Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR Thomson VPH 6780-zdalne sterowanie nie działa.

darek-stasiak 21 Feb 2009 13:18 2016 5
    darek-stasiak
    Level 24  
    Magnetowid jw. kompletnie nie wykonuje poleceń z pilota-(zdalne sterowanie nie działa).Pilot po sprawdzeniu na (ściemniaczu na pilota) działa prawidłowo ).w magnetowidzie na odbiorniku podczerwieni napięcie prawidłowe, impulsy na wyjściu odbiornika podczerwieni zmieniają się po przyciśnięciu przycisków na pilocie. Pilot RC 6006m Thomson Multi TV.Nie mam schematu ani drugiego pilota na podmiankę.
    icm
    Level 28  
    Pilot RC6006M jest pilotem oryginalnym , jak pamiętam pilot ten ma przełącznik sprawdź czy nie jest przestawiony na inny sprzęt np. tv
    darek-stasiak
    Level 24  
    Zapomniałem napisać przełącznik sprawdziłem czy kontaktuje oraz przałączałem go także.
    darek-stasiak
    Level 24  
    Po paru dniach przycisnąłem przycisk na pilocie i okazało sie,że już działa :cry:czekam,aż znów sie popsuje?(Gdy nie działało zdalne ster. były też kłopoty z klawiaturą lokalną nie słuchał magnetowid rozkazów z klawiatury i pokrętła JOG ; wykonywał je" jakby obudził się ze snu").
    darek-stasiak
    Level 24  
    powracam do tematu :magnetowid nie reaguje na pilota;(pilot sprawdzony)-napięcie na wyjściu odbiornika zdalnego sterowania 5,02V ,a po przyciśnięciu dowolnego przycisku zmienia się na 4,65V-czy to normalne? Procesor magnetowidu to: Toshiba TMP 90CS74DF -6667 potrzebny schemat procka ew schemat magnetowidu>VPH 6780.Jakieś sugestie mile widziane...
    darek-stasiak
    Level 24  
    Po roku czasu postanowiłem naprawićxto uszkodzenie; rozwiązanie błache; Wymiana filtra ceramicznego w pilocie 4 MHz na nowy rozwiązała problem. Poprawnie reaguje na pilota:D