Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chieftec model: GPS-450AA piszczy od nowego co mam robić?

Misku_Cortez 21 Feb 2009 09:15 1899 9
Tespol
    Misku_Cortez
    Level 10  
    Kupiłem ten zasilacz na allegro, po podłączeniu do komputera i włączeniu go piszczy, gdy włącze coś 3D na przykład grę to przestaje.
    Czy mojemu komputerowi nic nie grozi?
    Jeśli tak to mam jeszcze Modecoma FEEL III 350 PFC 2.0 w szafie nówka nieużywana, wymianiałem go na Chiecteca bo słyszałem, że nie uciągnie tej konfiguracji:
    Quote:
    AMD Athlon 64 X2 4200+ EE65Watt , MSI K9N NEO-V3 , jeden dysk WD Caviar 160GB SATA 2 , ATI Radeon HD2600XT 256MB DDRIII, jedna nagrywarka DVD, 2GB RAM Kngston Dual,

Czy ewentualnie ten Modecom to uciągnie? Bardzo proszę o odpowiedź.
  • Tespol
    any56
    Level 39  
    To prawdopodobnie piszczy transformator zasilacza. Osobiście spróbowałbym zaipregnować ten podzespół żywicą dwuskładnikową (po wymontowaniu).
  • Tespol
    Misku_Cortez
    Level 10  
    Al wtedy stracę gwarancję :( , też coś o tym słyszałem żeby go zainpregnować , to piszczenie niema wpływu na działanie i niezawodność? bo gościu w komuterowym mnie ostro namawiał na wymiane bo może sie zjarać niedługo :/ P.S: Modecom feel III da rade?
    wladek83
    Level 32  
    Czy "uciągnie" ? To nie koń ... Mocy ma trochę mało, lecz co szkodzi ci potestować ? Chieftec piszczy w zależności od obciążenia - włączysz wymagającą więcej mocy grę to zwiększa się pobór prądu z zasilacza. Podłącz miernik pod wtyki Molex i sprawdź czy napięcie się nie zmienia wraz z uruchomionymi grami. Jeśli tak, to zareklamowałbym zasilacz. A jeśli napięcia są pięknie stabilizowane, postąpiłbym jak radzi kolega powyżej - zalał piszczące trafo (cewkę) lub starał się przyzwyczaić do nowego dźwięku.

Pzdr.
    Misku_Cortez
    Level 10  
    Ok , zdobędę miernik i sprawdzę, a co do ModeComa to gdzie najlepiej sprawdzać napięcia?
    W biosie niema dużego obciążenia komputera, Everest oszukuje jak się patrzy , co proponujesz?
    Edit:
    A co sądzisz o tym zasilaczu?
    slvestr
    Level 32  
    Miernikiem we wtyczkach molex oraz 3,3V we wtyczce ATX
    wladek83
    Level 32  
    Sądzę, że nie należy w żaden sposób brać na serio odczyty napięcia z BIOS-u czy Everesta. Dla mnie jedynym wiarygodnym pomiarem zasilacza jest użycie dobrego miernika napięcia oraz (w niektórych niewyjaśnionych problemach) oscyloskopu. A ten Modecom ... Żeby tak z 400W miał :| . Wydałeś nie małą kasę na Chiefteca i teraz chcesz jego do szafy zamknąć, zamiast spróbować zdiagnozować piszczenie jak opisałem wyżej ? Jak piszczy a napięcia się nie zmieniają to nic się nie stanie zasilanym podzespołom. Poza tym jak głośno on piszczy i jak się zmienia częstotliwość tego pisku to tylko ty wiesz na " swoje subiektywne ucho". Czasami piszczenie jest objawem niewłaściwej pracy przetwornicy, spowodowanej złą filtracją napięcia ( wysychające kondensatory ) i to może spowodować uszkodzenie zasilacza i tego co on zasila :| . Ale jeśli jest to piszczenie rdzeni cewek spowodowane wzrostem płynącego przez nie prądu to taki zasilacz może pracować latami niezawodnie.

Pzdr.
    Misku_Cortez
    Level 10  
    Tak się składa że mam dobre ucho :D Chieftec zostanie , nawet jeśli będzie piszczał , hmm , no to tak , gdy nic nierobie pisk jest wysokiej częstotliwości niezmienia jej , gdy otworze coś procesor się ruszy to zmienia ton na wyższy i trochę przycicha , gdy włącze grę to cisza nic nie słychać nie popiskuje nic , komputer działa stabilnie nie zawiesza się nawet po hardcorowym 13 godzinnym graniu w gta 4 , co o tym sądzisz?

Przy zużyciu 100% procesora także cisza
    slvestr
    Level 32  
    Chieftec czasami tak ma spotkałem się z paroma takimi przypadkami. Jednak nie wpływa to w żaden sposób na ich działanie. Może tylko przeszkadzać tym co lubią mieć ciszę w kompie, więc jeżeli jest na gwarancji to nic z tym nie zrobisz bez rozbierania go. Jeżeli nie jest to możesz zdjąć obudowę i zalać go żywicą jak było napisane wcześniej.
    Misku_Cortez
    Level 10  
    Zatem pogadam z sprzedawca od którego go kupiłem, jak nie wymieni to trudno, a ja już się przyzwyczaiłem do tego pisku. Jeżeli nie wpływa to na jego pracę i bezpieczeństwo, ale dla pewności sprawdzę miernikiem.
    Dziękuje za pomoc.