Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Endpoint protection - aktualizacja offline

20 Lut 2009 11:59 2672 3
  • Poziom 17  
    Mam zainstalowany pakiet endpoint protection lecz nie potrafię zaktualizować 2 modułów a mianowicie : zapobieganie zagrożeniom oraz ochrona przed zagrożeniami sieciowymi.

W ramach wyjaśnienia mowie ze dany komputer niema podłaczenia pod internet i jest w takim miejscu ze raczej go mieć nie będzie, wiec mówimy tu o aktualizacji offline(ewentualnie o jakims obejsciu aktualizacj np podmianie plików). A dlatego chcę zaktualizować dane moduły, dlatego gdyż z danego komputera korzystają różne osoby przez co po pierwsze i komputer moze byc zagrozony i dane osoby moga wpasc w panike jezeli antywirus wyswietli z nienacka monit o tym ze komputer moze byc zagrozony itd. pozatym jak cos robic to dokonca.

Co do tego co ja zobilem juz tlumacze ze bazy wirusow juz zostaly zaktualizowane - wiadomo mozna je sciagnac ze strony symantec lecz aktualizacji do pozostalych dwoch modulow nie znalazlem pozatym jak dobrze zauwaylem to sam producent zalozyl aktualizacje ich tylko przez live update ale moge sie mylic i dlatego wlasnie prosze o pomoc.
  • Poziom 17  
    Widze ze nikt nie wpadl na zaden inteligentyny pomysl jak rozwiązać mój problem. Wogule brak jest jakich kolwiek pomysłów.

Ale to nic moje wyjście z danej sytuacji wymyśliłem następujące:
    Symantec umożliwia instalacje czegoś takiego jak serwer live update oczywiście na systemie serwerowym.
    Myk jest taki że jest to komputer bez podłączenia również do sieci lokalnej nie tylko internetowej. Tutaj przychodzi z pomocą Virtual Box a mianowicie zainstalowałem windows serwerowy na wirtualnej maszynie a na nim serwer live update. dalej powinno sie udać ale na efekty musze sie jeszcze troche napracowac przy konfigurowaniu tego wszystkiego.

Jeżeli ktoś instalował juz serwer live update symanteca to z checią zobacze jakiś link lub rade.

Dalsze informacje jak mi poszlo podam za kilka dni jak wszystko zostanie sprawdzone.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przepraszam za prymitywne pytanie: a co na to support producenta programu? Przecież producent powienien wiedzieć najlepiej.
  • Poziom 17  
    a czy producent umożliwił aktualizacje pozostałych modułów offline?! otóż nie.