Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samr do smarowania łożysk comprex mazda 626

goblins 21 Lut 2009 13:29 2360 4
  • #1 21 Lut 2009 13:29
    goblins
    Poziom 17  

Witam mam pytanie do forumowiczów czy może ktoś wie jakiego użyć smaru do smarowania łożysk w sprężarce comprex mazda 626 2.0 1993, chodzi mi o łożysko wałkowe w teflonowym koszyku to które jest pierwsze od koła pasowego oryginalny był tam jakiś biały smar który nie rozpuszczał się w benzynie nie wiem jaki ale mi się wydaje ze jakiś wysokotemperaturowy i o dużej lepkości żeby nie wypływał przez uszczelniacza. Czy możne ktoś wie jaki użyć tam konkretnie smaru lub robił coś podobnego byłbym wdzięczyć za podpowiedz.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 13 Mar 2009 22:34
    get_uppa
    Poziom 10  

Witam!
    Nie wydaje mi sie, aby samodzielne smarowanie bylo dobrym rozwiazaniem.
    Podobno lozysko od strony kola pasowego mozna dobrac i wymienic bezproblemowo (polecane nie kulkowe lecz skośne, baryłkowe (?) lub walcowe, ze wzgledu na pzrenoszone obciążenia), a czy smarowanie cos zmieni? Strona od kola pasowego to chyba ta "zimna", wiec wplyw benzyny nie ma tu chyba znaczenia, a nie ryzykowalbym dostania sie (wycieku) smaru do kolektora dolotowego, bo mogloby sie to nienajlepiej skonczyc np dla zaworow (dywagacje). Polecam sie zastanowic nad takim rozwiazaniem.
    Pozdrawiam!

0
  • #3 14 Mar 2009 19:04
    goblins
    Poziom 17  

Witam łożysko od strony paska jest wałkowe a dalej jest 2 rzędowe kulkowe 2RS nie do smarowani bo nie ma jak ponieważ jest kryte. Smarować można tylko 1 łożysko walków a jesli chodzi o dostanie sie do kolektora dolotowego smaru to nie ma takiej możliwości ponieważ sprężone powietrze idzie do intercoolera a potem wraca do silnika do kolektora dolotowego. To musialo byc z litr smaru zeby przeszedł droge od comprexu przez przewodów intercollera co kolektora a tyle nie dałem do tego pierwszego łożyska. Myslę że smarować mozna i należy żeby łożysko nie pracowało bez smaru w wysokiej temp.
    Pozdrawiam

0
  • #4 14 Mar 2009 21:47
    Megawe
    Poziom 29  

Smary wysokotemperaturowe (bentonitowe) wytrzymują do 200*C.Dobry smar wysokotemperaturowy to Renolit UNITEMP 2 firmy Fuchs.

0
  • #5 29 Kwi 2009 11:48
    goblins
    Poziom 17  

Dzieki bardzo za odpowiedz le już skończyłem naprawę jak będzie trzeba jeszcze raz nasmarować zakupie Renolit UNITEMP 2 ale mam nadziej ze nie będzie takowej potrzeby
    Pozdrawiam

0