Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Toxic i jaka skrzynia ??

20 Lut 2009 00:12 3933 17
  • Poziom 9  
    Witam zastanawiałem się nad kupnem tuby lub skrzyni , ale po przeczytaniu postów wybrałem że to bedzie skrzynia , i teraz mam pytanie .
    Mam radio deh 2000 i niestety nie ma ono osobnego wyjścia na tube/skrzynie, także pociągnę kable z dwóch kanałów tylnych bo mam tam zwykłe hertzy 14cm.
    Dodam że w przednich mam hertzy 165mm
    Wzmacniacz mam Toxica 1500w do niego dokupić skrzynie i tylko waham się jaką ??
    Myślałem nad :
    JBL GTO 1214 SUBWOOFER TYPU BASS-REFLEX
    Moc szczytowa 1400W
    Moc ciągła RMS 350 W
    Skuteczność 90 dB zwiększona dzięki obudowie typu bass-reflex
    Pasmo przenoszenia 23Hz - 400Hz
    lub słabszymi jbl po 1100W
    Na razie chce kupic jeden ale za miesiąc moze dwa miesiące kolejną skrzynie bo wzmacniacz powinien pociągnąć na wyjściach 2 x 750 w

Czy to bedzie dobry zakup czy lepiej coś innego wybrać , mam zamiar wydac za skrzynie ok 500pln
    Za podpowiedz co wybrać bede bardzo wdzieczny
    Pozdrawim
  • Poziom 24  
    Napisz jakiej muzyki słuchasz, ile masz pieniędzy na subwoofer.
    PS. Nie wierz w taką moc podawaną przez producenta.
  • Poziom 23  
    Witam.Podaj moc RMS a nie maxymalną.To nic nie mówi.Trzeba głośniki dobrać do wzmacniacza.Takze moc RMS jest niezbędna.I tak jak kolega wyżej.Jakiej muzy słuchasz i ile masz kasy?
  • Poziom 28  
    Jaki wy system chcecie stworzyć na tym wynalazku?
    Ten wzmacniacz ma maksymalnie 2x30W na kanał w RMS .
    Pierw to sprzedaj ten wzmacniacz i odłóż trochę kasy na np CARPOWER-a.
    Co do skrzyni to może być ten JBL alwe nie na wzmacniaczu TOXIC.
    Szukaj wzmacniacza co ma przynajmniej z 200W RMS a nie 30W .

Dodano po 2 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic789942.html

Tutaj trochę pisze o wzmacniaczach co mają 1500W i kosztują 100-150zł/nówka .

Dodano po 8 [minuty]:

A i nie patrz na moc szczytową przy zakupie skrzyń i głośników do skrzyń bo to bzdury wyssane z palca.
    Przyjmij do wiadomośći że maksymalną mocą jest moc RMS no może + 20% , oczywiście w tym segmencie tanich subów do auta.
    Bo do sprzętu droższego to ma się sprawa zupełnie inaczej.
    To tak jak w przypadku twojego wzmacnacza.
    Ma mieć rzekomo 1500W tak?
    Więc podziel sobie 1500W przez 12V w instalacji samochodu i ile ci wychodzi Amper prądu by musiał ciągnąć skoro ma 1500W?
    Odpowiedź brzmi : 125A !!!!
    A teraz zerknij na bezpiecznik w Twoim wzmacniaczu i wiesz już wszystko.
    Oczywiście to taka teoria bo dochodzi jeszcze sprawność energetyczna wzmacniacza która wynosi pewnie z 60% maksymalnie.

Dodano po 13 [minuty]:

A żeby nie rzucać słów na wiatr wpisz na alledrogo numer tej aukcji 555814531.
    Poczytaj dokładnie a na sam koniec zjedź sobie na dolne fotki i tam pisze ile rzeczywiście ma ten wzmacniacz.
    Cytat :
    "2 x po 900 watt pozwala na podłączenie dwóch dużych głośników np basowych w tylnej półce czy też elips dobrej jakości o wysokiej mocy. Moc max wzmacniacza jest prawdziwa, niezawyżona, każdy kto myśli że kupi wzmacniacz 1800 watt za 160 zł jest w błędzie to że tak piszą sprzedawcy nie oznacza że tak jest ! "
    TAK ALE TEN WZMACNIACZ KOSZTUJE 289zł :D:D:D
    I też nie mas 1800W.
    A na samym jest fotka kartonu w którym przyjedzie do nas ten wzmacniacz i tam masz prawdziwą moc czyli !!! 4X30W !!! lub 1x80W .

