Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik modemu Speedtouch 330 pod Windows 7.

ronnie89 21 Lut 2009 19:41 251548 101
  • #1 21 Lut 2009 19:41
    ronnie89
    Poziom 20  

Witam!

Poszukuje sterownika do modemu speedtouch 330 pod Windows 7. Niestety nie moge takich znalesc :( Gdzie mam tego szukac?

Pozdrawiam!
    Poprawiłem. (gsm_virus)

0 29
  • #2 21 Lut 2009 19:43
    K!lleR
    Poziom 39  

Szanowny kolego. Windows 7 jest dopiero w powijakach, te wersje systemu są wersjami BETA. O sterowniki do wszystkich urządzeń jeszcze jest ciężko.

0
  • #3 21 Lut 2009 19:53
    ronnie89
    Poziom 20  

Czyli na razie nie mam co liczyć na jakieś sterowniki?
    Poprawiłem. (gsm_virus)

-1
  • #4 21 Lut 2009 19:54
    K!lleR
    Poziom 39  

Na razie może szanowny kolega tylko szukać.

0
  • #5 21 Lut 2009 19:58
    ronnie89
    Poziom 20  

oki rozumiem :)

-1
  • #6 21 Lut 2009 20:02
    tronic1
    Spec od komputerów

Sprawdzałeś czy od Visty działają ?

0
  • #7 21 Lut 2009 20:14
    ronnie89
    Poziom 20  

Tak ale nie moze znalezc modemu

0
  • #9 22 Lut 2009 01:09
    zbizo007
    Poziom 13  

W windows 7 są inaczej portowane sterowniki chodzi o zmiane skrypu w folderze instalacyjnym sterownika.
    Jeśli się zrobi nie odpowiednio niema 100 % przekonania że będą działać poprawnie.

0
  • Pomocny post
    #10 01 Mar 2009 02:51
    JanyPL
    Poziom 10  

Pewnie zaskoczę was, ale piszę z Windows 7 na modemie Speedtouch 330 xD Wysyłam obrazki jako dowód:

Plik sterownika:
    Potrzebujemy także zmodyfikować pewne pliki które wysyłam.
    PPPoA.rar ma 2 pliki. Kiedy mamy wybierać typ połączenia klikamy na "have disc" - wchodzimy do katalogu (Browse...) w którym rozpakowujemy zawartość i wybiermay pppoa2.
    Zmodyfikowałem sterowniki aby działały. Zamiast UK mamy Polska ;]. Typ księgi działa pod netią[kable TP] i pod neostradą.

Uwaga: Przy instalacji kreator może przez dłuższy czas być bezczynny, więc bez wachania możemy go zamknąć. Wchodzimy do Device Manager i włączamy tam modem, właśnie dla tego kreator nie wykrywał modemu.
    Po włączeniu wznawiamy instalację i jedziem dalej.
    Powodzenia, u mnie śmiga aż miło. Link daję oczywiście ;]

Code:
    http://www.4shared.com/file/90068872/ab1de242/Vista41C.html

2
  • #11 16 Mar 2009 21:30
    ronnie89
    Poziom 20  

POTWIERDZAM! Umnie tez chodzi bez problemu;] Mam niestety tylko problem z dzwiekiem na 5.1. Zainstalowalem sterowniki od Visty ale niestety nie poszly. Niby zostalo prawidlowo zainstalowane ale brakuje mi ikonki kolo godzinki z menadzerem ustawien dzwieku. Ustawialem tez we windowsie na 5.1 i dalej nic. Przy testach chodza 5.1 gloskiki ale jak puszczam muzyke to tylko jeci na 2.0

0
  • #12 18 Mar 2009 17:33
    Bernard-B2
    Poziom 1  

Polecam u mnie dziala az milo. mam jeszcze pytanie bo mam GFX 550 i nie ma strownikow pod ta grafike nie umie sobie z tym poradzic
    Z gory dziekuje za odp;

0
  • #13 30 Kwi 2009 12:19
    kelltuzar
    Poziom 2  

Mam pytanko , czy uruchomił ktoś ten modem po win 7 ale pod usługą multimo ( kable TP'sy) ?

0
  • #15 07 Maj 2009 22:37
    mamelke
    Poziom 10  

JanyPL nie wzial tego pod uwage. U mnie na Win7 7100 x64 nie dziala to.

0
  • #16 09 Maj 2009 18:26
    grzekru
    Poziom 1  

Witam!
    Mam Windows 7 RC 64 bit i mój speedtouch 330 działa bez problemów. Komputer uruchamia się normalnie z podłączonym modemem. Oto link do sterowników, którymi się posłużyłem (http://www.tp.pl/b/binaries_big/SpeedTouch330_for_Vista.exe). Tak więc życzę szczęścia przy instalacji. :)

0
  • #17 10 Maj 2009 21:12
    elvisjacek
    Poziom 1  

Witam wszystkich mam problem z Speedtouch 330 pod Windows 7 z tym że posiadam Net24(netia) a nie neostrade.
    Zauważyłem ze netia używa innego VPI i VCI i jest też PPPoe a nie PPPoa jak neo.
    pomógł by mi ktoś przerobić skrypt JanyPL żeby działał z Net24
    Z góry thx za pomoc

0
  • #18 16 Maj 2009 12:33
    CyberLNQ
    Poziom 1  

Witam.
    Wielkie dzięki za stery. Na x86 neostrada z tymi sterownikami chodzi wyśmienicie.

