Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dremel uchwyt uniwersalny DREMEL MULTI CHUCK 4486

alfam17 20 Lut 2009 18:51 6573 7
  • #1 20 Lut 2009 18:51
    alfam17
    Poziom 19  

Mam pytanie czy ten uchwyt można także zakręcić do innych multiszlifierek np Verto? Chodzi głównie o gwint i średnicę mocowania. Czy może Dremel ma jakiś oryginalny swój rozmiar i ta główka da się zakręcić tylko do Dremel'a

0 7
  • #2 01 Mar 2009 22:44
    Poziom 11  

Nie odpowiem bezpośrednio na pytanie, ale mogę podać wymiary gwintu w Dremelu 300. Średnica to 7mm a skok jakieś 0,66mm, długość około 1,2mm

0
  • #3 03 Mar 2009 18:05
    alfam17
    Poziom 19  

Długość chyba 1,2cm?

Dzieki pomierzę u siebie gwint i będzie wiadomo zastanawiam się tylko jak zmierzyć jego skok? bo wystarczy że będzie się ta wartość różniła i już nie zakręcę główki np do VERTO. Czy twój pomiar jest dokładny? Jak wogule zmierzyć skok gwintu?

0
  • #4 15 Mar 2009 19:32
    Poziom 11  

Tak, 1,2cm :)

Zmierzyłem suwmiarką kilka skoków i wynik podzieliłem przez ich ilość. Starałem się jak najdokładniej :)

0
  • #5 10 Kwi 2010 19:53
    Slawo10
    Poziom 10  

temat trochę stary, ale go odświeżę
    ponieważ nie mogłem znaleźć informacji o tym, czy uchwyt Dremela pasuje do narzędzi innych producentów
    posiadam zabawkę
    http://www.velleman.eu/distributor/products/view/?country=be&lang=en&id=373802
    wylicytowałem w ciemno taki uchwyt na allegro, kosztował niedużo, 60% standardowej ceny
    ale i tak nie pasuje do Velleman'a i jak się domyślam do innych też
    Dremel ma mniejszą średnicę gwintu

a czy przypadkiem nie wiecie, czy są takie uchwyty do narzędzi innych producentów?

0
  • #6 10 Kwi 2010 20:42
    j.amator
    Poziom 12  

Witam. Oczywiście skok gwintu można zmierzyć w przybliżeniu suwmiarką ,ale do tego są specjalne grzebień metryczny i też calowy, lub najdokładniej skok można zmierzyć na mikroskopie warsztatowym.Jeśli gwint ma dwa lub trzy zwoje to ta dokładność wystarcz suwmiarką ,ale jeśli gwint jest trochę dłuży to to po prostu przy niedużej dokładności zwoje gwintu będą najeżdżać na siebie i nie Wkręcisz nie będzie pasować. Powodzenia.

0
  • #7 02 Lip 2010 14:01
    Slawo10
    Poziom 10  

Wrócę do tematu
    uparcie poszukiwałem takiego uchwytu, który by pasował do mojej niefirmowej wiertarki
    po przewertowaniu wielu stron znalazłem informację, że do niefirmowych zabawek pasują akcesoria od Proxxon'a
    i tak znów w ciemno zakupiłem
    http://swiatnarzedzi.pl/Zacisk_narzedziowy_Proxxon_05_32mm_trojszczekowy_28941-791.html
    oraz
    http://swiatnarzedzi.pl/Zaciski_narzedziowe_P...zedzi_serii_MICROMOT_kpl_6_szt_28940-792.html

zaciski narzędziowe są rewelacyjne, idealnie centrują wiertła, te mosiężne, które są w zestawie to jakaś porażka, od razu do kosza z nimi
    z uchwytu uniwersalnego zaś nie jestem zadowolony, pomimo tego, że pasuje do mojej wiertarki, to ma problemy z centrowaniem wierteł, jedynie wiertła o średnicy najmniejszej 0,6 i 0,8 mm są zamocowane prawidłowo
    dla większych średnic 3 szczęki uchwytu nierówno się układają względem siebie i zamocowane wiertła mają bicie
    ciekawe czy to tylko coś nie tak z moim uchwytem, czy wszystkie tak mają, sprzedawca przed zakupem proponował mi abym kupił tylko same zaciski, bez uchwytu, teraz chyba wiem czemu, nie mógł robić antyreklamy dla produktu, który sprzedaje i powiedzieć wprost, że uchwyt posiada swoje wady

pzdr

0
  • #8 03 Lip 2010 13:29
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Slawo 10 - w moim proxxonie centrowanie jest idealne.
    Albo masz podróbę, albo minimalnie krzywa oś + długi uchwyt+ długie wiertło = bicie.
    Dla krótkich i cienkich 'narzędzi" bicie jest niezauważalne.

Temat zamykam bo to wykopaliska.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo