiguracji routera nic z tego nie będzie, tym bardziej jeżeli ktoś wcześniej go używał.
  • Poziom 9  
    router jest funkiel nówka.
    resetowałem go tak czy siak.
    podłączałem komp - kartę sieciową do routera kablem i nic - nie dało się wejść na stronę ustawień. z netem i bez - jak miałem neta przez wireless od sąsiada i podłączałem kablem do routera to i tak wchodziłem tylko na stronę konfiguracji dlink sąsiada.

może po prostu uszkodzony jest?

spróbuję dziś jeszcze u rodziców wrzucić - ojciec ma taki sam modem z netem z vectry, ale wątpię, by coś dało nowego. prędzej u kogoś, kto ma nawet inny router i działa....
  • Poziom 28  
    Jak podłączasz komputer skrętką do routera, to zapala się na routerze dioda przy tym porcie LAN i na karcie sieciowej komputera? Wrzuć wynik polecenia ipconfig /all z tego komputera w chwili gdy jest podłączony do tego routera skrętką. Używasz skrętki prostej czy typu cross?
  • Poziom 9  
    nie wiem co to skrętka, a już totalnie nie wiem co to prosta, a typu cross...
    ;)

dołączyłem kabel (diody świecą obie) i zrobiłem obraz bez sygnału oraz potem normalnie modem bezpośrednio i tez zrobiłem porówanie IP conf (prawy - przez router, lewy+ipconfig - połączenie modemy bez routera:
  • Poziom 28  
    Komputer w ogóle nie pobiera adresu z puli routera. Pod który port w routerze podłączasz ten kabel?
    Jak masz inny to spróbuj użyć innego. Jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie uszkodzony router.
    Ten router fabrycznie ma włączony serwer DHCP, a Ty masz włączone automatyczne pobieranie adresu IP, czyli po podłączeniu kablem i włączeniu routera komputer powinien dostać automatycznie adres IP.
  • Poziom 9  
    poddaję się.
    router wraca do sklepu. zobaczymy co potem ;)

dzięki w każdym razie za próbę pomocy!