Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Express card - nie mogę zamontować karty

domelasty1 20 Lut 2009 21:25 1959 6
  • #1 20 Lut 2009 21:25
    domelasty1
    Poziom 9  

witam mam asusa z wejściem express card 54mm ale takiej karty nie mogłem dostać z rs232 i kupiłem 34mm ale nie zatrzaskuje sie w gniezdzie (myślę żę może byc to spowodowane brakiem w tej karcie małego bolczyka z boku jednej ze stron karty w który z kolei jest wyposażona zaślepka exspres).

0 6
  • #2 20 Lut 2009 21:29
    Spacewalker
    Poziom 32  

przepraszam ale wydaje mi sie ze 54mm to jest PCMCIA z Expres Card ma 34mm

0
  • #4 22 Lut 2009 23:58
    jarewa
    Poziom 31  

Jak najbardziej powinno pasować. Może coś w srodku siedzi jakiś mały przedmiot? 34 sa zgodne z 54.

Może kolega by pokazał na zdieciu co tam niby brakuje? W takich kartach trzeba troszke siły użyć by weszło ale nic na chama.

0
  • #5 24 Lut 2009 20:43
    domelasty1
    Poziom 9  

kolego dołaczam zdjęcie
    Express card - nie mogę zamontować karty

zaślepki jak się przyjżysz to na końcu zwężenia wystaje mały "cycek" ja myślę że to on popych jakąś zapadkę żedy złącze załapało .sprzawdzałem tą kartę u brata w laptopie i u niego jest ok. Od roku jak mam tego laptopa nie wyciągałem tej zaślepki aż do teraz kiedy postanowiłem kupić tą kartę.chyba jeszcze sprubuję odciąć cycek z zaślepki ,to zobacze cy on ma znaczenie jeżeli ma to zaślepka bez cycka nie zostanie w złączu.

Moderowany przez mat_ed:

Post poprawiłem. Zdjęcia wklejamy wg opisu przedstawionego w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html , proszę o tym pamiętać i stosować.

0
  • #6 25 Lut 2009 17:53
    jarewa
    Poziom 31  

Moim zdaniem ten cycek jak mówisz wcale nie gra roli że go tam nie ma. Bo w zaślepce to własnie ten bolec trzyma go. A karte trzyma gniazdo. Ja nie wiem napewno ale obstawiam że coś z gniazdem sie stalo. Że coś tam siedzi albo jest uszkodzone. Tak czy siak bez rozebrania nie zobaczysz.Jak u brata jest dobrze to u ciebie też powinno być.

0
  • #7 20 Mar 2009 18:27
    hydro25
    Poziom 10  

witam czy ma moze ktos sterownik do exspres card 34mm do asusa pod xp

0