Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usunąć stary folder instalacyjny Windows ?

21 Lut 2009 19:47 10502 20
  • Poziom 19  
    Witam,

miałem dwa systemy XP na partycji C:\ oraz D:\. Chciałbym się pozbyć systemu z partycji D:\, jednak nie mogę usunąć folderu WINDOWS (usunąłem już wszystkie pozostałe, które utworzyły się w związku z instalacją). Zmieniłem już plik boot.ini tak, aby był w nim tylko system z C:\. Programem Unlocker już próbowałem, nie daje rady...
  • Spec od komputerów
    Uruchom komputer z Linuxa LiveCD i usuń.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    hubertp napisał:
    Możesz też włożyć płytę z Windowsem i usunąć tamtą partycję i stworzyć ją na nowo.

mam na niej 80 GB danych :/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    hubertp napisał:
    Aha.
    To odpada.
    Tak jak kolega radził. Live Linux.

Próbowałem LiveCD ale niestety nie widzi dysku S-ATA :(
  • Poziom 21  
    Uruchom system w trybie awaryjnym i wejdź w ustawienia folderu windows na D: sprawdź uprawnienia folderu oraz dziedziczenia. Domyślnie jest to folder systemowy. Dokładniej wejdź we właściwości i zabezpieczenia. Będziesz miał tam kilka pozycji Twórca, system itp. usuń system. Zanim to zrobisz upewnij się, czy system z dysku C: nie używa plików z katalogu windows na D:
  • Poziom 21  
    Alternatywą może być zrobienie płyty LIVE XP przy pomocy pebuilder3110a, Jak masz instalację która ma wbudowane sterowniki do SATA to zadziała, a przyda się na przyszłość jak padnie system
  • Admin grupy komputery
    Też kilka razy z tym walczyłem ale zawsze sprawę załatwiam inaczej :
    Zmieniam nazwę folderu windows na inną , przenoszę folder do kosza (myszką - nie komendą usuń), restartuję komputer i opróżniam kosz .
  • Poziom 19  
    Niestety, zaden z Linux-ów LiveCD nie jest w stanie ukończyć bootowania, wywala komunikat o braku systemu plików knnopix... :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pidar napisał:
    W celu pozbycia się tego folderu polecam Unlocker.

Czytaj WSZYSTKIE posty a nie tylko tytuł wątku. Już w pierwszym poście napisane było:
    qbadm napisał:
    Programem Unlocker już próbowałem, nie daje rady...
  • Poziom 43  
    No rzeczywiście rozpędziłem się w podpowiedzi.
    Dodam, że ja wykonuję takie czynności w trybie awaryjnym, na koncie administratora używając z powodzeniem Unlockera uwalniając uchwyty blokujące i następnie uruchamiam ponownie z funkcją skasuj.
    qbadm napisał:
    Witam,

miałem dwa systemy XP na partycji C:\ oraz D:\. Chciałbym się pozbyć systemu z partycji D:\, jednak nie mogę usunąć folderu WINDOWS

Przypuszczam, że te partycje są na tym samym dysku?
    Podepnij ten dysk do innego komputera z systemem i wtedy juz chyba bez problemów skasujesz ten folder.