Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 97r Problem z kontrolkami przy wł. i wył silniku

20 Lut 2009 00:53 5241 21
  • Poziom 28  
    Witam
    Po przekreceniu zaplonu nie zapala mi sie kontrolka od : Nagrzania katalizatora,Swiatel "krotkich'',ABS i pasow
    Po odpaleniu samochodu nie gasnie kontrolka od Hamulca (takjakby był reczny zaciagniety caly czas)
    niegasnie rowniez kontrolka od air-bag i caly czas sie swoieci otrzezenie"STOP"
    Co moze byc tego przyczyna
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    1."Po przekreceniu zaplonu nie zapala mi sie kontrolka od : Nagrzania katalizatora,Swiatel "krotkich'',ABS i pasow" - sprawdzić czy wogóle te kontrolki są oraz czy sprawne?

2."Po odpaleniu samochodu nie gasnie kontrolka od Hamulca (takjakby był reczny zaciagniety caly czas) i caly czas sie swoieci otrzezenie"STOP" - sprawdzić poziom płynu w zborniczku na pompie hamulcowej, sprawdzić przewód dochodzący do dźwigni ręcznego.

3."niegasnie rowniez kontrolka od air-bag" - prawdopodobnie uszkodzona taśma pod kierownicą. Usunięcie usterek pomoże w zdiagnozowaniu przyczyny. W Lagunie tylko komputer.
  • Poziom 42  
    Ad 2, uszkodzenie ABS może także powodować świecenie się kontrolki hamulca ręcznego.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 28  
    vitorio napisał:
    1."Po przekreceniu zaplonu nie zapala mi sie kontrolka od : Nagrzania katalizatora,Swiatel "krotkich'',ABS i pasow" - sprawdzić czy wogóle te kontrolki są oraz czy sprawne?

Wszystkie ktore wymienilem maja kontrolki tylko nie wiem czemu nie swieca...??

Dodano po 2 [minuty]:

vitorio napisał:
    2."Po odpaleniu samochodu nie gasnie kontrolka od Hamulca (takjakby był reczny zaciagniety caly czas) i caly czas sie swoieci otrzezenie"STOP" - sprawdzić poziom płynu w zborniczku na pompie hamulcowej, sprawdzić przewód dochodzący do dźwigni ręcznego.

Poziom plynu jest w normie. Wyciagnalem przewod od czujnika recznego chyba wtedy powinna wylaczyc sie kontrolka jak ja odlaczylem ??

Dodano po 3 [minuty]:

vitorio napisał:
    3."niegasnie rowniez kontrolka od air-bag" - prawdopodobnie uszkodzona taśma pod kierownicą. Usunięcie usterek pomoże w zdiagnozowaniu przyczyny. W Lagunie tylko komputer.

A jak mozna sprawdzic czy air-bag wogule jest ? ktos mi kiedys tlumaczyl ze jesli kierownica jest twarda to jest w srodku poduszka.
    Nie znam przeszlosci auta i wlasnie nie wiem czy poduszka byla wystrzelona.
  • Poziom 19  
    Kolego sprawdź stan akumulatora czy nie jest na wykończeniu przy takiej choince na desce ja bym obstawiał cos innego nic awarie 4 systemów na raz rzadko sie to zdarza ale w francuzach wszystko możliwe odłącz akumulator sprawdź czy naładowany poczekaj 15 minut i załącz sprawdź czy nadal wszystko sie świeci
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    To jest wersja ALIZE i wydaje mi sie ze powinny byc te kontrolki (do ad1 i ad3)
    Od przy wpince od pasow idze jakis kabelek i wydaje mi sie ze to czujnik...
    Odlaczalem przewod od czujnika przy zbiorniczku ale kontrolka nie gasnie
  • Poziom 28  
    Zgadza sie nie ma kontrolki od katalizatora :) dzisiaj rozebralem i sprawdzilem ktore poprzepalane.
    A wiec pozostal mi problem z AIR-BAG i kontrolka ''STOP" oraz kontrolka od hamulca.
    I nie swieci mi sie kontrolka od rezerwy paliwa a zarowka jest dobra nie spalona

Ile bedzie kosztowac taka przyjemnosc podlaczenia jej do tego wykrywacza i sprawdzenia co sie dzieje??
  • Poziom 17  
    pita1988 napisał:

