Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 14MF10C - nieprawidłowe wymiary pionowe obrazu

cofe 20 Feb 2009 11:17 1403 4
    cofe
    Level 12  
    Chassis TX807
    Brak odpowiedniego odchylania pionowego. Od góry brakuje jakieś 3 cm, a z dołu ok 9 cm. Wymieniłem elektrolity w zasilaniu i odchylaniu, ale bez skutku. Podstawiłem IF01 TDA9302H, lecz również nie ma poprawy. Spróbowałem w opcjach serwisowych i obraz dał się poprawnie ustawić od góry i obniżyć z dołu lecz po dojściu do max ustawień ( czyli 3F ), pozostał od dołu pasek ok 3 cm. Poza tym obraz jest poprawny i bez zniekształceń.
    Nie mam oscyloskopu i nie mogę sprawdzić przebiegów w odchylaniu.
    Może ktoś miał podobną usterkę i podpowie.
    Pozdrawiam i dziękuję.
    Mirek Z.
    Moderator
    Proszę uzupełnić tytuł tematu zgodnie z p.11 regulaminu.

Napięcia na scalaczku są prawidłowe? RF05 nie zwiększył wartości?
    jedrus25
    Level 23  
    Witam. Parę dni temu miałem podobne uszkodzenie w tym chassis. Sprawdziłem praktycznie wszystkie elementy w pionie. W trybie serwisowym amplituda V regulowała, lecz przy maksymalnych nastawach obraz jeszcze był za mały. Pomogła wymiana pamięci z zaprogramowanym wsadem. Nie rozumiem czemu na starej był za wąski, ważne że tv chodził. Pozdrawiam.
    cofe
    Level 12  
    Wszystkie napięcia na scalaku są prawidłowe. RF05 ma wartość również poprawną ( 1R8 ) Chwilowo założyłem 1R i obraz się poszerzył, ale cały. Od góry nie da się go obniżyć.
    W ustawieniach serwisowych jest jedna pozycja której, nie wiem przeznaczenia tj. VA60 ( zmieniając wartości nie ma żadnej reakcji )
    VA50 i VSH w obu przypadkach na zmianę wartości jest reakcja na ekranie.
    Co do pamięci na razie nie wiem nic. Nie mam w tej chwili w domu takiej pamięci, aby podstawić.
    Pozdrawiam
    Mirek Z.
    Moderator
    Parametry z opisem "60" są dla odchylania w pionie 60Hz, więc w naszym systemie nie widzisz reakcji.