Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzegłp piszczy po wduszeniu pedala ??

20 Lut 2009 23:34 1989 4
  • Poziom 11  
    Witam. Wsiadam dzisiaj do samochodu HYUNDAI PONY odpalam przy wduszonym pedale od sprzęgła i coś piszczy puszczam pedał i przestaje. Co to możne być od razu powiem ze jadać czuje lekkie drgania pedała od sprzęgła no i już jakiś czas miałem problem z ruszaniem bo samochód podczas ruszania dostawał drgawki. Nie wiem czy to pomoże ale biegi ciężko wchodziły jak autko jest zimne. I teraz tu mam pytanko bo do pracy mam kawałek a nie chciał bym żeby coś się sypnęło z tym sprzęgłem. W ogolę co to może być ?? i Jaki koszy mniej więcej naprawy może być ? Pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś podpowiedzi
  • Poziom 12  
    witam
    kiedy wymieniałeś sprzęgło dociski itd ?? albo jakiś przeglądzik spr sprzęgło przy jeździe wsadź np 3 bieg dodaj gazu i puść pedał sprzęgła i spr kiedy tak naprawdę sprzęgło puści :P
  • Poziom 15  
    Najprawdopodobniej kończy się łożysko wyciskowe (oporowe)
    Piski może wywoływać także łożysko podporowe wałka sprzęgłowego lub samo sprzęgło
    Tak na odległość nikt nie diagnozuje na 100%

Edit:
    Popraw pisownię, bo ciężko zrozumieć.
  • Poziom 11  
    Lol tak tak wiem ze na 100 % nie da rady zdiagnozować. Czyli jak kupie kompletne nowe sprzęgło najprawdopodobniej będzie ok tak ??
  • Poziom 15  
    Mezo65 napisał:
    najprawdopodobniej będzie ok tak ??

najprawdopodobniej będzie ;)

ja bym na początek rozebrał i zobaczył co się dzieje. może wystarczy samo łożysko. Po co pchać się w koszty