A wiec pozostal mi problem z AIR-BAG i kontrolka ''STOP" oraz kontrolka od hamulca.
    I nie swieci mi sie kontrolka od rezerwy paliwa a zarowka jest dobra nie spalona

Problem z świecącą kontrolką AIR-BAG na komputer /przyczyna to może ktoś w tym grzebał lub uszkodzone obwody/. Diagnoza winna wskazać przyczyny. Natomiast kontrolki STOP i hamulca - szukać przyczyn w układzie hamulcowym: instalacja kontroli zużycia klocków do masy, usterki w układzie ABS. Proszę powiedzieć mi czy na przegubach półosi jest koronka podziału ABS. Podejrzewam, że podział ABS jest w łożysku, które było wymieniane i coś z tym nie tak.
  • Poziom 28  
    I tu jest problem bo wlasnie nie dziala mi ABS
    I wydaje mi sie ze to przez ABS swieci sie "STOP"
    Powiez mi jak ta koronka podzialu ABS wyglada to sprawdze :)
  • Poziom 17  
    Zębatka na przegubie zew. półosi, tym od koła. Jeżeli tego nie ma, to podział ABS-u jest w łożysku piasty, ale tylko z jednej jego strony. Tak więc wymieniając przy tej wersji ABS-u, należy o tym pamiętać. Różnice także można odróżnić po rodzaju czujników ABS. Okrągły czujnik jest przy koronce na przegubie, a płaski czujnik to podział ABS w łożysku.
  • Poziom 28  
    A co moze byc przyczyna ze ABS nie dziala??
  • Poziom 17  
    Najprostszy sposób na dojście, to diagnoza na komputerze. Potem ocena stanu faktycznego i po problemie. Dla przykładu podam, że mnie ABS szalał i kiedy chciał wyłączał układ hamulcowy. Nawet miałem taki przypadek, że o mało nie skasowałem samochodu. W ASO powiedzieli mi, że jest uszkodzony czujnik, bo tak wskazywały na to błędy. I tutaj nie trafiono w sedno sprawy, bo przyczyna była mechaniczna. Wcześniej zablokowały mi hamulce a wyniku rozgrzania układu spadł z przegubu podział ABS-u, który został przez mnie ponownie umocowany, lecz usterki pozostały w systemie. Po skasowaniu usterek na komputerze w ASO do dzisiaj mam spokój a hamulce są jak brzytwa. Wniosek jest taki, że elektroniki nie jest się w stanie pokonać domowym sposobem.
  • Poziom 28  
    czyli trzeba sie gdzies wybrac gdzie mogli by mi to zdiagnozowac. Ile moze kosztowac takie podlaczenie pod komputer i zdiagnozowanie usrerek??
  • Poziom 15  
    witam. podepne sie pod temat. po przekreceniu zapłonu wszystko dziala jak powinno. Po odpaleniu silnika powinna zgasn.ą kontrolka temperatury cieczy. Niestety ona i STOP nie gaśnie. Czym to może być spowodowane?
    Dodam że wskaźnik temperatury działa prawidłowo.

A i najważniejsze. licznik był przekładany. oryginalnie był normalny a teraz jest założony licznik jaegera z 2 wyświetlaczami. Sprawdziłem w instrukcji i oba liczniki maja wejście z czujnika w tym samym miejscu. Na starym kontrolka gaśnie. Na próbe podpiety licznik sagema też z 2 wyświetlaczami i też nie gaśnie kontrolka.
  • Poziom 28  
    Sprawdz poziom oleju
    A pozniej cisnienie oleju
  • Poziom 15  
    Jakie jest powiązanie tej kontrolki z olejem? Od oleju przecież inna jest z tego co mi się wydaje.
  • Poziom 28  
    Sory nie bylo tematu :D Pomylilo mi sie
    Czujnik Temp. cieczy mozesz miec uszkodzony
  • Poziom 15  
    Informacje mam z forum laguny. Nie załozyłem zegarów od phII tylko od phI. wiem że tak jest bo przy phII sa inne wtyczki i trzeba dużo kombinować. więc licznik na pewno jest odpowiedni. Mowiąc normalny miałem na myśli zwykły mechaniczny bez niczego.

dziewne jest to że jak podepne stary licznik to kontrolka gaśnie :P czyli jakby czujnik był dobry.