I życie staje się prostsze :D:D:D
  • Poziom 9  
    co do muzyki to słucham zazwyczaj House - elektro
    A co do wzmacniacza mozliwe ze jest tak jak piszecie , niby miał podane
    Technische Daten:
    -2 mal 750 Watt /1 mal 1500 Watt
    -Brückbar
    -Bass Boost
    -X-Over
    A bezpiecznik ma wsadzony 40A
    A wydac chce ok 500 - 600pln

ps. popniekont ma RMS
    2x175Watt RMS @ 4 Ohm
    1x350Watt RMS @ 4Ohm
  • Poziom 23  
    trance84 napisał:
    Jaki wy system chcecie stworzyć na tym wynalazku?
    Ten wzmacniacz ma maksymalnie 2x30W na kanał w RMS .
    Pierw to sprzedaj ten wzmacniacz i odłóż trochę kasy na np CARPOWER-a.
    Co do skrzyni to może być ten JBL alwe nie na wzmacniaczu TOXIC.
    Szukaj wzmacniacza co ma przynajmniej z 200W RMS a nie 30W .

Dodano po 2 [minuty]:

Tutaj trochę pisze o wzmacniaczach co mają 1500W i kosztują 100-150zł/nówka .

Dodano po 8 [minuty]:

A i nie patrz na moc szczytową przy zakupie skrzyń i głośników do skrzyń bo to bzdury wyssane z palca.
    Przyjmij do wiadomośći że maksymalną mocą jest moc RMS no może + 20% , oczywiście w tym segmencie tanich subów do auta.
    Bo do sprzętu droższego to ma się sprawa zupełnie inaczej.
    To tak jak w przypadku twojego wzmacnacza.
    Ma mieć rzekomo 1500W tak?
    Więc podziel sobie 1500W przez 12V w instalacji samochodu i ile ci wychodzi Amper prądu by musiał ciągnąć skoro ma 1500W?
    Odpowiedź brzmi : 125A !!!!
    A teraz zerknij na bezpiecznik w Twoim wzmacniaczu i wiesz już wszystko.
    Oczywiście to taka teoria bo dochodzi jeszcze sprawność energetyczna wzmacniacza która wynosi pewnie z 60% maksymalnie.

Dodano po 13 [minuty]:

A żeby nie rzucać słów na wiatr wpisz na alledrogo numer tej aukcji 555814531.
    Poczytaj dokładnie a na sam koniec zjedź sobie na dolne fotki i tam pisze ile rzeczywiście ma ten wzmacniacz.
    Cytat :
    "2 x po 900 watt pozwala na podłączenie dwóch dużych głośników np basowych w tylnej półce czy też elips dobrej jakości o wysokiej mocy. Moc max wzmacniacza jest prawdziwa, niezawyżona, każdy kto myśli że kupi wzmacniacz 1800 watt za 160 zł jest w błędzie to że tak piszą sprzedawcy nie oznacza że tak jest ! "
    TAK ALE TEN WZMACNIACZ KOSZTUJE 289zł :D:D:D
    I też nie mas 1800W.
    A na samym jest fotka kartonu w którym przyjedzie do nas ten wzmacniacz i tam masz prawdziwą moc czyli !!! 4X30W !!! lub 1x80W .

I życie staje się prostsze :D:D:D

Witam.Moim zdaniem kolego trance 84 wypisujesz kompletne bzdury albo niewiesz o czym piszesz?Toxic nie jest aż tak złą firmą.Napewno ten wzmacniacz ma duuużo więcej niż 2x30RMS?Takie''firmy'' jak voice craft czy inne badziewie jak first mają około 50rms na kanał przy wzmacniaczach 4 kanałowych.Ten jest 2 kanałowy i napewno moc będzie co najmniej miał 2x100 w mostku ze 300rms na bank.A znasz taką firmę jak renegade?Niby też niewiadomo co a ma napisane 1000W.Rms 4x80 lub 2x220.A ciekawe co powiesz o orionie 2500D lub innych monoblokach?Nie mają bezpieczników zewnętrznych to pewnie twoim zdaniem mają 1x50rms?Bezpiecznikami zewnętrznymi takze nie ma się co sugerować ponieważ miałem np blaupunkta który miał bezpieczniki 2x30 i miał 2x150rma.I także miałem boschmanna d2 takze bezpieczniki 2x30 i boschmann ma 700-800rms.Firma firmie nie jest równa.Takze inni zawyżają baaaardzo swoje moce a inni mało lub wcale.Także trzeba wziąć to pod uwagę
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Bez dalszych docinek, proszę poczytac co "wydedukowałem" sobie ja , i rozważyć, mile widziane sensowne teorie za lub przeciw .
    Wzmacniacz przykładowy : DLS RA-10 (monoblock dla łatwości ogarnięcia jednego kanału a firma z pewnoscia uczciwa pod wzgledem podawanych parametrów).
    Parametry:
    klasa AB (AB wzmacniacze przeciwsobne,w których część sygnału wzmacnia jedna lampa lub tranzystor, pracujące nie tylko w płaskiej części swojej charakterystyki.
    Sprawność wzmacniacza jest rzędu 50-75% )
    Moce podane dla 4Ω= 300W dla 2Ω= 500W dla 1 Ω= 780W
    Power consumption 120 A
    Fuse 4x30 A ( wg mnie dawanie kilku sztuk bezpieczników "równolegle" nie trącą profesjonalizmem ale nie o to chodzi) zabezpieczenie ma 120A.
    Prawo ohma I=U/R (podstawa), P=UxI (moc)

Opcja najbardziej optymistyczna czyli max. mocy 780 W gdzie mamy znany R= 1Ω i tu jest zagadka bo uwzgledniając wspomnianą power consumption to ona występuje na zasilaniu głównym czyli U również znamy 12 V (dla uproszczenia), choc trzeba uwzględnić, że stopnie mocy zasilane sa z przetwornicy i napięcie zasialające stopnie końcowe jest zgoła inne niż wspomniane 12 V
    Więc wychodzi z logicznego punktu widzenia:
    P=UxI 12Vx120A = 1440W gdzie fabryka "zapewnia" o mocy 780W co ze wzoru wychodzi, że po drodze "ginie" gdzieś 660W, czyli sprawiedliwie przyznali ,że sprawność wzmacnaiczy AB wynosi coś ponad 50%.
    Jedyne co mozna przyjąć to sprawność wzmacniaczy klasy D wynosi ona około 90-95 %. Ale dla zwykłych wynalazków pracujących z jakąś tam przetwornicą :D i dwoma tranzystorami na kanał (Klasa AB) przyjąłbym 50% wartości POBIERANEGO PRĄDU, nie wartości użytej wkładki) i to dla producentów uczciwych , firmy tzw. no name pociągnałbym jeszcze niżej tych 50%.
  • Poziom 28  
    Dodano po 24 [minuty]:

Kolego Bambino nie porównuj mi tutaj wzmacniacza TOXIC za 200-400zł ze sprzętem za 3000zł. bo to porównanie co najmniej nie na miejscu.

Poza tym mówimy o wzmacniaczach dwukanałowych z możliwością mostkowania a ty to porównujesz z monoblockami.

Sorry ale nie będę tego komentował.

Poza tym domniemywasz jaki wzmacniacz ile ma a nigdzie tego nie popierasz przykładem.
    Sylwek napisał to w miarę jasno poczytaj policz i wyjdzie co i jak.

Kiedyś miałem okazję słuchać paru wzmacniaczy tej firmy TOXIC w zaprzyjaźnionej firmie CA i szału nie było , śmiem twierdzić wprost że moce podawane na stronach nie są prawdziwe .
    W końcu wzmacniacz kosztuje 90 $

To jest moje zdanie w tym temacie.
    Nikomu nie zabraniam chce niech kupuje te JBL-e i podpina ale toxic w mostku będzie miał dość z jednym JBL-em a co dopiero z jednym JBL na kanał.

CO do tego blaupunkta to te bezpieczniki 2x30 są wpinane równolegle i masz rzekomo 60Ax12V co daje nam 720W a jeżeli czytałeś post kolegi Sylwek to wiesz że zostaje z tego jakieś 300W ze względu na ich sprawność rzędu 50%. .

Dalej swego czasu zachwycano się wzmacniaczem Monacor - Carpower HPB 602 któy miał w mostku prawdziwe 225W mocy.

Składałem kiedyś system oparty właśnie na wzmacniaczu HPB 602 i do tego JBL CS 1204 który ma 275W RMS .

I co szczerze to ten wzmacniacz nadaje się do napędzania systemu przedniego bo miał problem z porządnym rozbujaniem tego JBL.

A tak jest chwalony na forum.

Do tego JBL powinien być przynajmniej CARPOWER 1502 .

A co do tych Voicekraft i FIRST nie mają nawet 50W na kanał.

Jeszcze raz podaję Ci linka zapoznaj się z opiniami :

• Poziom 23  
    Kolego trance84.Gdzie tam masz porównanie wzmacniacza 200-400 z 3000zł?Porównanie zrobiłem blaupunkta i boschmanna a o orionie napisałem tylko o bezpieczniku.Moja uwaga była skierowana tylko co do twojej teorii że wzmacniacz ma 2x30rms co jest nieprawdą.I na pewno swoją wypowiedzią że wzmacniacz ma 2x30 nie pomożesz koledze a jeszcze namawiasz go na sprzedaż i kupno innego wzmacniacza?Jeżeli ten rzeczywiście będzie miał choćby te 300rms to na pewno mu to starczy do tego jbla.A wszyscy chwalą tego monacora bo naprawdę ma taką moc.Był mierzony i ma około 225rms na mostku.
  • Poziom 28  
    Przepisałeś to co ja napisałem.
    Powiedziałem jasno swoje zdanie i nikogo nie namawiam na sprzedaż lecz mu zasugerowałem tylko taką opcję.

Nie obracaj kota ogonem.
    Wyraziłem również zdanie na temat tego Monacor-a.
    Że jest za słaby do tego JBL-a bo jeżeli mam słuchać jak wzmak się męczy aby bujnąć ten głośnik to wolę tego wogóle nie słuchać.

Jednych zadowoli STX i jego dziwne łupanie dla innego 2xPowerbass m12 w bagażniku będzie mało.
    W gusta ludzi nie trafisz.

Chce niech kupuje , jego kasa i ewentualne niezadowolenie z jakości i ilości basu w aucie.
  • Poziom 19  
    Kolega ma tego toxic-a , na moje ucho ma 4x100 watów :)
  • Poziom 23  
    Tylko kolego jest to 2 kanałówka
  • Poziom 28  
    kora98 na moje ucho to ciężko wyczuć czy nie ma przypadkiem 600W.
    Poza tym bez pomiarów nie mamy co gdybać.
    Powiem tak jeden porządny wzmacniacz np Steg , Hifonics , Rockford o prawdziwych mocach narobi więcej zamieszania niż jakiś Peying co ma 1200W oczywiście test robiony na tym samym głośniku i skrzyni.
    Wydaje mi się że niepotrzebnie się kłócimy tutaj.
    I tak ostanie słowo należy do autora tematu.
  • Poziom 9  
    Racja co do wzmacniacza to ciezko cos powiedziec bez pomiarów ,
    Jednak zamówie sobie jbl GTO 1214
    rozmiar subwoofera 12"
    typ obudowy skrzynia MegaReflex
    moc ciągła/szczytowa 350 W/1400 W
    skuteczność (1W/1m) 91 dB
    impedancja nominalna 4 Ohm
    pasmo przenoszenia 22 Hz - 150 Hz

Zobaczę jak na tym będzie grac jeśli będzie lipa to zrobię tak jak niektórzy piszą i sprzedam tego toxica i kupie cos innego
    Dzięki za odpowiedzi ;)
  • Poziom 9  
    No ja mam taki sam wzmacniacz jak na tym filmie tylko 1500w i do niego dokupilem sobie hertza
    Moc szczytowa 700W
    Moc ciągła RMS 350 W
    Pasmo przenoszenia 25Hz - 250Hz
    Skuteczność 92 dB Impedancja (fabryczna) 4 Ohm

I powiem ze mam wzmacniacz skręcony na prawie minimum i w aucie normalnie włosy beda staja , a kolega ma Toxica 1600 i jbl i to samo łupie okrutnie
    Takze jestem bardzo zadowolony i dodam ze kupiłem go w cnie ok 200pln
    Takze jak najbardziej polecam ten wzmacniacz Toxica
  • Poziom 17  
    A napisz coś więcej o tym zestawie. Jaka buda do tego głośniczka jest ?
    W jakim aucie masz ten zestawik ?
  • Poziom 9  
    Obudowa typu BR
    na allegro widziałem ten głośnik po 530pln a auto to skoda octavia 1