Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec akumulacyjny DOA- nie działa dmuchawa

20 Lut 2009 18:24 4360 4
 • Poziom 2  
  Ratunku. Od dziś nie działa mi dmuchawa w piecu elektrotermii DOA. Podłączony jest do termostatu Euroster 2005.
  Dmuchawa dziś włączyła się dopiero jak zostala osiagnięta temperatura 18 stopni. Dla pewności zrestartowany został termostat, wymieniona bateria w termostacie wprowadzone nowe ustawienia. Po włączeniu termostatu, dmuchawa już wogóle nie działa, jest przekłamana temperatura (minimalnie - 1 stopień) oraz piec zaczął pracować - pobierać energię pomimo że ustawienie termostatu jest inne - powinien być wyłączony.
  Piec i termostat mają 1,5 roku, więc nie są stare.
  Normalnie się załamię, proszę o jakąś radę i ewentualną próbę diagnozy co to może być, bo jestem kompletnie zielona. Sama zostałam z tym problemem, a chyba na weeknd nie znajdę nikogo kto mógłby się tym zająć. Chyba nawet nie wiem gdzie szukać.....
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  Domyślam się że sterownik Euroster steruje tylko dmuchawą pieca a grzałkami jakiś zewnetrzny zegar ?
  Jezeli jest tak jak myslę to zwarcie przewodów dołączonych do sterownika spowoduje że dmuchawa zacznie pracować ......no chyba że przyczyna leży w samej dmuchawie . Jednak myślę że jeżeli jesteś tak "zielona " jak piszesz to lepiej bedzie jak Twoim piecem zajmie się jakiś elektryk.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 2  
  Witam. Dziękuję za odpowiedź. Sterownik jest podłączony do całego pieca i steruje nie tylko dmuchawą ale odpowiada też za włączanie i wyłączanie pieca zgodnie z ustawionym czasem. Po zrestartowaniu sterownika, piec jednak zaczął sobie żyć własnym życiem i włącza się kiedy chce a nie kiedy jest ustawiony sterownik, z reguły lubi I taryfę :|. Czy to wina sterownika? moze faktycznie coś nie styka.
  Jeszcze jedno mnie zastanawia - czy temu sterownikowi nie mógł zaszkodzić fakt iż znajduje się w kuchni gdzie często kumuluje się para wodna? Kuchnia nie ma okna, więc wentylacja jest ograniczona i zastanawiam się czy wilgoć np. z gotującej się wody nie miała wpływu.
 • Poziom 12  
  Może byś faktycznie że Twój sterownik załatwiła ta wilgoć lub co bardziej prawdopodobne wypalone styki przekaźnika. Taki sterownik powinien zasilać piec akumulacyjny za pośrednictwem jakiegoś stycznika . Nie wiem czy jest taki zainstalowany czy nie ,ani jaką moc ma ten piec . W każdym razie obciążalność styków "Eurostera" to 5 A a piece akumulacyjne miewają ok 1500 -2000 W a to trochę za dużo żeby bezpośrednio zasilac taki piec ze sterownika.
 • Poziom 2  
  Witam. Dzięki za dpowiedź. Po wizycie elektyka okazało się że naprawdopodobniej jest uszkodzony silniczek dmuchawy, bo ponoć sterownik działa i napięcie płynie. Zatrzymuje się dopiero przy silniczku. Najprawdopodobniej będzie on do wymiany i kolejne moje pytanie, gdzie to dostać?????? Silniczek do pieca akumulacyjnego elektrotermii z rozładowaniem dynamicznym. Ma ktoś jakieś namiary we Wrocławiu????