Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL VECTRA A 1,6 problem podciśnienie, wssysane powietrze

byczeq87 20 Lut 2009 16:04 6942 2
  • #1 20 Lut 2009 16:04
    byczeq87
    Poziom 2  

OPEL VECTRA A 1,6 problem podciśnienie, wssysane powietrze

Witam auto oddałem do mechanika ponieważ miałem problemy z zapłonem, uregulował wszystko ładnie pięknie, ale coś tam wspominał mi z podciśnieniem że mam jakieś niby problemy... hm
    Wsiadłem do auta i odjechałem do domu, auto za nic w świecie się nie chciało zbierać, po czym na parkingu usłyszałem świst powietrza czy też wciągania powietrza po czym moim oczom ujrzałem coś takiego, powiem mi ktoś o co z tym chodzi i czemu ten przewód jeden po prostu se tak lata a tam to drugie wsysa powietrza, zauważyłem także bardzo wysokie obroty silnika

1 2
  • #2 20 Lut 2009 16:53
    Romulus7874
    Poziom 26  

Ten luźny przewód jest od zaworu EGR (recyrkulacja spalin)
    Zalecam zaślepienie tego ustrojstwa i zaślepienie tego przewodu ew. króćca.
    Ja swego EGRa zaslepiłem i auto nieco żywsze.
    Możliwe,że sam zawór nieszczelny i to podciśnienie za to "szwankuje".
    Obejrzyj pozostałe przewody i króćce od podciśnienia. Po latach są twarde i pękają.A już jeśli ktoś je porusza to pękają lawinowo.

A to drugie pęknięte brązowe na króćcu to od klapy w filtrze powietrza(zimne-ciepłe powietrze).Przewód idzie za wtryskiem z tyłu (taki cienki).

1
  • #3 23 Maj 2014 20:46
    mpapis2
    Poziom 6  

Witam,
    właśnie podczas czyszczenia przepustnicy pękał mi zaznaczony na zdjęciu osłona wężyka i moje pytanie czy koniecznie jest wymiana na nowy ? czy wystarczy jak zrobię to byle było bo jest to nie istotne.

Pozdrawiam

3
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo