Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Miele - wątpliwości.

21 Lut 2009 20:23 11043 26
  • Poziom 9  
    Witam.

Jestem na etapie kupowania wolnostojącej lodówki z no frostem. W sumie zdecydowałbym się na Boscha albo Siemensa, ale te mają trochę dużo niepochlebnych opinii. Że głośne, stukające itp.
    Tak wiec pomyślałem sobie czy nie kupić lodówki Miele. Mam tylko jedną wątpliwość - czy one są produkowane w Niemczech?! :|
    http://www.miele.com/usa/about_us/videos_miele.asp?nav=7&snav=10&tnav=10&oT=268&benefit=110

Tutaj jest spis niemieckich miast gdzie produkowane są poszczególne urządzenia Miele. Jakoś lodówek nie wymienili, co mnie martwi.

I tu moje pytania: kupować lodówkę Miele (bo faktycznie made in Germany) czy mogę ze spokojem brać boscha albo siemensa?

Pozdrawiam!
  • Poziom 21  
    Jeżeli chodzi o porównanie miele z boschem i siemensem to nie ma porównania-MIELE GÓRĄ . Zastanów się jednak nad liebherem. Kupujesz to samo a zawsze parę groszy w kieszeni zostaje.
  • Poziom 21  
    Witam

Ja bym kupił MIELE !!!

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Producentem lodówek Miele nie jest czasem Liebherr?
    Cicha lodówka, to chyba tylko ta bez nofrost?
  • Poziom 26  
    Jeśli chcesz zaszpanowac to kup Miele
    ale miom zdaniem Liebherr jest naprawdę świetną firmą i napewno tańszą
  • Poziom 11  
    Miele nie produkuje lodówek. Mam w warsztacie dwie lodówki Miele - czekaja na naprawe. Jedna jest produkowana przez Liebherr-a a druga przez Siemens-a. Zycze dobrego wyboru.
  • Poziom 21  
    sujka5 napisał:

Liebherr jest naprawdę świetną firmą i napewno tańszą

Tak dla scisłosci , lodówki dla MIELE produkuje Liebherr
    :wink:
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    kupiłem tą miele:
    http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=230685

mam nadzieję, że trochę pochodzi. w ogóle wkurza mnie, że lodówki produkowane są teraz przez wszystkich marginalnie. no kiczowate wykonanie z plastiki, farby i trzeszczących materiałów - to już standard?! ja wiem, że kryzys itp, no ale niech to pochodzi chociaż 10 lat... :|

miejmy nadzieję, że leibherr postarał się bardziej z lodówkami dla miele....
  • Poziom 16  
    miele w pralkach jest bezkonkurencyjne i zostawia innych daleko w tyle
    co do reszty sprzętu agd to w rankingach niezawodnosci jest w czołówce ale nie prowadzi
  • Poziom 21  
    A gdzie taki ranking można znaleźć?
  • Poziom 21  
    Jak dla mnie miele wykonane jest lepiej. Większa dokładność w detalach wykończenia itd. (przy pralkach oczywiście).

Dodano po 1 [minuty]:

A oglądam je sobie codziennie od ładnych paru lat.
  • Poziom 21  
    Ronin64 napisał:
    Tutaj co nieco o Liebherr http://liebherr.fm.interia.pl/

Pokażcie mi sprzęt który się nigdy nie popsuje? Liebherr bezawaryjny nie jest ale wykonany jest lepiej. A ten artykuł ma już ładnych parę lat. Sam mógłbym napisać kilka podobnych o każdej możliwej marce i każdy byłby prawdziwy. Też bym się wkurzył jak by mi padła lodówka za parę tyś. nie ważne czy to byłby bosch, liebherr, gorenje, aeg itd.
    Jak ktoś chce mieć sprzęt na pewne 10-lat to trzeba kupić coś z gwarancją na 10-lat jedyny pewny sposób.
  • Poziom 9  
    ok. lodówka stoi już w kuchni i jest uruchomiona od 5 godzin. jest piękna, ale także wyjątkowo dobrze wykonana-zadnego kiczu. Przyzwoicie cicha-ciekawe czy będzie wydawać takie dźwięki jak inne no forsty. pewnie muszę poczekać kilka dni na te efekty. jedyne co mnie wkurzyło to zbyt staranne obklejenie urządzenia folią=no ale przynajmniej nie jest porysowana. Ciekawe tylko ile pochodzi... jest ona następcą 12 letniego whirlpoola-do dziś chodzi bez zarzutu i naprawy.

