Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przegrać vhs (ntsc) na dvd (pal) ?

20 Lut 2009 14:04 4643 2
  • Poziom 17  
    Witam!
    Mam kilka kaset w NTSC i video multisystem tak więc nie mam problemu z odtworzeniem ich na TV. Kupiłem nagrywarkę stacjonarną z dyskiem twardym i próbowałem coś zgrać i niestety obraz jest zniekształcony ( od dołu ekranu mam kilkucentymetrowy zniekształcony pas) no i kolory jakies "blade" . Czy da się to jakoś zgrać ? Problem chyba jest w konwersji 60Hz na 50Hz.
  • Poziom 28  
    Były magnetowidy z funkcją NTSC play on PAL. po takim video powinno być ok. Inaczej można zrobić to na komputerze. Tam możesz wczytać obraz NTSC i przeliczyć na PAL.
  • Poziom 22  
    Po pierwsze upewnij się czy twój magnetowid nie jest ustawiony lub czy nie wykonuje domyślnej konwersji NTSC -> PAL60 (PAL-M). Jeżeli tak właśnie jest praktycznie żaden recorder DVD nie umożliwi przegrania takiego sygnału.

Jeżeli jesteś pewien że Twój VCR ustawiony jest w tryb odtwarzania natywnego NTSC, wówczas może ponosić winę celowo zubożałe lub źle ustawione, w menu konfiguracyjnym, oprogramowanie Twojego rekordera DVD.

Jeżeli nagrywarka DVD nie jest w stanie rejestrować CVBS NTSC to pozostaje zgranie tego materiału na komputerze wyposażonym w praktycznie dowolną kartę przechwytującą typu FrameGrabber, nawet archaiczne chipy Brooktree / Connexand Bt8x8 poradzą sobie z tym zadaniem doskonale. Do zgrania warto użyć programu kodującego strumień do MPEG-2 NTSC (720x480/29,97fps) np. PowerVCR lub WinDVR. Potem tylko authornig DVD i wypalenie krążka. Tak przygotowana płytę DVD NTSC odczyta każde DVD i wykona też transkodowanie w locie NTSC -> PAL choć niestety wystąpi wówczas widzialna degradacja płynności obrazu.

Pozdrawiam. . .