Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech X-220 jak rozebrac satelity i subwoofer

grzegorz_1982 21 Feb 2009 14:07 4222 3
    grzegorz_1982
    Level 10  
    Witam, jak w temacie posiadam owy zestaw i chciałbym go rozebrać a nie mogę sobie z tym poradzić, chce wymienić potencjometr w satelitach i wyjąc wzmacniacz który znajduje się w obudowie subwoofera. Próbowałem rozebrać satelity to mi obudowa nadpękła a nie chce dalej próbować na sile bo pęknie cala, co chodzi o wzmacniacz to nie mogę go wyjąc bo przewody są polutowane aby się dostać muszę rozebrać subwoofer a tam żadnych śrub nie ma, próbowałem podważać ale to odeszło mi parę milimetrów dalej jak by coś go trzymało po środku jak próbuje dol to gorą się schodzi i odwrotnie. Jeśli ktoś rozkręcał owy zestaw to proszę o info.
    audiomaniak1984
    Level 11  
    Witam wzmacniacz da się wyciągnąć po odkręceniu tylnej płyty i wykręceniu głośnika. jak pamiętam w środku kabelki są przyczepione na paski ściągane. Jeśli chodzi o głośniczki to da się je rozkleić ale musisz użyć do tego cienkiego noża lub nożyka do tapet- ja tak zrobiłem. Musisz nacinać obudowę idealnie w miejscy połączenia, po pewnym czasie zacznie poszczać. Później po sklejeniu są minimalne ślady, u ciebie będzie widać jeszcze pęknięcia niestety.
    grzegorz_1982
    Level 10  
    Wzmacniacz nie jest na paski sciagane tylko na stale przylutowane, wiec aby go wyjac to trezba subwoofer rozkrecic i tu tez mam problem. Co chodzi o satelitki to czy mogbys jasniej mi napisac gdzie nacisnac z tego o sie zorientowalem to one trzymaja sie na czterech koncahc ktore mi jeden pekł i sie poddalem
    audiomaniak1984
    Level 11  
    Z tego co wiem to te głośniczki są tak skonstruowane ze frontowa cześć obudowy ma od wewnątrz na całej długości kołnierz który wchodzi w środek tylnej części obudowy. Musisz równomiernie podważać i starać się jakoś odkleić od siebie obie polówki obudowy. Mógł byś zrobić zdjęcie głośniczka który próbowałeś rozkleić?