0
  • #19 12 Cze 2009 19:04
    JanyPL
    Poziom 10  

Witam ponownie.

Jestem u kolegi, mamy win7 x54 build 7137. Zainstalowaliśmy stery do neta wszystko chodziło jak trzeba.... dopuki nie uruchomiliśmy ponownie komputera. Za każdym razem wita nas blue screen.
    Więc ostrzegam.

Jak rozwiążę problem to napisze co i jak.
    Przeczytałem gdzieś, że z innymi sterami nie ma problemu.
    Zaraz to rozkminie :D
    Pozdro

Edit
    Nic nie dało się zrobić, ale w sumie teraz to nie ważne. Niedługo official :D

0
  • #20 15 Lip 2009 18:49
    JanyPL
    Poziom 10  

Zinkarah napisał:
    JanyPL, to na x86 czy x64?

Ja testowałem na x64.

To jest instalator od anglików dla wersji x64. [przynajmniej tak pisało gdy go pobierałem xD ]

Jak ktoś ma PPP over Ethernet to wystarczy otworzyć plik ze skryptem od pppoe i pozmieniać wartości na odpowiednie, pod waruniekem, że posiada skrypty dla pppoe i plik konfiguracyjny pppoe.config. Umnie są tylko dla pppoa. [to na screenshocie to jest miniport pod pppoe, nie należy go mylić z normalnym pppoe(pierwsze testy)] [można spróbować przerobić skrypty na pppoe, ale nie mam pewności czy odpalą, ja sam nie mam możliwości testowania]

mamelke napisał:
    JanyPL nie wzial tego pod uwage. U mnie na Win7 7100 x64 nie dziala to.

Każdy build jest inny. Nie należy spodziewać się, że wszystko będzie działać. Chyba że błąd leży po twojej stronie.

CyberLNQ napisał:
    Witam.
    Wielkie dzięki za stery. Na x86 neostrada z tymi sterownikami chodzi wyśmienicie.

Skoro koledze chodzi na x86, no to powinny działać u każdego ;]

-------------------------------
    Ale masło maślane :D

0
  • #21 17 Lip 2009 12:10
    sikor333
    Poziom 8  

Witam!
    Zainstalowałem te sterowniki wszystko chodzi wyśmienicie tylko mam jeden problem. Za każdym razem musze wpisywać login i hasło, a cały czas biore żeby zapamiętało to hasło. Może ktoś się z Was spotkał z takim problemem i wie jak go naprawić. Posiadam windows 7 x86

0
  • #22 17 Lip 2009 18:31
    seba4005
    Poziom 1  

Witam.Używam Windows 7 RC 64 Bitowego.Pobrałem ze strony Microsoftu.Zainstalowałem sterowniki do Visty i łącze się automatycznie bez problemu za każdym uruchomieniem systemu Poniżej wstawiam linka ze sterownikami.Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w miarę czasu pomogę i odpisze na e-maila.Przed instalacja sterowników najlepiej odłączyć modem SpeedTouch 330 z gniazda USB.

1
    Załączniki:
  • #23 20 Lip 2009 09:32
    aciddrinker
    Poziom 9  

a posiada ktoś pliki pppoa dla netii po kablach netii.

0
  • #24 29 Lip 2009 17:26
    cmainc
    Poziom 2  

Witam czy rozwiazal juz ktos problem z tymi sterownikami do 330? mam 7 32 bit RTM i za cholere nie dziala net, instaluja sie za pierwszym razem jest polaczenie ale po restarcie nie system nie widzi modemu, stwierdza ze odlaczony i brak uzadzenai chodz stery thomsona widza podlaczony modem i koniec z netem..............

0
  • #27 30 Lip 2009 22:31
    Crusier
    Poziom 9  

Mam taki problem: Na moim Windows 7 RC 64 bit po instalacji sterowników dla Visty komputer się restartuje. Gdy poprosiło mnie po instalacji o podanie loginu, hasła itd. PC się zrestartował, wyświetlił się Blue Screan i gdy się włączył ponownie zanim jeszcze zobaczyłem pulpit ponownie się zresetował. I by się tak resetował w nieskończoność, ale odłączyłem modem i wszystko działa! Podpiołem - restart. Odinstalowałem Neo+Thomson, podpiołem modem - wszystko działa. Oto to co wyskoczyło na siódemce jak włączyłem potem na odpiętym:

Code:
    Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu:   BlueScreen
      Wersja systemu operacyjnego:   6.1.7100.2.0.0.256.1
      Identyfikator ustawień regionalnych:   1045

Dodatkowe informacje o problemie:
      BCCode:   a
      BCP1:   0000000000B00CE0
      BCP2:   0000000000000002
      BCP3:   0000000000000001
      BCP4:   FFFFF80002836C33
      OS Version:   6_1_7100
      Service Pack:   0_0
      Product:   256_1

Pliki pomagające opisać problem:
      C:\Windows\Minidump\073109-16114-01.dmp
      C:\Users\user\AppData\Local\Temp\WER-27159-0.sysdata.xml

0
  • #28 31 Lip 2009 12:28
    Crusier
    Poziom 9  

Czy mógłby ktoś spakować do zipa i umieścić w necie wszystkie potrzebne pliki aby korzystać z tego modemu i neostrady TP na Windows 7 RC 64 bit?

