Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka 24V 35A

nouki 21 Lut 2009 12:27 1129 0
  • #1 21 Lut 2009 12:27
    nouki
    Poziom 25  

--------------------------------------------------------------------------------
    Witam może trochę nie w temacie, ale szkoda zakładać nowy temat.

Moderowany przez -RoMan-:

Błąd. Bo to nie ma nic wspólnego z tematem, do którego się podczepiłeś ani z tym działem - przenoszę do właściwego

Mam do Kolegów pytanie a mianowicie:
    Posiadam ładowarkę na układzie UC3845 o parametrach 24v-35A.
    Układ składa się po stronie wtórnej z procesora st62t10 i lm324n oraz CNY75, który jest elementem łączącym stronę wtórną z pierwotna i dodatkowo struje za pomocą procesora parametrami układu UC3845.
    Uszkodzony został wzmacniacz i procesor sterujący ( uszkodzenie stabilizatora (TL431 + jakiś tam npn)
    Po wstawieniu skopiowanego programu z innej ładowarki te same parametry firma rocznik etc. wymianie wzmacniacza i transoptora układ udało się uruchomić.
    Ale jest dość nietypowe zachowanie mianowicie.
    Układ w chwili włączenia bez obciążenia działa prawie poprawnie dając na wyjściu 29,4V teoretycznie powinien dać jakieś 28,6V (porównując ze sprawna), lecz po podłączeniu obciążenia napięcie wzrasta na wyjściu do 86V gdzie powinno być 27,5V(przy tym obciążeniu)
    Jakiś czas temu trafiła do mnie inna sztuka z uszkodzeniami podobnymi zachowuje się podobnie bez obciążenia troszkę odbiega od normy a po zapięciu obciążenia napięcie na wyjściu daje wynik 132V.
    Jaka może być tego przyczyna??
    Czy program Może być indywidualny do każdej sztuki czy to wina czegoś innego.
    Pomiary wykazują inne sterowanie transoptora jak i inna prace układu Lm324n

0 0
  Szukaj w 5mln produktów