Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit widl126 - kilka problemów ze sprzętem naraz

scythe 20 Feb 2009 13:28 4731 9
    scythe
    Level 10  
    witam na forum:)
    od pewnego czasu czytam wszystko i niektorzy mieli podobne problemy, tylko, ze u mnie jest kilka na raz:)

pralke wlaczylam normalnie jak zawsze na 4 program plus funkcja 'latwe prasowanie' jakos tak- easy iron u mnie. nie wiem w ktorym momencie pralka sie zatrzymala i swiecily sie kontrolki. teraz juz wiem, ze to kody bledu, ale wtedy nie wiedzialam i nie pamietam jakie to byly. poczulam (albo schiz) dziwny zapach - nie spalenizna...jakby taki metaliczny- nie wiem.

zachowanie pralki teraz:
    na jakimkolwiek programie zaczyna prac, pobiera proszek, kreci raz w ta raz w druga (12 razy w kazda chyba:) i w kolko...nie przelacza na nastepny etap. woda sie wlewa az wszystko plywa w srodku w brudnej. slychac 'cyk cyk' hydrostatu, ale i tak sie zapelnia i tak chyba by mogla w nieskonczonosc. - sytuacja przy nastawionej jakiejs temperaturze - po sprawdzeniu wody w trakcie prania - z filtra (odkrecilam,byly monety) stwierdzam, ze nie grzeje, a moze troche bo nie jest taka zimna jak z kranu, nie mniej zimna.

jezeli wlacze osobno na plukanie/wirowanie/spuszczenie wody- robi to, pod koniec spuszcza wode, slychac pompke ALE przed samym odblokowaniem drzwi beben znowu sie napelnia do pewnej wysokosci- nie duzo, nie dosiega drzwiczek- wystarczy zeby ubrania ociekaly woda

przy praniu bez nastawionej zadnej temperatury, pralka przechodzi caly program do konca, ale wybija ta wode przed otwrciem sie, wiec wszystko i tak mokre. myslalam, ze to grzalka...ale....

jako, ze to suszarka - sprawdzam....
    nalewa wody troche- zawsze to robila, normalne...ale....teraz nalewa duzo, widac ze ubrania ociakaja i wlacza sie blad- 2 & 3 swiatlo- podobno blad f06 (?), do tego nie slychac lecacego cieplego powietrza i takiego jakby gotowania wody gdzies przy zbiorniku do proszku- jak zawsze

wylaczam doplyw wody- niechcacy:) - wstawiam na suszenie- suszy pieknie, slychac powietrze itd itp grzeje- nie ma bledow... hmmmm

stwierdzam, ze to ta woda....no i teraz- O CO CHODZI?? POMOCY!!!!!!!!
    nie mam kasy na nowa pralke- ta ma tylko poltora roku- na naprawe tez nie mam- wiem gdzie jest hydrostad- dmuchnelam w niego- bylo cyk przy dmuchaniu i cyk przy puszczeniu. wezyka wole nie odczepiac z dolu bo te 'zawiasy' co go trzymaja mnie irytuja a nie mam nic zeby sobie pomoc-palce bola:)wszystkie przeowdy do ktorych udalo mi sie dostac wygladaja ok itd

jakbym wiedziala czego sie czepic to moze...z czyjas pomoca...a tak to po prostu stoje w miejscu

aha- pralka i szuszarka to dwie osobne grzalki??

ktos ma jakis pomysl??? z gory dziekuje
    Rysiek 19
    Level 18  
    Do sprawdzenia grzałka i moduł.Sprawdz grzałkę omomierzem ma być 26Ohm,i na przebicie do masy.

Dodano po 2 [minuty]:

Mowa o grzałce do podgrzewania wody.
    scythe
    Level 10  
    dziekuje za reakcje:)

no ale czemu ta woda sie tak wybija???i chyba jest tez tak, ze jak pralka wlaczona- chodzi mi o przycisk on/off to tez sie napelnia bo jak od razu nie otworze drzwi przed odblokowaniem i probuje pozniej to automatycznie je blokuje i slychac buczenie, ale nic wiecej nie robi.

no i jeszcze jedno o czym zapomnialam- jak zakrece doplyw wody i wlacze program spuszczenia wody to pralka sie oproznia i jest sucha w srodku- czyli woda nie wraca - problem wiec z napelnianiem swiezej- i po co napelnia skoro juz nie jest na zadnym programie???

p.s. jak sprawdzic ten modul i czy nie ma szans zeby to byl programator- z dwojga zlego wole to drugie- tansze:) pozdrawiam
    Rysiek 19
    Level 18  
    To jest przykład uszkodzenia zaworu pobierającego wodę.Wina programatora jest wątpliwa.Pozdr
    scythe
    Level 10  
    tyle tylko, ze woda sie wlewa jak pralka podlaczona pod prad i po skonczeniu jakiegos programu lub po anulowaniu. bez pradu nie pobiera i przy otwartych drzwiczkach tez nie...
    Rysiek 19
    Level 18  
    Jeżeli dobrze oceniam to może to być wina zapchanego układu hydrostatu.
    scythe
    Level 10  
    dzieki.

taka mam nadzieje wlasnie:) a co z ta suszarka? to tez, nie suszy bo leje sie woda? przy odlaczonej wodzie suszy. to tez uklad hydrostatu?a wody nie grzeje bo jest jej za duzo??? przypominam, ze woda nie byla lodowato zimna jak z kranu tylko po prostu zimna....

wiem jak sie dostac od gory do tego, ale jak od dolu, troche mam obawy czy moge przewrocic pralke na bok bez zabezpieczenia bebna srubami????- nie wiem gdzie je mam. i co pozniej? przeczyscic ten wezyk i ..?
    Rysiek 19
    Level 18  
    Trzeba dostać się do deflegmatora /komory hydrostatu/ i dokładnie wszystko przeczyścić.
    scythe
    Level 10  
    przeczyszczone - nic- dalej pelno wody:(