a co do zagorzałem dyskusji nt wątpliwości miele. moja ciotka ma pralkę miele od 16 lat. wtedy to był najwyższy model-sensorowe sterowanie, 1600 obrotów, wyświetlacz itp. chodzi do dziś bez awarii-no sorry, ale dla mnie to jest świadectwo jakości! sam również posiadam miele-od dwóch lat. wtedy w Polsce był kult polarowskiej luny... 200 lat za murzynami!
    w porównaniu z siemensem, o którym też założylem wątek (muszę dodać zdjecie), miele jest bezkonkurencyjna. fakt- z siemensa też jestem zadowolony-wykonana dobrze, świetnie i kulturalnie pracuje. jej jedynymi wadami są niedoróbki-małe duperele, których można by uniknąć czyniąc siemensa pralką idealną.

g'woli ścisłości - nie pracuję dla miele :) mam nadzieję, że mój post nie zostanie odebrany jako reklama. chociaż.... szkoła wyższa z chama nie zrobi człowieka.
  • Poziom 9  
    a dzisiejsze ardo pochodzi 12 lat? w ogóle masz świetne kontrargumenty- ja mówię, że miele ma 1600 obrotów a ardo 500... no wcale nie ma różnicy! mechaniczne sterowanie.... nasadkę ssąco-ciupciającą też ma?
  • Poziom 21  
    Panowie trabanty też jeżdżą po 30 lat a chyba nikt by nowego mercedesa na trabanta nie zamienił(chyba że pasjonat).
  • Poziom 11  
    popey111 napisał:
    Panowie trabanty też jeżdżą po 30 lat a chyba nikt by nowego mercedesa na trabanta nie zamienił

Nikt? .... nie bądz taki pewny - mamy tu takiego jednego :)
  • Poziom 9  
    a może wać pan by czytał uważnie - porównaj sytuację obecną. które ardo wytrzyma 16 lat?!
    imho... konfort używania, bezawaryjność i zero stresu związanego z serwisowaniem - bezcenna.

BTW- mam takie wrażenie, że niektóre wątki to walka z wiatrakami.... =/
  • Poziom 11  
    czy ktos się zlituje i zamkne ten temat? Proszę
  • Poziom 20  
    Zanim autor zamknie temat chciałbym polecić Vestfrost-a, mam od 16 lat lodówko zamrażalkę dwu agregatową. Po piętnastu latach musiałem wymienić termostat za czterdzieści kilka złotych, bo czasami potrafiła przymrozić w lodówce, Po wymianie pracuje OK.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    andrzej2000 napisał:
    Zanim autor zamknie temat chciałbym polecić Vestfrost-a, mam od 16 lat lodówko zamrażalkę dwu agregatową. Po piętnastu latach musiałem wymienić termostat za czterdzieści kilka złotych, bo czasami potrafiła przymrozić w lodówce, Po wymianie pracuje OK.
    Pozdrawiam
    vestfrost super, tylko ta cena:(
  • Poziom 10  
    Miele jest lepiej dużo lepiej wykonczona na zewnątrz i wewnątrz od Liebherea. To jest inna klasa lodówek poczynając od nierdzewnej stali przez uchwyty do otwierania, uszczelki, a na szklanych półkach i dadatkach kończąc.
    Oprócz spełniania funkci chłodznia miele to "piękny mebel" do kuchni (lodówki wolnostojące)
    Co do trwałości pewnie obie firmy są na podobnym poziomie.
    Pozycjonując firmy z tego co ogladałem i użytkuję.
    To:
    1. Miele
    2. Liebherr

3. Sharp -nie wiem jak z jakością..

4.
  • Poziom 33  
    rozczochrany30 napisał:
    To:
    1. Miele
    2. Liebherr
    4.

Liebherr produkuje lodówki dla Miele. Trudno zatem podróbkę oceniać wyżej od oryginału. ROTFL
  • Poziom 10  
    Jan_Werbinski napisał:
    rozczochrany30 napisał:
    To:
    1. Miele
    2. Liebherr
    4.

Liebherr produkuje lodówki dla Miele. Trudno zatem podróbkę oceniać wyżej od oryginału. ROTFL

Nie nazwałbym tego podróbką.
    Oceniać prosto wystarczy obejrzeć dwa stojące obok siebie modele.
    Mile tutaj góruje jakością i wyglądem ( wygląd akurat to sprawa gustu).
    Proponuję Panu obejrzeć i sprawdzić:).
    A patrząc z tej perspektywy to mercedes jest pewnikiem lepszy niż brabaus:)
  • Poziom 33  
    Lodówki Miele, to Liebherr z logo Miele.
  • Poziom 10  
    Jan_Werbinski napisał:
    Lodówki Miele, to Liebherr z logo Miele.

Oczywiście tylko Liebherr z logiem Miele jest lepszy niż Liebherr z Logiem Liebherr.:).
    Jest napewno lepiej wykonany. To stwierdziłem i zakupiłem lodókę miele.
    I jest w/g mnie dużo ładniejszy- ale to subiektywna ocena.
  • Poziom 1