Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki akumulator do telefonu polowego?

Shaddow 21 Lut 2009 16:26 8696 11
  • #1 21 Lut 2009 16:26
    Shaddow
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam telefony polowe i chciałbym żeby zamiast dotychczasowej płaskiej baterii pobierały prąd z akumulatorków (np. takich: http://www.allegro.pl/item539282590_akumulator_t329_2_4v_1500mah_nimh_firmy_gp_4117.html ). Jakie akumulatory powinienem kupić żeby wszystko było ok?
    I jeszcze mam jedno pytanie. Czy mogę np. obciąć końcówkę ładowarki (np. takiej: http://www.allegro.pl/item553240135_nowy_uniwersalny_zasilacz_sieciowy_12v_500ma.html ) i podłączyć je tak jak baterię? Chciałbym uzyskać taki przewodowy telefon polowy :P

Pzdr

0 11
  • #2 21 Lut 2009 17:11
    zwierzak13
    Poziom 11  

Witam, z tego co pamiętam to w aparatach polowych pracowały baterie
    AS4 1,5V i pojemność około 40Ah

Dodano po 12 [minuty]:

akumulator z linka według mnie może być ale 12v z zasilacza to może być za dużo

0
  • #3 21 Lut 2009 18:32
    dzimi
    Moderator

Napisz jaki aparat polowy. Było ich trochę używanych:AP82, TAI 43. TAP itd. Każdy z nich miał inne zasilanie.

0
  • #4 21 Lut 2009 20:44
    jatzek j
    Poziom 21  

Siemanko . Nie wiem jak inni moi poprzednicy , aallee dla mnie płaska bateria to 4,5 V .Może sam ,, pan '' Moderator nie do końca przeczytał post , albo nie ,,był '' w wojsku ?[ proszę bić się w pierś i prosić o przebaczenie] . Szanowny kolego gwarantuję , że twój aparat ,, odpali '' już na dwóch[trzech ] standardowych aku.Nawiasem mówiąc na ,, balcerku '' znajdziesz zasilacze [ regulowane ] za parę złotych . Przecież ludzie w kosmos ,, latają '' a nie można uruchomić ,, standardowej polówki '' ? Powodzenia .

0
  • #5 22 Lut 2009 08:28
    dzimi
    Moderator

No cóż Kolega Jatzek troszkę chciał zagrać na nosie. Oczywiście doczytałem że to 4,5V ale..
    Ano właśnie to ale. Np. AP-82 są zasilane z akumulatorków KRH36/62 (nap.1,2v poj. 1200mAh) - 3szt., natomiast TAI 43 z jednego akumulatorka 1,2V (nie pamiętam już dokładnie typu) i tak jeszcze długo mogę na ten temat. Kwestia jest taka że każdy z tych aparatów jest tak skonstruowany (nie przez technologię a raczej przez prostotę) że różnica w napięciach 1-2V nie jest "zabójcza" dla działania aparatu - sprawdzone to w praktyce. Wiele aparatów była również przystosowana do zasilania z zewnętrznego źródła n. wspomniany wcześniej AP-82.
    A co do tego wojska....chyba Kolega by się bardzo zdziwił.

0
  • #6 25 Lut 2009 18:49
    Shaddow
    Poziom 9  

Witam.
    Telefony to:
    - MB-66
    - TAJ-43-MR
    - MB-43
    - AP-48

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy można do nich zakupić nowe (zastępcze) słuchawki i mikrofony (chodzi mi o te okrągłe co w słuchawkach są)? Bo w niektórych telefonach prawie nic nie słychać.

Pozdrawiam

0
  • #7 26 Lut 2009 22:15
    dzimi
    Moderator

AP-48 - zasilany z ogniwa 3S - 1,5V, 30Ah, w MB-43 i 66 oraz TAJ-43 te same.
    Co do słuchawek- szkoda że nie piszesz troszkę wcześniej pozbyłem się tego i nie tylko. Musisz szukać w AMW oraz wśród łącznościowców w wojsku.

0
  • #8 26 Lut 2009 22:50
    Shaddow
    Poziom 9  

No to będę musiał poszukać tych słuchawek- choć nie wiem czy mieszkając w zach-pom i to w niewielkiej miejscowości coś znajdę ;) Może na forum ktoś jeszcze posiada takowe słuchawki?

0
  • #9 26 Lut 2009 23:02
    shadow125
    Poziom 21  

Jak dobrze pamiętam a w wojsku byłem na początku lat 80-tych to w aparatach były stosowane słuchawki z membraną metalową, jeśli takowe masz u siebie to rozbierz słuchawkę i namagnesuj rdzeń, i sprawdź kondensator który odchodzi od dzwonka do słuchawki

0
  • #10 27 Lut 2009 14:55
    Shaddow
    Poziom 9  

Pamiętam, że jak sprawdzałem to w którymś z tych telefonów były słuchawki z metalową membraną. A jak namagnesować ten rdzeń? Za pomocą czego?
    A i jakie te akumulatory do telefonów mają mieć parametry? I te zasilacze?

1
  • #11 27 Lut 2009 23:23
    shadow125
    Poziom 21  

Co do słuchawek. Posiadam wysoko omowe suchawki z radiostacji, w pewnym momencie jedna z nich była cichsza, użyłem magnesu z głośnika. W obecne epoce wystarczy przyłożyć magnes neodymowy (taki malutki wystarczy). Dokładam "skomplikowany schemat" :) AP-48
    Jaki akumulator do telefonu polowego?

0
  • #12 28 Lut 2009 14:25
    Shaddow
    Poziom 9  

No to teraz już wiem jak namagnesować ale powiedz jeszcze gdzie mogę kupić magnes neodymowy (do tej pory go nie potrzebowałem to nie mam ;) ) ? Chodzi mi o typ sklepu w którym mógłbym go dostać bo nie chce mi się zamawiać z allegro...

1