0
  • #29 19 Sie 2009 13:51
    kot2
    Poziom 1  

Witam

wydaje mi się, że znalazłem pośrednie rozwiązanie problemu...
    Co należy zrobić:
    Po pierwsze instalujemy modem normalnie ze sterowników już powszechnie używanych do speedtouch-a 330 do Visty. Wersja win7 nie ma znaczenia. Setup odpalamy w trybie zgodności z Vistą oraz odpalamy jako administrator. Przechodzimy przez wszystkie kroki aż do momentu, w którym mamy podłączyć modem. Wciskamy wtedy magiczną kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Del i wchodzimy do Menadżera zadań. Tam zabijamy proces "stInstall".
    Tym sposobem mamy już sterowniki do modemu. Jednak, UWAGA, nie wyklucza to problemu blue screenów niestety.
    Następnie konfigurujemy sieć ręcznie przez panel sterownia. Połączenie typu dial-up, podajemy tam numer telefonu (pamiętajmy o 48 na początku a następnie o kierunkowym do miasta), login oraz hasło.
    Tym sposobem mamy już połączenie, ale tylko do czasu restartu systemu.
    (Wydaję mi się, że można sieć skonfigurować podczas instalacji, bez potrzeby wyłączania w trakcie, jednak ja zrobiłem jak wyżej.)
    Teraz odnośnie blue screenów. Patrzyłem w configi naszego ukochanego drivera od Thompsona. I co? I gówno. :D Jednak odkryłem, że powodem restaru jest podłączny modem, a wraz z nim, autorun programy "st330service" By tego uniknąć (BS) odłączamy modem przy starcie (wiem, dla niektórych dosyć kłopotliwe) i wyłączamy po starcie systemu ww. aplikację, dla przypomnienia "st330service" Teraz podłączamy modem, odpalamy st330service z folderu sterowników (domyślnie C:\program files\ thompson\ services\st330services.exe bodajże) czekamy chwilę i mamy internet. Przynajmniej u mnie działa. Dodatkowo, wersja dla szybkich ręką i okiem, można próbować wyłączyć aplikację przy starcie systemu, ednak to graniczy z cudem :)
    Powodzenia, i mam nadzieję, że moja rada się przydała.
    PS. Jak ktoś wie jak wyłączać autorun :D Sądzę, że to sporo ułatwi :)

0
  • #30 01 Wrz 2009 18:35
    marko22
    Poziom 10  

Powyższy opis może jest i ok. Ale mnie interesuje jedna rzecz. Po instalacji sterownika instalatorem mamy na modemie sterownik niecertyfikowany. Automatycznie instaluje zaś system sterownik z certyfikatem. Moje pytanie - skąd się bierze ten niecertyfikowany, gdzie we wszystkich katalogach, jakie są w tym archiwum, system widzi cały czas z certyfikatem :!: Myślę, że już to by rozwiązało problem i nie trzeba instalować tej całej aplikacji do zarządzania połączeniem oraz modemem.

Edit:

Doszedłem do niejako satysfakcjonującego rozwiązania.
    Blue screen tworzy się z chwilą włączania się usługi modemu - st330service.exe co skutkuje pojawieniem nam się interfejsu sieciowego SpeedTouch Ethernet Adapter. Bez tego możemy sobie pomarzyć o dostępie do sieci.
    Kłopot w tym, że nie da się tej usługi ustawić w opóźnionym starcie. Ale na to jest sposób. Ustawiamy ją w tryb ręcznego uruchamiania. Tworzymy plik wsadowy *.bat (* - dowolna nazwa), wklejamy ten tekst:

Cytat:
    @echo off
    ping localhost -n 30 > nul
    net start st330service

Całość wrzucamy do autostartu i gotowe.
    Tym sposobem pozbywamy się blue screena. Istotny jest tutaj czas opóźnienia uruchomienia tej usługi - w moim przypadku wpisałem 30 sekund. Jak na razie nie muszę ani odłączać modemu, ani nie ma innej niespodzianki. Jeśli pojawi się blue screen, można ten czas zwiększyć. Wszystko zależy od tego, co i jak długo ładuje nam się przy starcie systemu. Mały mankament to taki, że przez chwilę wisi nam czarne okienko wiersza poleceń. Ale to już chyba jest do przełknięcia, zamiast żonglowanie z tyłu kompa kabelkami :D
    Niestety, albo ktoś dopracuje te sterowniki, w co osobiście wątpię, albo trzeba właśnie kombinować.

0