Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Alfa 36 - Ostatni krok i inne problemy.

LuckyDj 21 Lut 2009 12:44 3431 16
  • #1 21 Lut 2009 12:44
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Witam.

Zawsze jak ustawiam sekwencje swiatel na w/w pulpicie ostatni krok zawsze jest pusty, tzn po odtworzeniu sekwencji petla zostale odtworzona od poczatku, ale z przerwa wynoszaca 1 krok.
    Czy da sie temu jakos zaradzic?

Pozdrawiam.

0 16
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2009 17:46
    Dexter77
    Poziom 28  

Da sie. Jezeli masz juz wszystko co chcesz to nie zapisujesz kroku wciskajac klawisz nastepny tylko poprostu wychodzac (F6 chyba). Zawsze mozesz zadzwonic 22 810 53 00 w godzinach 10-17 do firmy produkujacej te urzadzenia.

0
  • #3 22 Lut 2009 11:06
    LuckyDj

Chodzi o to, ze zeby zapisac ostatni krok, musze go dodac przez nacisniecie "Grupa +" Jesli zamiast tego wyjde, to ostatni sie nie zapisze, a na koncu i tak bedzie przerwa.

Zdaje mi sie, ze po ostatnim serwie i aktualizacji softu dzieje sie z nia cos nie tak. Wezmy np funkcje TRZYMANIE, dziala tylko wtedy, gdy wlaczone sa dzwieki sterownika. To chyba nie jest normalne.

Tak samo wezmy KROS, nr obwodu okresla nr regulatora i odwrotnie, mozna sie niezle zamotac.
    Nie mniej jednak dziekuje za zainteresowanie.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lut 2009 20:00
    daniell4
    Poziom 13  

Też korzystam z alfy (niestety tylko 24) no i rzeczywiście dziwne rzeczy sie u Ciebie dzieją. Tak jak wspomniał Dexter77 po zakończeniu daję WYJŚCIE bez wciskania GRUPA+
    A z TRZYMANIE już całkiem namotane.
    Jeśli chodzi o nr. obwodu to wiem że były wprowadzane jakieś poprawki, jak dobrze pamiętam trzeba było trzymać wciśnięty TRZYMANIE i dopiero wtedy nr obwodu.

0
  • Pomocny post
    #5 24 Lut 2009 21:34
    Dexter77
    Poziom 28  

Tak jak wspomnialem wczesniej. Chcesz informacji to smialo dzwon. Co do oprogramowania to jest ono aktualizowane co jakis czas. Alfa36 nie jest produkowana od bardzo dawna i byc moze masz bardzo stary program.

0
  • #6 25 Lut 2009 17:41
    LuckyDj

Soft był aktualizowany w 2003 roku (ostatni serwis)

0
  • Pomocny post
    #7 25 Lut 2009 20:45
    Dexter77
    Poziom 28  

5 lat to szmat czasu. Mimo wszystko taka rzecz powinna dzialac poprawnie. Byc moze jest gdzies jakas usterka z obsluga klawiszy. Zdalnie bedzie ciezko cokolwiek ustalic. Byc moze pora na ponowny serwis ;)

0
  • #8 01 Mar 2009 19:44
    LuckyDj

Po skasowaniu całkowitej pamięci akcja z zapisywaniem sekwencji kroków wróciła do normy, niestety KROS i TRZYMANIE działa jak działało :( No nic, jakoś to przeżyję.

Niedługo i tak przechodzimy na DMX

Dziękuję i pozdrawiam
    Proszę o zamknięcie tematu.

0
  • Pomocny post
    #9 03 Mar 2009 00:01
    Dexter77
    Poziom 28  

Do Alfy rowniez da sie dostawic DMX-a. Wszystko zalezy jak stara jest. Niekiedy wystarczy dac jedna zworke i dolozyc kosc SIO i juz jest DMX.

0
  • #10 03 Mar 2009 10:10
    LuckyDj

DMX jest juz dorobiony, ale 36 kanalow to troche jakby... malo ;)

0
  • Pomocny post
    #11 03 Mar 2009 22:53
    Dexter77
    Poziom 28  

No w dzisiejszych czasach gdzie kroluja urzadzenia tzw. "inteligentne" to zdecydowanie za malo ;)

0
  • #12 04 Mar 2009 09:00
    LuckyDj

Wyczytałem w instrukcji, że Alfę z DMX można przełączyć w tryb obsługi 255 kanałów, które można przyporządkować do 400 kanałów DMX, ale nawet jeśli to prawda i działa w Alfie 36, to zapewne praca z czymś takim jest średnio przyjemna. No i nie sprawdzę tego prędko, mam urlop :D

0
  • Pomocny post
    #13 04 Mar 2009 19:23
    daniell4
    Poziom 13  

Można można, tylko że wprowadzone zmiany w alfach sprawiają niejednemu małe problemy. W instrukcji jest opisane że po wciśnięciu TRYB przełączasz się (w moim przypadku-alfa24) między 12\24\255 przy pomocy LOBW.
    Po zmianach w działaniu alfy 18.03.1995r trzeba trzymać wciśnięty TRZYMANIE i dopiero wtedy LOBW.

Tak na marginesie zmiany dotyczą również kasowania scen X i Y, przygaszania lampek w klawiszach, przełączania +SEG w każdej chwili (baaaardzo przydatne) i jeszcze jakiejś jednej funkcji ale obecnie nie pamiętam bo nie korzystałem z niej.

0
  • #14 04 Mar 2009 20:02
    LuckyDj

LOBW działa u mnie normalnie 18/36, (segmenty/obwody) ale 255 DMX przyznam nie próbowałem ;)

Przyciemnianie lampek włącza się jakoś inaczej, ale też testowałem ;)

0
  • Pomocny post
    #15 04 Mar 2009 22:02
    daniell4
    Poziom 13  

Jak dla mnie alfa jest naprawdę świetna, banalna w obsłudze, jedynie przez te zmiany narobili małego zamieszania, ale jak już się dojdzie co, jak i dlaczego to ma wręcz nieograniczone możliwości.

0
  • #16 17 Sie 2009 23:35
    kubexxx
    Poziom 10  

Witam;
    Zwracam się z pytaniem czy nie miał by ktoś na sprzedaż Alfy, najlepiej 24 ale może być też większa. Jeżeli ktoś ma na sprzedaż to proszę o odpowiedz lub kontakt na priv. Dzięki i pozdrawiam.

0
  • #17 15 Paź 2009 21:09
    LuckyDj

Sterownik naprawiony, wymienione heble i przyciski, zmieniony soft, dodana nowa funkcja.
    Niestety teraz pojawił się kolejny problem.
    Mianowicie jeśli ostatni segment ( 18 ) jest pusty (LED nie świeci, ani nie miga) to naciśnięcie przycisku działa jak CIEMNOŚĆ.
    Jeśli zapiszę coś pod nim, to zachowuje się całkiem normalnie.
    Chyba czas na zmianę sterownika.

0