Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie regulacji nawiewów Renault Megane

21 Lut 2009 14:04 2912 3
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam auto Renault Megane I ph2. Mam taki problem, gdy kupiłem auto były poprzepalane żarówki od regulacji nawiewów. Lecz gdy wkładam nowe żarówki, to nie dość, że nie świecą to jeszcze gaśnie podświetlenie zegarka, oraz licznika i obrotomierza przygasza prawe całkowicie. Ma ktoś jakieś propozycje co może być nie tak ?

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Przypadkiem nie masz regulacji podświetlenia, więcej żarówek to większy prąd a zarazem większy spadek napięcia
  • Poziom 2  
    Mam regulację oświetlenia również. Lecz ona nie działa ... Jeszcze nie rozebrałem tego regulatora, ale patrząc z zewnątrz wydawało mi się, że wszystkie ścieżki na nim są ok. Próbowałem podłączać żarówki z wyjętym tym regulatorem, ale efekt był taki sam.
    A co do spadków napięć. Oprócz tych żarówek nie paliło mi się jeszcze z 6 innych. I najpierw podłączyłem nowe żarówki od podświetlenia tych regulacji nawiewów i efekt był taki sam jak opisałem wyżej. Te 6 pozostałych żarówek podłączyłem i z żadną nie było problemu i się palą.
    Dodam jeszcze, że do regulacji nawiewów wewnątrz jest wlutowana dioda od przycisku klimatyzacji i ona działa cały czas (z wyjętymi żarówkami, oraz włożonymi).

Pzdr
  • Poziom 34  
    Zmierz napięcie przed i za regulatorem, wtedy się przekonamy czy jest sprawny czy nie