Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pytanie dotyczace Amstrad 1001

coolbizon 15 Apr 2004 21:13 1846 7
    coolbizon
    Level 15  
    Witam, dostałem dekoder Amstrad srx1001 bez anteny satelitarnej, jaką mam kupić antene żebby to zadziałało? czy trzeba specyficzna tylko dla tego odbiornika kupic czy sa jakies uniwersalne?

dziekuje
    Henry(k)
    Level 30  
    Najzwyklejszą antenę 90cm (60cm raczej jest za mała) i konwenter dual-band, czyli taki sam jak do zwykłych "cyfrowych" tunerów.
    coolbizon
    Level 15  
    dzieki bardzo, mam jeszcze jedno pytanko jak taka antene sie bedzie ustawiac? skad bede wiedziec na ile stopni jest ustawiona? :) dzieki dzieki z góry :))))))))))
    tomarex
    Level 24  
    Witam.
    Wielkość zalecanej anteny zależy od tego gdzie mieszkasz (niestety to ukrywasz), odbioru z jednego czy dwóch satelitów, i programów na których Ci zależy.
    Przy samej zachodniej granicy od biedy wystarczy 60-70 cm na jednego satelitę (najlepsze są Corab600). W środkowej części to minimum 105cm (choć nie na wszystkie kanały wystarcza), a na wschodzie Polski jest praktycznie koniec możliwości odbioru kilku programów z Astry np CNN.
    Jeśli odbiór z dwóch satelitów (zez) to antena o stopień większa.
    Wiele też zależy od jakości czaszy (czytaj producenta) i dobranego do niej konwertera. Np bywają anteny 60 cm lepsze od 90 cm.
    Z ustawieniem anteny nie powinieneś mieć kłopotów na tym analogu. Ustaw dokładnie tak jak mają ustawione sąsiedzi i podłącz wszystko tak abyś widział telewizor.
    Tuner włącz na jakiś kanał i obracaj w poziomie delikatnie anteną (tu uwaga co kilka stopni są satelity np między Astrą a HotBird 6 stopni różnicy). Jeśli nie zauważysz jakiejkolwiek zmiany na obrazie, to pochyl lub unieś czaszę i obracaj z powrotem. Jeśli zauważysz zmianę to zatrzymaj obrót i pochyl lub unieś czaszę. Sprawdzaj również na innych kanałach. Możesz też wstępnie sprawdzić czy jest prawidłowo zaprogramowany. Parametry programów znajdziesz np na tej stronie: http://www.kingofsat.net/en/freqs.php?&pos=19.2E&standard=Analog&filtre=no (Astra) http://www.kingofsat.net/en/freqs.php?&pos=13.0E&standard=Analog&filtre=no (HotBird)
    Nie wiem tylko czy ten Amstrad wyswietli Ci prawidłowe częstotliwości nadawania - mogą się różnić o 250 i bez pierwszej cyfry.
    Powodzenia.
    MoWa
    Level 2  
    Witam
    Mieszkam w Szczecinie,mam problem z dekoderem Amstrad,
    czy Ktoś może wie gdzie w Szczecinie mogę go oddać do przeglądu?
    Będę wdzięczna za info.
    pajo21
    Level 35  
    tomarex wrote:

Przy samej zachodniej granicy od biedy wystarczy 60-70 cm na jednego satelitę (najlepsze są Corab600). W środkowej części to minimum 105cm (choć nie na wszystkie kanały wystarcza)

Kiedyś może tak było ale teraz już nie ma takich róznic.
    tomarex
    Level 24  
    pajo21 wrote:

Kiedyś może tak było

Bo to było kiedyś.
    Temat ma przecież prawie trzy lata.
    A za chwilę nawet 3m antena nie wystarczy bo już wszystko zniknie w analogu.
    MoWa wrote:
    czy Ktoś może wie gdzie w Szczecinie mogę go oddać do przeglądu?

Witam.
    Znam fachowca, ale niestety w Krakowie i z tego co wiem to jeśli jest uszkodzony, to naprawa z pewnością przekroczy koszt zakupu sprawnego tunera np w komisie. Obok mnie w komisie leżał przez wiele miesięcy najnowszy model Amstrada analogowego w cenie 20,- zł.
    Jeśli chodzi tylko o sprawdzenie czy działa, to może poszukaj firmy instalującej anteny, aby na swojej antenie sprawdzili. Takie firmy mają najczęściej także kontakt z osobami trudniącymi się naprawami sprzętu.
    Powodzenia.
    MoWa
    Level 2  
    O.k. Dzięki za zainteresowanie. Spróbuję jakoś sobie poradzić.